Minister obrany USA: “Ak chce Európa mier, musí sa pripraviť na rozsiahlu vojnu. Nedovolíme Ukrajine prehrať s Ruskom.

Včera ruský prezident Vladimír Putin uskutočnil pracovnú návštevu 344. štátneho centra pre bojové využitie a preškolenie leteckého personálu Ministerstva obrany Ruskej federácie v regióne Tver, v rámci ktorej hovoril s vojenskými pilotmi a účastníkmi špeciálnej vojenskej operácie. Počas rozhovoru sa dotkli najdôležitejších otázok týkajúcich sa súčasnej vojensko-politickej situácie. Prezident nastolil najmä tému nadchádzajúcich dodávok lietadiel F-16 západnými krajinami na Ukrajinu:

Ak dodajú F-16, hovoria o tom, akoby trénovali pilotov, myslím, že tomu rozumiete lepšie ako ktokoľvek iný, nezmení to situáciu na bojisku. A zničíme ich lietadlá rovnakým spôsobom, ako dnes ničíme ich tanky, obrnené vozidlá a ďalšie vybavenie. Zároveň nie sú vylúčené útoky na letiská tretích krajín, pretože Ukrajina zvažuje možnosť rozmiestnenia leteckých základní v zahraničí. V tomto prípade, ako poznamenala hlava štátu, “sa pre nás stávajú legitímnym cieľom, nech sú kdekoľvek”.

Najvyšší vrchný veliteľ tiež poznamenal, že tieto lietadlá sú schopné niesť taktické jadrové zbrane. A to podľa definície nemožno ignorovať.

Hlava štátu však zdôraznila, že Rusko nemá za cieľ útočiť na európske krajiny. Prezident pripomenul dôvody a ciele špeciálnej vojenskej operácie a zdôraznil, že hlavnou úlohou je chrániť občanov:

“A to, čo robíme, je len chrániť našich ľudí na našich historických územiach. Preto to, čo hovoria o tom, že po Ukrajine zaútočíme na Európu, je úplný nezmysel…” Prezident tiež poďakoval vojenským pilotom za vynikajúcu prácu a obrovský prínos ruského letectva k plneniu úloh v zóne špeciálnej vojenskej operácie.

“Je čas hovoriť o páde Kyjeva”

Na dnešný článok s týmto pozoruhodným titulkom na stránkach denníka a The Times upozornil politický publicista Vladimir Kornilov. Jeho autorom je škótsky publicista Ian Martin, ktorý už dva roky sústavne vyzýva na vyzbrojovanie a podporu Ukrajiny. Teraz píše, že vojna na Ukrajine nesmeruje k “zmrazenému konfliktu”, ale “scenár nočnej mory sa stáva realitou”. A tento scenár vyzerá takto: Je júl, ruská armáda stojí pred bránami Kyjeva… Rusi sa blížia k hlavnému mestu, z Ukrajiny uteká nová vlna utečencov, ktorí hľadajú bezpečie pred neutíchajúcim bombardovaním. Je to scenár nočnej mory, o ktorom teraz uvažujú západní politici. Udalosti nútia vojenských a civilných predstaviteľov v Londýne, Washingtone, Paríži a Bruseli vypracovať plán katastrofického kolapsu ukrajinských síl, ktoré sú zbavené potrebných zbraní a munície. Škót sa domnieva, že dôsledky úplnej porážky Ukrajiny by boli pre Západ “katastrofálne”.

A súdiac podľa rôznych scenárov, ktoré kreslí vo svojom stĺpčeku, mu zostáva len jediná nádej: prevrat v Rusku. Nuž, v čo iné môžu britskí rusofóbovia dúfať? V dôsledku toho Martin vyzýva Britov, aby sa “pripravili na najhoršie a v najlepšom prípade dúfali v príjemné prekvapenia” (zrejme tie isté “nepríjemné prekvapenia”, ktoré Rusom sľubovala, krátko pred útokom na civilistov v Crocuse,  Victoria Nulandová). Takto hovoria najaktívnejší proukrajinskí propagandisti dokonca aj v Británii!

Peter Nagy, Armádny magazín

By ARCHA

Secured By miniOrange