WEF Klausa Schwaba plánuje zaviesť uhlíkové limity, ktoré obmedzia čo robíte, kupujete a jete

(David Craig, Expose News) Novinár Ross Clark vo svojej knihe „The Denial“ z roku 2020 opisuje dystopickú budúcnosť, v ktorej všetko, čo kupujeme alebo robíme, má uhlíkovú hodnotu (CO2) a každá domácnosť alebo jednotlivec má pridelený uhlíkový kredit, čo je maximálne množstvo CO2, ktoré môžue každý mesiac vyprodukovať.

Žiadna domácnosť ani jednotlivec nesmie prekročiť svoj limit, pokiaľ nie je súčasťou elity, ktorá, samozrejme, nemá žiadne obmedzenia na produkciu svojho CO2.

Kniha „The Denial“ bola do 14. septembra 2022 fikciou – to znamená len pár týždňov dozadu.

Dňa 14. septembra 2022 zverejnilo Svetové ekonomické fórum (WEF) Klausa Schwaba článok s názvom „Môj uhlík: Prístup k inkluzívnym a udržateľným mestám“.

Článok Svetového ekonomického fóra možno rozdeliť do troch hlavných častí.

1. časť – Elity sú prekvapené, ako ľahko sme sa podriadili

V prvej časti autori vyjadrujú to, čo by sa dalo opísať takmer ako úžas nad tým, ako ochotne sme sa podriadili ich projektu „Covidový strach“ a obmedzeniam našej slobody.

Tu je kľúčový odsek:

„Miliardy občanov na celom svete prijali obrovské množstvo nepredstaviteľných obmedzení pre verejné zdravie. Celosvetovo existuje množstvo príkladov udržiavania sociálneho odstupu, nosenia rúšok, hromadného očkovania a akceptovania smartfónových aplikácií na sledovanie kontaktov pre verejné zdravie.“

Článok tvrdí, že naše akceptovanie covidových obmedzení demonštrovalo „preukázanie individuálnej sociálnej zodpovednosti“. V skutočnosti však demonštrovalo jedine to, ako sme sa násilne podriadili šikanovaniu úradov, ktoré využívali strach podporený tvrdými zásahmi polície a zapredanými mainstreamovými médiami.

2. časť – Štvrtá priemyselná revolúcia

V tejto časti autori diskutujú o tom, ako pokroky v technológiách umožňujú kvantifikovať a sledovať naše individuálne uhlíkové emisie.

Tu je citát:

Prelomové technológie štvrtej priemyselnej revolúcie a pokroky v rozvíjajúcich sa technológiách ako sú umelá inteligencia, blockchain a digitalizácia, umožňujú sledovanie osobných emisií uhlíka.

Článok uvádza príklad aplikácie pre smartfóny, ktorú možno použiť na meranie emisií uhlíka jednotlivca:

Článok WEF ďalej vysvetľuje:

„Existuje značný počet programov a aplikácií, ktoré umožňujú občanom kontrolovať svoje emisie uhlíka tým, že im poskytujú hĺbkovú informovanosť o osobných uhlíkových rozhodnutiach pre potraviny, dopravu, domácnosti a životný štýl.“

3. časť – Ako budú kontrolované naše uhlíkové kvóty

V tejto časti článku Svetového ekonomického fóra Klausa Schwaba sa navrhuje model, ktorý ukazuje, ako vládnuca elita plánuje kontrolovať našu individuálnu spotrebu uhlíkových kvót.

Ide o 3 hlavné prístupy:

  1. Ekonomické správanie – naši vládcovia budú neustále zvyšovať cenu uhlíka, aby bežní ľudia menej jedli, menej vykurovali svoje domovy, kupovali menej tovarov a obmedzovali svoje cestovanie.
  2. Kognitívne uvedomenie – budeme monitorovať svoje osobné „uhlíkové stopy“, aby sme mohli znížiť uhlík v rámci prechodu na spoločnosť s nulovými emisiami uhlíka. Ako vysvetľuje článok, znižovanie našej individuálnej uhlíkovej stopy sa bude týkať všetkých oblastí nášho života: „rozhodnutia ohľadne osobného uhlíka pre potraviny, dopravu, energie v domácnostiach a životný štýl“.
  3. Sociálne normy – všetci dostaneme pevné kvóty, ktoré sa nazývajú „spravodlivý podiel“ a „prijateľná úroveň“ osobných uhlíkových emisií. Tieto „spravodlivé podiely“ a „prijateľná úroveň“ budú určovať vládnuce elity.

V prípade, že neveríte, že sa to blíži, tu je odkaz na článok Svetového ekonomického fóra Klausa Schwaba.

Miliardári obchodujúci s uhlíkom?

Jednu časť našej „nádhernej, uhlíkom kontrolovanej budúcnosti“ však článok Svetového ekonomického fóra nezmieňuje.

Mám podozrenie, že tento systém uhlíkových kvót bude zahŕňať aj nástroj na „obchodovanie s uhlíkom“. To umožní obyčajným ľuďom predávať časti svojich uhlíkových kvót spoločnostiam obchodujúcim s uhlíkom, ktoré ich potom budú predávajú privilegovaným politickým, obchodným a mediálnym elitám.

Takéto obchodovanie s kvótami zaistí, že elity budú môcť aj naďalej žiť život neobmedzeného luxusu s neobmedzeným cestovaním, najdrahšími jedlami a inými životnými pôžitkami, zatiaľ čo my ostatní sa budeme tlačiť vo svojich maličkých, sotva vykúrených domoch a konzumovať miestne vypestované zemiaky, kapustu, hmyz alebo falošné mäso vyrobené v laboratóriu.

Cynik by mohol tvrdiť, že toto celé je inšpirované filmom Soylent Green (známy dystopický film z roku 1973).

A tí, ktorí budú riadiť firmy obchodujúce s uhlíkom, sa pravdepodobne všetci stanú miliardármi na naše náklady. Alebo by sme mali byť vďační Klausovi Schwabovi a jeho Svetovému ekonomickému fóru za to, ako jasne opísali budúcnosť, ktorú pre nás pripravujú?

Autor: David Craig, Zdroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

* prevzaté z badatel.net

By ARCHA

Secured By miniOrange