Svetová banka pod vedením globalistov nedávno vydala správu, ktorá navrhuje drastické zníženie globálnej poľnohospodárskej produkcie s cieľom dosiahnuť „nulové čisté emisie uhlíka“.

Toto spiknutie zahŕňa centralizáciu fariem na celom svete do rúk niekoľkých bohatých jednotlivcov, ktorí plánujú znížiť o takmer jednu tretinu svetové emisie skleníkových plynov pomocou radikálnej zmeny spôsobu pestovania potravín.

Správa Svetovej banky ponúka navrhované zmeny zaobalené v pekne znejúcej terminológii, ktorá tvrdí, že výroba potravín bude pokračovať takým spôsobom, aby „nakŕmila rastúcu populáciu“.

Realita je však taká, že realizácia ich návrhu by spôsobila elimináciu veľkého objemu poľnohospodárskej výroby, čo by následne mohlo viesť k hladomoru.

„Hoci jedlo na vašom stole môže chutiť dobre, je to tiež poriadny kus koláča s emisiami spôsobujúcimi klimatické zmeny,“ tvrdí Axel van Trostenburg, predstaviteľ Svetovej banky.

„Dobrou správou je, že globálny potravinový systém môže uzdraviť planétu – urobiť pôdu, ekosystémy a ľudí zdravšími a zároveň udržať uhlík v zemi. To je na dosah už počas našich životov, ale krajiny musia konať hneď.

Jednoduchá zmena spôsobu, akým krajiny so strednými príjmami využívajú pôdu, ako sú lesy a ekosystémy, na výrobu potravín, môže do roku 2030 znížiť agropotravinárske emisie o tretinu.“

(Súvisiace: Predseda COP28 (klimatickej konferencie) sultán Al Jaber sa domnieva, že krížová výprava proti fosilným palivám je tiež zavádzajúca, pretože ropa a plyn neprispievajú ku globálnemu otepľovaniu.)

Koniec jedla

Namiesto presadzovania rôznych poľnohospodárskych postupov, ktoré miestni rodinní farmári zdokonaľovali po stáročia – takéto postupy sú zvyčajne dobré pre životné prostredie – chce Svetová banka vyliať dieťa z vaničky spolu s vodou tým, že sa v niektorých oblastiach má úplne zbaviť poľnohospodárstvo.

Tento tlak vidíme v Holandsku a iných častiach západnej Európy. No a teraz Svetová banka navrhuje ešte väčšie zníženie poľnohospodárskej produkcie. Tvrdí, že klíma sa otepľuje od všetkého toho jedla, ktoré ľudia pestujú.

„Vo všetkých krajinách by sa mali prijať opatrenia s cieľom dosiahnuť nulový uhlík prostredníctvom komplexného prístupu k znižovaniu emisií v potravinových systémoch, vrátane hnojív a energie, rastlinnej a živočíšnej výroby, obalov a distribúcie v rámci hodnotového reťazca od farmy až po stôl,“ hovorí Svetová banka.

Ako obvykle, globalisti navrhujú univerzálne riešenie na štandardizáciu poľnohospodárskych postupov, aj keď sa miestne ekosystémy medzi jednotlivými miestami značne líšia. Na tom im však nezáleží, pretože návratnosť investícií z ich predkladaných návrhov je obrovská.

„Ročné investície sa budú musieť zvýšiť na 260 miliárd dolárov, aby sa do roku 2030 znížili emisie z poľnohospodárstva o polovicu a do roku 2050 sa dosiahli čisté nulové emisie uhlíka,“ hovorí Svetová banka.

„Uskutočnenie týchto investícií povedie k prínosom viac ako 4 bilióny dolárov – od zlepšenia ľudského zdravia, potravinovej a výživovej bezpečnosti, lepších pracovných miest a ziskov pre poľnohospodárov až po viac uhlíka zadržiavaného v lesoch a pôde.“

Chamtivosť opäť vládne svetu a krátkozrakosť týchto globalistov bude znamenať ich vlastnú skazu. Akonáhle sa aj im minie jedlo, všetky tie peniaze, ktoré nakradnú, budú bezcenné, pretože im nezostane žiadne jedlo, ktoré by si za ne mohli kúpiť.

„Ambiciózny projekt Svetovej banky na reštrukturalizáciu globálneho poľnohospodárstva v konečnom dôsledku podceňuje riziká nezamýšľaných dôsledkov, vrátane nedostatku potravín, narušenia ekonomiky a zvýšenej núdze pre tých najzraniteľnejších,“ varuje portál Watts Up With That.

„História nás učí, že centralizované zásahy v zložitých systémoch, ako je globálne poľnohospodárstvo, často vedú k výsledkom opačným, než boli zamýšľané, poháňané nezohľadnením organickej a vývojovej povahy týchto systémov.

Vykresľovanie týchto zásahov ako nízkorizikových a s vysokou návratnosťou je nielen zavádzajúce, ale aj potenciálne nebezpečné a pripravuje sa nimi budúca pôda pre menej bezpečné globálne dodávky potravín, náchylnejšie na rozmary zlého byrokratického riadenia.“

Záver

Klimatické šialenstvo ničí svet.

Ozaj, prečo sa do klímy, ekológie a poľnohospodárstva montuje Svetová banka, ktorá týmto veciam vôbec nerozumie?

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

** súvisiace články

By ARCHA

Secured By miniOrange