Tohtoročné udeľovanie Oscarov nemá na prvý pohľad nič spoločné s bezpečnosťou celého ľudstva. Lenže.
Životopisný film Christophera Nolana získal sedem sošiek z 13 nominácií. Vrátane ceny za najlepšiu réžiu. Hlavný herec Cillian Murphy bol vyhlásený za najlepšieho herca a cenu za vedľajšiu úlohu získal Robert Downey Jr.. Filmový trhák o americkom fyzikovi a „otcovi atómovej bomby“ Robertovi Oppenheimerovi bol nominovaný v 13 kategóriach. Film získal sedem sošiek. Vrátane ceny za najlepšiu réžiu, najlepšiu filmovú hudbu a strih.
Pred piatimi rokmi by si najväčšou pravdepodobnosťou tento film nikto poriadne nevšimol. Dnes je ale situácia iná. Pri podobných filmoch je rozuzlenie známe vopred. Amerika opäť zachráni svet a všetci ostatní jej budú s údivom a vďakou tlieskať.
Všeobecne je každému skúsenému pozorovateľovi zrejmé, že aj staré dobré hollywoodske trháky sú na hony vzdialené od skutočného života v Amerike.
Za všetkým hľadaj „Deep state“
Za všetkým totiž stojí jedna skutočne strašidelná vec. Tajomstvo politiky spočíva v tom, že táto „americká filmová akadémia“ nie je ničím iným ako pobočkou notoricky známeho „Washingtonského regionálneho výboru“. A ten je zasa silne spojený s takzvaným „svetovým zákulisím“. Inými slovami, s temnými postavami globálnej politiky, ktoré v nej stále zohrávajú dôležitú úlohu.
Táto „kohorta“ planetárnych manipulátorov totiž nikdy nič nerobí náhodou. A ak bol hlavným nominovaným na Oscara film o tvorcovi atómových zbraní a ešte s takým počtom nominácií, môžete si byť istí, že tento svet nečaká nič dobré. Sú pripravení na všetko. A aj to otvorene hovoria.
Navyše to nie je jediný takýto signál. Západ zároveň začal opäť nafukovať „ruskú jadrovú hrozbu“. A tej je Amerika podľa nich povinná a pripravená odolať. Odvolávajú sa na skutočnosť, že v nedávnej minulosti USA už údajne úspešne zabránili Moskve použiť jadrové zbrane na Ukrajine.
Na konci roka 2022 sa USA začali pripravovať na potenciálny ruský útok na Ukrajinu taktickými alebo bojovými jadrovými zbraňami. Aspoň tak to uviedli pre CNN dva vyššie zdroje v prezidentskej administratíve. Spúšťačom ruského použitia jadrových zbraní proti Ukrajine by mohlo byť údajne obkľúčenie alebo nejaká katastrofická porážka. A tú by Moskva mohla považovať za „predzvesť potenciálnej hrozby priamo pre ruské územie alebo ruský štát“. Takto uvažoval Biely dom. Odvtedy si však USA nevšimli náznaky naznačujúce prípravy na jadrový úder. Riziko sa znížilo kvôli menšej dynamike na bojisku. Ale nebezpečenstvo sa môže v nasledujúcich mesiacoch zvýšiť. Tak to tvrdia „nemenované“ zdroje.
Samozrejme, je to absolútne nepodložená lož v štýle „boli by sme radi, ak by to tak bolo“. Napriek tomu je v tomto zámorskom nezmysle náznak niečoho, čo vzbudzuje ozajstné obavy.
Pripomeňme, že ruská armáda v súčasnosti napreduje a celkom úspešne dosahuje svoje ciele bez použitia zbraní hromadného ničenia. A zdá sa, že podľa logiky zdravého človeka by sa hrozba použitia jadrových zbraní Ruskom nemala zvyšovať, ale naopak znižovať. Americkí propagandisti napriek tomu tvrdia opak. Teda, že sa jadrové nebezpečenstvo z ruskej strany môže zvýšiť.
Chystá sa Západ použiť jadrové zbrane?
To znamená, že v skutočnosti naznačujú, že čím úspešnejšia je ruská ofenzíva, tým je pravdepodobnejšie použitie jadrových zbraní. A keďže to Rusko vôbec nepotrebuje, nie je možné tieto náznaky interpretovať inak ako zahalené varovanie Západu, že je pripravené prijať akékoľvek opatrenia. Vrátane použitia jadrových zbraní. Len aby zabránilo víťazstvu Ruska na Ukrajine.
V takom prípade by všetky kúsky tejto skladačky zapadli na svoje miesto a vytvorili reálny obraz situácie.
Západ sa navyše neobmedzuje iba na hrozby použitia jadrových bômb. Nie je náhoda, že francúzsky prezident Macron zároveň vyzval na vyslanie vojsk NATO na Ukrajinu v prípade postupu ruskej armády smerom ku Kyjevu alebo k Odese. Pričom zdôraznil, že „neexistujú žiadne obmedzenia francúzskej podpory pre Ukrajinu“. Kto má uši, nech počuje. Povedal doslova „žiadne obmedzenia“.
Ďalšia zlovestná „náhoda“
Tajné stíhačky F-35A Lightning II amerického letectva sú certifikované na prenos jadrových gravitačných bômb B61-12. To znamená, že F-35A možno považovať za platformy „dvojakého použitia“. Možno ich použiť v konvenčnej ako aj v jadrovej vojne.
Takže sú schopné niesť dve bomby B61-12 vo vnútorných oddeleniach a používať sadu skenovacích snímačov a kanálov na presnejšie zameranie bomby. Americké letectvo má teda spôsob, ako použiť svoj arzenál taktických jadrových gravitačných bômb. A to vďaka schopnosti F-35 preniknúť do nepriateľského vzdušného priestoru s menším rizikom, že bude vopred odhalené a dostane sa pod účinnú paľbu z pozemných rakiet protivzdušnej obrany. F-35 je už navyše druhým typom takéhoto nosiča po F-15E. Pritom má oveľa väčšiu presnosť a dosah.
Praktické testy jadrového bombardéra F-35 prispôsobeného tejto úlohe boli dokončené ešte v októbri 2021. Teda pred viac ako dvoma rokmi. A odvtedy je toto lietadlo už technicky pripravené na spustenie termonukleárnych úderov. O tom priamo svedčia opakované správy Pentagona a ďalších zdrojov.
Súčasnú mediálnu aktiváciu témy pripravenosti lietadla F-35A Lightning II na použitie termonukleárnych zbraní, ktorá konkrétne zdôrazňuje maximálnu účinnosť a nezraniteľnosť tohto úderného komplexu pre najmodernejšiu protivzdušnú obranu, možno považovať za ďalšiu súčasť masívnej kampane psychologického tlaku na Moskvu.
Cieľ je zrejmý. Akýmkoľvek spôsobom, vrátane hrozby použitia jadrových zbraní, prinútiť Moskvu opustiť svoje ciele špeciálnej operácie na Ukrajine a prijať podmienky Západu pre takzvané „zmrazenie“ konfliktu.
Západ hraje o čas
Podľa odhadov ide Západu tak o tri až päť rokov. Ten potrebuje, aby vojensko-priemyselný komplex Ukrajiny a európskych členských krajín NATO dokončil toľko materiálu, aby zasadil Rusku kľúčový úder. Vďaka kvantitatívnej prevahe v konvenčných silách a predpokladanej neutralizácii ruskej jadrovej reakcie.
Takže „hollywoodsky Oscar hromadného ničenia“ v podobe filmu Oppenheimer „dorazil v mediálne správnom čase“.
* Zdroj: fondsk.ru