Za posledných pár dní skolabovali tri relatívne veľké americké banky (Silvergate, Silicon Valley Bank a Signature). Nákaza, ktorá vypukla, sa rýchlo začala šíriť do ďalších bánk.

Celý americký bankový systém by počnúc pondelkom 13. marca skolaboval, keby do toho nezasiahol FDIC (Federálny fond ochrany vkladov) a neponúkol záchranu aj nepoistených vkladateľov v Silicon Valley Bank a ďalších dvoch skrachovaných bankách.

FDIC za normálnych okolností ručí za vklady iba do výšky 250 000 amerických dolárov na osobu alebo inštitúciu. Aby bol odvrátený totálny systémový kolaps, v nedeľu na mimoriadnom zasadnutí FDIC oznámil, že pokryjú všetky vklady.

Problém je však v tom, že FDIC disponoval len niečo málo cez 100 miliárd dolárov v rezervných fondoch, čo je menej ako potrebná hotovosť pre záchranu doteraz zbankrotovaných bánk.

V skutočnosti celkové bankové vklady v celej Amerike sa blížia k sume 10 biliónov dolárov (takmer 10 000 miliárd). Takže reálne má FDIC dostatok prostriedkov na pokrytie približne len asi 1% bankových vkladov v Amerike.

Ešte horšie je, že banky v Amerike majú viac ako 300 biliónov dolárov v záväzkoch z derivátov. To je 30-krát viac ako 10 biliónov dolárov na vkladoch. FDIC má len nepatrný zlomok likvidity na to, aby čo i len pomyslel na pokrytie týchto strát, ak by začali krachovať deriváty.

Tvrdenie, že FDIC zachráni vkladateľov bez použitia „peňazí daňových poplatníkov“, je lož

Matematicky to všetko znamená, že americké ministerstvo financií a FED (Federálna rezervná banka) budú musieť doslova tlačiť peniaze, aby zachránili krachujúce banky, najmä keď sa nákaza rozšíri.

So zvyšovaním úrokových sadzieb bude padať stále viac a viac bánk – pôjde o akýsi druh „kontrolovanej demolácie“ ekonomiky USA a akciového trhu.

Bezbrehé tlačenie nových peňazí rozriedi hodnotu dolárov a spôsobí obrovský nárast inflácie všetkých tovarov a služieb, ktoré bežne ľudia nakupujú, ako sú potraviny, bývanie, oblečenie, pohonné hmoty atď.

Všetky tieto vytlačené peniaze budú vytvorené ako dlh na pleciach amerických daňových poplatníkov a vláda sa bude snažiť skonfiškovať viac a viac peňazí od obyčajných občanov, aby sa pokúsila zachrániť finančnú nočnú moru, ktorú sama vytvorila.

Joe Biden už dokonca presadzuje oveľa vyššie dane, aj keď sú USA (s novými výdavkovými programami) na dobrej ceste dosiahnuť do roku 2030 štátny dlh nad 50 biliónov dolárov (v súčasnosti je okolo 20 biliónov).

Nerobme si ilúzie o tom, ako to skončí – totálny kolaps amerického dolára, bankového systému a celých USA, ako ich poznáme. A s nimi stiahnu aj zvyšok sveta.

Možno to ale bol plán od samého začiatku…

V najnovšom podcaste Situation Update stránky Natural News nájdete všetky podrobnosti o súčasnej situácii v americkom bankovníctve (a akčný plán, ako to všetko finančne prežiť):

  • Janet Yellenová (ministerka financií USA) oznamuje, že ministerstvo financií „sa zaručí“ za vklady v 3 skrachovaných bankách.
  • FDIC tvrdí, že použije svoje zdroje z Fondu poistenia vkladov (DIF) a že „žiadne peniaze daňových poplatníkov“ sa nepoužijú na záchranu – ale je to klamstvo.
  • FDIC má iba 100 miliárd dolárov a záchranné balíky budú stáť viac.
  • Po tom, čo FDIC minie všetku svoju hotovosť, FED vytlačí peniaze na záchranu ostatných bánk.
  • Takéto rozšírenie krytia na všetky vklady (aj tie nad 250 000 dolárov) povzbudí banky konať bezohľadne a robiť riskantné obchody, ktoré môžu zlyhať.
  • Vstúpili sme do kapitoly, kde FED tlačí peniaze, aby zachránil všetky neúspešné banky.
  • To spôsobí hyperinfláciu a devalváciu dolára, čiže kolaps meny.
  • V bankových vkladoch v USA je takmer 10 biliónov dolárov a medzi bankami je uložených ďalších viac ako 300 biliónov dolárov v derivátoch.
  • FDIC už dnes spálil (minul) všetku svoju hotovosť, ako chce pokryť kolaps ďalších bánk?
  • Racionálni ľudia budú vyberať svoje peniaze z bánk, aby znížili vlastné riziko straty a prejdú na zlato, striebro, kryptomeny, muníciu a iné tvrdé aktíva, ktoré si zachovajú hodnotu na rozdiel od dolára.
  • Keď FED zvýši úrokové sadzby ešte vyššie, viac bánk zlyhá (lebo sa im zvýšia straty z vládnych dlhopisov s nižšími výnosmi, ktoré nakúpili v minulosti).

Začala kontrolovaná demolácia bankového sektora a ekonomiky USA.

AUTOR: Mike Adams, Překlad: badatel.net

prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

By ARCHA

Secured By miniOrange