Site icon Spolok ARCHA o.z.

Wi-Fi možno použiť na ovplyvňovanie mozgových vĺn, hypnózu a sociálne inžinierstvo

(Lance D. Johnson, Natural News) V dnešnom prepojenom svete sa bezdrôtové pripojenie na internet stalo všadeprítomným. Nachádza sa takmer v každej kaviarni, kancelárii či domácnosti.

Wi-Fi signál však nie je neškodný

Rádiofrekvenčné žiarenie neustále bombarduje bunky a ovplyvňuje mozgové vlny. Obzvlášť znepokojujúce sú vlny s extrémne nízkou frekvenciou (ELF), ktoré majú potenciál interferencie s mozgovými vlnami, čo by mohlo prinútiť človeka nevedomky vstúpiť do sugestívneho stavu mysle.

Wi-Fi môže byť využité aj ako vektor sociálneho inžinierstva s cieľom, aby sa jednotlivci vzdali svojho kritického myslenia, prispôsobili sa oficiálnym naratívom a skupinovému mysleniu.

Keith Cutter, známy kritik moderných bezdrôtových technológií, strávil roky skúmaním temnejšej stránky Wi-Fi žiarenia.

Podľa Cuttera sa vplyv Wi-Fi neobmedzuje iba na priame vystavenie žiareniu, ale rozširuje sa aj na jemnejšie a o to znepokojujúce účinky, vrátane ovplyvňovania mozgových vĺn, narušenia kognitívnych schopností a toho, čo sa označuje ako „pamäťový efekt Wi-Fi“ na telesné tkanivá.

Vplyv rádiofrekvenčných elektromagnetických polí v čase

Wi-Fi funguje pomocou vysokofrekvenčných elektromagnetických polí a údaje prenáša prostredníctvom pulzne modulovaného elektromagnetického žiarenia.

Aj keď sa samotná technológia môže zdať neškodná – napokon, väčšina zariadení vyžaruje iba relatívne nízke úrovne žiarenia v hľadiska výkonu – Cutter však verí, že kumulatívny vplyv tejto expozície v priebehu času nie je ani zďaleka neškodný.

Jedným z hlavných problémov, na ktorý Cutter upozorňuje, je účinok vĺn s extrémne nízkou frekvenciou (ELF), ktoré Wi-Fi vysiela popri vysokofrekvenčných signáloch. Vlny ELF sa pohybujú od približne 3 do 30 Hz, čo je frekvenčný rozsah, ktorý sa „náhodou“ prekrýva s frekvenciami prirodzených oscilácií ľudského mozgu.

Elektrická aktivita mozgu je rozdelená do rôznych frekvenčných pásiem, z ktorých každé je spojené s rôznymi stavmi vedomia a mentálnych funkcií:

Cutter sa najviac zaujíma o 10 Hz impulzy, ktoré vysielajú Wi-Fi „majáky“. Tieto majáky neustále pulzujú na tejto frekvencii, v podstate vysielajú trvalý signál zabezpečujúci, že zariadenia zostanú pripojené. Teda nejde o samotný prenos údajov, ale udržiavanie spojenia medzi Wi-Fi routerom a na neho pripojených zariadení.

Cutter verí, že 10 Hz pulz môže mať hlboký vplyv na mozgovú aktivitu, najmä vyvolaním javu známeho ako „strhávanie mozgových vĺn“.

Strhávanie mozgových vĺn z 10 Hz impulzov môže dostať ľudí do sugestibilného stavu

Strhávanie mozgových vĺn sa týka synchronizácie mozgových vĺn s vonkajšou frekvenciou. Keď je mozog vystavený konzistentným vonkajším stimulom na určitej frekvencii, ako je napríklad 10 Hz signál vysielaný Wi-Fi, môže posunúť svoje vlastné prirodzené vzory mozgových vĺn tak, aby zodpovedali externej frekvencii.

Pri 10 Hz sa mozog dostáva do uvoľnenejšieho stavu, podobného alfa vlnám, čo zodpovedá zníženej kortikálnej aktivite (zodpovednej za bdelosť, ostražitosť a triezvy úsudok).

Cuttera to obzvlášť znepokojuje a varuje, že dlhodobé vystavenie signálu 10 Hz ELF môže vytvoriť „stav povoľnosti“, kedy je mozog náchylnejší podliehať vonkajším vplyvom. Tieto vonkajšie vplyvy môžu zahŕňať médiá, marketing alebo dokonca podvedomé programovanie smerované na všetkých ľudí, keď sú pod vplyvom zariadení vyžarujúcich Wi-Fi signál.

„Hovoríme o možnosti kontroly mysle,“ varuje Cutter a naznačuje, že tento druh manipulácie s mozgovými vlnami môže spôsobiť, že jednotlivci budú zraniteľnejší voči vonkajším podnetom (ako je hypnóza).

Takáto manipulácia by mohla byť použitá napríklad na prinútenie populácie, aby verila alebo myslela určitým spôsobom, proti vlastnej intuícii, znalostiam, skúsenostiam, racionálnemu mysleniu alebo inštinktom.

Žiarenie Wi-Fi môže vytvoriť „pamäťový efekt“

Ďalšou obavou, na ktorú Cutter poukazuje, je možnosť, že Wi-Fi bude mať „pamäťový efekt“ na telesné tkanivá. To sa týka spôsobu, akým telo absorbuje a kumuluje určité elektromagnetické frekvencie, čo môže viesť k dlhodobým fyzickým zmenám alebo zdravotným problémom.

Cutter porovnáva tento jav s traumou uloženou v tele – podobne ako psychologický koncept „traumatickej pamäti“, kedy sa minulá emocionálna alebo fyzická trauma prejavuje v tele aj po tom, čo udalosť pominula.

V prípade Wi-Fi naznačuje, že telo by mohlo absorbovať žiarenie a jeho účinky ukladať do tkanív, čo povedie k pretrvávajúcim zdravotným problémom, ako sú únava, bolesti hlavy či ešte závažnejšie stavy spojené s elektrickou citlivosťou.

Záver

Wi-Fi má ďaleko od dokonalej technologickej vymoženosti.

Jeho rozšírenie do každodenného života predstavuje „skrytú epidémiu“ – epidémiu, ktorá v tichosti poškodzuje zdravie a pohodu jednotlivcov a robí ich myseľ zraniteľnejšou voči externým sugesciám.

Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Exit mobile version