(Niamh Harrisová, The People’s Voice) „Experti“ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) vyzývajú, aby ľudia v Číne začali opäť nosiť rúška, dodržiavať sociálne odstupy a zostali doma, ak sa kvôli prepuknutiu záhadného respiračného ochorenia cítia zle.
Hovoria, že Čína musí byť s prepuknutím tohto nového respiračného ochorenia transparentnejšia ako v prípade covidu, keďže v nemocniciach v Pekingu a Liaoningu sa masovo objavujú prípady „nediagnostikovanej pneumónie“.
Portál The Mail Online k téme uvádza:
Zdravotnícke zariadenia sú momentálne „preplnené chorými deťmi“ a podľa miestnych správ je vyučovanie v školách na pokraji zrušenia.
Infikované deti majú typické prejavy zápalu pľúc s vysokou horúčkou, ale nie kašľom či inými príznakmi, ktoré bežne signalizujú chrípku, RSV vírus alebo iné respiračné ochorenie.
Táto situácia vyvolala varovanie v systéme ProMed – čo je systém na sledovanie chorôb, ktorý podobne zazvonil na poplach záhadnej infekcie vo Wu-chane v záverečných dňoch roku 2019, ktorá sa neskôr prejavila ako globálna pandémia covidu.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyzvala obyvateľov Číny, aby si znova nasadili pokrývky tváre, držali sa ďalej od chorých ľudí a zostali doma v prípade, ak sa necítia dobre. WHO tiež vyzvala, aby sa Čína, typická nízkou transparentnosťou, podelila o „podrobné informácie“ ohľadne prepuknutého ochorenia.
Čínski predstavitelia prvý raz informovali o náraste respiračných ochorení na tlačovej konferencii 13. novembra 2023, ktorý pripisovali zrušeniu lockdownových obmedzení.
Podobný priebeh udalostí bol pozorovaný na celom svete aj v minulosti, keď opatrenia zavedené na zníženie šírenia covidu – rúška, sociálne odstupy a lockdowny – prerušili šírenie typických sezónnych vírusov, ako sú chrípka a RSV.
Výsledkom bolo, že imunita proti týmto chorobách klesla v celej populácii, čo znamená, že ľudia boli po zrušení pandemických opatrení voči týmto bežným sezónnym ochoreniam zraniteľnejší.
Úrady v Číne za súčasný prudký nárast chorobnosti obviňujú mycoplasma pneumoniae – baktériu, ktorá spôsobuje pľúcne infekcie – ako aj respiračný syncyciálny vírus (RSV) a covid.
Následne systém ProMed tento týždeň signalizoval zhluky nediagnostikovanej pneumónie u detí. V poznámke varovania sa uvádza: „Táto správa naznačuje rozsiahle prepuknutie nediagnostikovaného respiračného ochorenia… Nie je vôbec jasné, kedy toto prepuknutie začalo, pretože je nezvyčajné, aby bolo tak rýchlo postihnutých toľko detí.“
poznámka: V prípade Covid-u deti nemali problém s ochorením. Toto respiračné ochorenie – vyzerá – že je zamerané práve na deti…
Správa nehovorí nič o tom, že boli postihnutí aj nejakí dospelí, čo naznačuje expozíciu v školách. Systém ProMed čaká na ďalšie definitívne informácie o etiológii a rozsahu tohto nového ochorenia v Číne.
Nie je jasné, či tieto prípady záhadného zápalu pľúc súvisia s celkovým nárastom respiračných infekcií, ktoré už čínski predstavitelia nahlásili, alebo či sú samostatné a potenciálne spôsobené novým vírusom.
WHO uviedla, že nateraz vyzvala Čínu, aby zdieľala údaje o svojich pacientoch, najnovších trendoch v cirkulácii vírusov a tlaku na nemocnice.
Zdravotnícka agentúra OSN ďalej uviedla, že je tiež v kontakte s lekármi a vedcami v snahe pochopiť situáciu. Medzitým vyzvala ľudí v Číne, aby „dodržiavali opatrenia na zníženie rizika respiračných ochorení“.
Tieto opatrenia zahŕňajú „odporúčané očkovanie; udržiavanie odstupu od chorých; zostať doma, keď je človek chorý; byť testovaný; lekárska starostlivosť podľa potreby; nosenie rúšok podľa potreby; zabezpečenie dobrého vetrania; a pravidelné umývanie rúk“, uviedla WHO.
Autor: Niamh Harrisová, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net
prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz
** súvisiace články