Vo svete, ktorý sa stále spamätáva z následkov škandálu s názvom Covid-19 a záplavy nezákonných nariadení, sa Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) opäť dostáva do centra pozornosti so svojou dvojdňovou pandemickou simuláciou „Cvičenie Polaris“.
Toto posledné cvičenie, do ktorého sa zapojilo viac ako 15 krajín a 20 regionálnych zdravotníckych agentúr, znovu podnietilo diskusie o skutočných zámeroch takýchto cvičení.
Zástancovia slobody zdravia poukazujú na to, že tieto simulácie nie sú len o pandemickej pripravenosti, ale sú súčasťou širšej agendy s cieľom dostať pod kontrolu politikov a globálne zdravotnícke naratívy.
Rovnaké plánovanie sa uskutočnilo aj v roku 2019 tesne pred spustením pandémie Covid-19 s názvom „Event 201“ (Udalosť 201).
„Cvičenie Polaris“, ktoré sa konalo minulý týždeň, bolo navrhnuté tak, aby otestovalo Globálny zdravotnícky pohotovostný zbor (GHEC) pod velením WHO. Ide o zložku zameranú na posilnenie pohotovostných síl v členských krajinách zameranú na koordináciu nasadenia zásahových tímov a expertov a zlepšenie spolupráce medzi štátmi.
Podľa WHO sa do cvičenia zapojilo viac ako 350 zdravotných pohotovostných skupín z celého sveta, ktoré simulovali prepuknutie fiktívneho vírusu po tom, čo sa rozšíril po celom svete.
Medzi zúčastnené krajiny patrili Kanada, Kolumbia, Kostarika, Dánsko, Etiópia, Nemecko, Irak, Kráľovstvo Saudskej Arábie, Mozambik, Nepál, Pakistan, Katar, Somálsko, Uganda a Ukrajina.
Medzi zúčastnené regionálne a medzinárodné zdravotnícke agentúry patrili Africké CDC, Európske CDC, IFRC, IOM, UNICEF, Globálna sieť varovania a reakcie na ohniská, iniciatíva Emergency Medical Teams, Stand-by partneri a Medzinárodná asociácia národných ústavov verejného zdravia.
Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, generálny riaditeľ WHO, zdôraznil dôležitosť globálnej spolupráce a uviedol: „Cvičenie Polaris ukazuje, že globálna spolupráca je nielen možná, ale aj nevyhnutná.“
Táto rétorika jednoty a pripravenosti sa však stretáva so skepticizmom u tých, ktorí považujú WHO za globálnu teroristickú organizáciu, najmä vo svetle škandálu s pandémiou Covid-19. Zahmlievanie pôvodu vírusu a presadzovanie experimentálnych a predátorských vakcín vyvolali vážne etické obavy.
Načasovanie cvičenia Polaris je obzvlášť pozoruhodné vzhľadom na históriu podobných simulácií.
V polovici októbra 2019, len niekoľko mesiacov pred vypuknutím Covidu-19, zorganizovali Univerzita Johnsa Hopkinsa, Svetové ekonomické fórum (WEF) a Nadácia Billa a Melindy Gatesových podujatie Event 201 – pandemické cvičenie, ktoré strašidelne predpovedalo vznik príchod pandémie koronavírusu.
Táto takzvaná náhoda viedla k rozšíreným špekuláciám o úlohe týchto organizácií, ktorá spočíva vo vytváraní bioteroristických propagandistických kampaní a budovaní mocenských štruktúr na prinútenie ľudí, aby sa podriaďovali novým lekárskym experimentom.
Tieto simulácie nie sú náhodné. Sú súčasťou vopred premyslenej stratégie na vytvorenie podmienok pre režim biologického dohľadu štátu nad obyvateľstvom a zavádzanie nezákonných pandemických nariadení.
Aktivity Bidenovho režimu v roku 2024 zamerané na prípravu pre pandémiu vtáčej chrípky tieto obavy ešte viac podnecujú a naznačujú vzorec organizovaných teroristických reakcií, ktoré sa maskujú ako pripravenosť.
Skutočná hrozba: kontrola, nie vírusy
Dr. Mike Ryan, výkonný riaditeľ Programu zdravotníckych núdzových situácií WHO, tvrdí, že:
„Cvičenie Polaris ukázalo, čo je možné, keď krajiny operujú pohotovo a jednotne s podporou dobre prepojených partnerov.“
Ak nás však ponaučenie zo škandálu Covidu-19 niečo naučilo, tak to, že globálna „pripravenosť“ často slúži skôr ako fasáda kontroly a dohľadu než skutočná ochrana. Skutočnou hrozbou, ako ukázala história, nie je ďalší vírus, ale to, kto ho vyhlási a pripraví naň vakcíny.
Úloha WHO pri vyhlasovaní núdzových situácií v oblasti verejného zdravia a usmerňovaní globálnych reakcií je plná kontroverzií. Úzke väzby organizácie na farmaceutické spoločnosti a Komunistickú stranu Číny a jej neprehľadné rozhodovacie procesy vyvolávajú otázky o jej skutočných motívoch.
Zatiaľ čo svet naďalej zápasí s následkami pandémie covidu, najnovšia simulácia WHO, cvičenie Polaris, slúži ako ostrá pripomienka potreby transparentnosti a zodpovednosti v rámci globálnej správy zdravia.
Zahmlievanie pôvodu vírusu, nátlak na výskum a programy predátorských experimentálnych vakcíny predstavujú vážnu hrozbu pre ľudské práva a ľudskú dôstojnosť.
Zrušenie financovania WHO je len začiatok. Konečným cieľom by malo byť rozloženie WHO kvôli ochrane sveta pred totalitnými kontrolami a bioteroristickou propagandou vyžarujúcou z tejto pekelnej diery.
AUTOR: Lance D. Johnson, ZDROJ, BadatelNet