(Sean Adl-Tabatabai, The People’s Voice) Svetové ekonomické fórum vyhlásilo, že dramatický pokles svetovej populácie je „dobrý pre planétu“, pretože „menej duší na Zemi znamená menej znečistenia“.
Podľa vysokopostaveného predstaviteľa WEF klesajúca pôrodnosť na celom svete v kombinácii s prudkým nárastom úmrtí po zavedení covidových vakcín pomôže našej planéte vyliečiť sa z desaťročí klimatických zmien spôsobených človekom.
Tu je obrázok z britských novín The Telegraph, ktoré oslavujú pokles populácie:
Oxfordská profesorka Sarah Harperová je veľmi silná osobnosť. V článku na Telegraphe, v ktorom sú uvedené jej poverovacie listiny, sa však zabudlo spomenúť, že pôsobí v Rade globálnej agendy pre starnutie populácie Svetového ekonomického fóra.
Stránka Summit.news uvádza, že profesorka Harperová je nadšená z nedávneho poklesu plodnosti. Pre noviny Telegraph povedala: „Myslím si, že je dobré, že krajiny sveta s vysokými príjmami a vysokou spotrebou znižujú počet detí, ktoré majú. Považujem to za veľmi pozitívne.“
Akademička uviedla, že klesajúca pôrodnosť v bohatých krajinách by pomohla vyriešiť „všeobecnú nadmernú spotrebu, ktorú v súčasnosti máme“ a má negatívny vplyv na planétu.
Najdôležitejšie je, že pokles pôrodnosti prinesie zníženie emisií CO2 z bohatých krajín, zdôrazňuje profesorka Harperová: „Výskum zistil, že bohaté krajiny majú tendenciu mať oveľa väčšiu uhlíkovú stopu ako chudobnejšie krajiny, keďže bohatí ľudia si môžu dovoliť kupovať viac tovaru, viac cestovať a robiť ďalšie činnosti, ktoré vytvárajú emisie.
Údaje svetovej banky ukazujú, že emisie uhlíka z krajín s vysokými príjmami boli v roku 2020 v prepočte na obyvateľa 29-krát vyššie ako v krajinách s nízkymi príjmami.“
Pokles populácie alebo nahradenie populácie?
Jedna vec je však zvláštna. Ak by vedenie Svetového ekonomického fóra chcelo znížiť emisie z bohatých krajín, potom by sa dalo pochopiť, že znižovanie populácie povedie k poklesu ekonomického výkonu. Okrem morálnych dôsledkov je to jednoduchá matematika, že menej ľudí znamená menej áut na cestách, menej skonzumovaného jedla, atď.
Deje sa však niečo celkom iné!
Kým populácia pôvodných obyvateľov západných krajín sa už nereprodukuje na úrovniach potrebných na udržanie populácie, nová imigrácia narastá a tvorí čoraz väčší podiel pôrodov!
Kým počet narodených detí v Británii klesá, podiel detí narodených rodičom, ktorí sa prisťahovali z krajín mimo Británie dosiahol rekordnú výšku.
Takmer jedno z troch detí narodených v minulom roku porodili matky narodené mimo Spojeného kráľovstva. Počet pôrodov žien narodených mimo Spojeného kráľovstva medziročne vzrástol o 3 600, čo predstavuje 30,3% všetkých pôrodov. Predchádzajúci vrchol bol 29,3% v roku 2020.
Po započítaní otca malo viac ako každé tretie vlani narodené dieťa aspoň jedného rodiča narodeného v cudzine. V Londýne to boli až dve tretiny!
Tento vývoj nie je v súlade so snahou o zníženie počtu obyvateľov krajín s vysokou spotrebou. Oslavovať znižovanie pôrodnosti a zároveň zvyšovať príchod nových prisťahovalcov, ktorí tvrdo pracujú, aby dobre žili, veľa konzumovali, mali veľa detí a realizovali si „britský sen“, sa zdá byť pokrytecké.
Autor článku Sean Adl-Tabatabai prízvukuje, aby ste si ho zle nevykladali, keď poukazuje na vyššie uvedené nezrovnalosti, že ide o jeho nepriateľstvo voči imigrantom. On sám imigroval do Spojených štátov, tvrdo tam pracoval, aby mal dobrý život, a bol požehnaný krásnou rodinou a dvoma dospelými deťmi.
Je nesmierne vďačný za príležitosť žiť v tejto nádhernej slobodnej krajine – a je si istý, že väčšina ostatných prisťahovalcov chce žiť dobre a tvrdo pracovať, rovnako ako on.
No aj keď je rovnako naklonený imigrantom, ako aj pôvodným obyvateľom, nemôže sa zbaviť pocitu, že profesorka Harperová a WEF vykazujú rozpor medzi prezentovanými cieľmi a činmi, ktoré je ťažko vysvetliť.
Tento nesúlad je niečo, čomu autor článku nie celkom rozumie. Noví prisťahovalci chcú totiž spotrebovať rovnako veľa ako domáci obyvatelia. Prečo podporovať imigráciu z chudobných krajín do bohatých krajín, ak cieľom je zníženie emisií uhlíka a iných emisií, ku ktorým by došlo v dôsledku poklesu populácie bohatých krajín?
Pomôžte mu pochopiť túto hádanku! Uniká mu niečo? Čo vlastne globalisti skutočne chcú?
Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: The People’s Voice, Spracoval: Badatel.net
prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz
** súvisiace články