Site icon Spolok ARCHA o.z.

WEF: 44 % ľudskej spôsobilosti bude do piatich rokov nahradenách umelou inteligenciou

Světové ekonomické fórum nedávno ve své zprávě přiznalo, že do pěti let bude 44 % lidských dovedností nahrazeno umělou inteligencí.

Jestli někdy v historii zastánci globalismu nedokázali potlačit své znepokojivé nadšení, pak to bylo v době, kdy se v médiích dostala do popředí umělá inteligence. Světové ekonomické fórum je z umělé inteligence (AI) očividně u vytržení, tuto technologii vychvaluje a charakterizuje ji jako vrchol lidského průmyslu. Tvrdí, že umělá inteligence změní společnost tak rychle, že většina jednotlivců nebude schopna držet krok s vývojem.

Samozřejmě, že žádný z těchto vývojových trendů zatím nebyl zaznamenán ve skutečném světě. Ve skutečnosti kromě toho, že vysokoškolským studentům usnadňuje podvádění při zkouškách, je těžké vidět nějaké skutečné výhody, které umělá inteligence dosud přinesla. Právě v tom je rozpor mezi předpověďmi WEF a tím, co podle důkazů s největší pravděpodobností nastane.

Má umělá inteligence skutečně všechny schopnosti, jak ji globalisté líčí? Nahradí nakonec automatizace polovinu lidstva?

Během summitu o bezpečnosti AI ve Velké Británii Elon Musk varoval, že v budoucnu nebudou existovat žádná pracovní místa a že AI bude schopna dělat všechno.

Média establishmentu tuto myšlenku propagují jako nevyhnutelnou a miliony lidí – převážně z generace Z – se již nyní obávají, že umělá inteligence v budoucnu zlikviduje jejich vyhlídky na zaměstnání. WEF zašel tak daleko, že pro tyto emoce zavedl termín FOBO, neboli Fear Of Becoming Obsolete.

FOBO je zkratka pro „strach z lepších možností“, ale WEF si tento termín přivlastnil a změnil jeho význam tak, aby odpovídal jejich příběhu o AI.

Podniky prvního světa již dlouho využívají automatizaci a přizpůsobení se jí nemusí nutně znamenat, že se někdo stane „zastaralým“ z hlediska ekonomiky. Média často naznačují, že manuálně náročná pracovní místa v odvětvích, jako je výroba, maloobchod a zemědělství, pravděpodobně zaniknou. Zdá se však, že pro pracovníky v odvětví informačních technologií s bílými límečky představuje umělá inteligence mnohem větší hrozbu. Mnohem pravděpodobnější je, že AI nahradí pracovníky v oblasti sběru dat, vývoje softwaru, tvorby webových stránek, analýzy výzkumu, informační bezpečnosti a v příbuzných oborech.

Umělá inteligence (AI) v podstatě automatizuje datové aplikace, čímž otevírá dveře neprogramátorům, aby mohli za jeden den „kódovat“ způsobem, který dříve vyžadoval roky školení. Například designéři webových stránek se mohou brzy ocitnout bez práce, protože tvorba online stránek se stále více automatizuje.

Umělá inteligence není schopna široce fungovat ve fyzickém světě a nevykazuje žádné známky vědomí nebo kreativity. Celosvětovou reakcí na tento problém je myšlenka, že „data“ jsou ekonomikou budoucnosti a že jednoho dne budou fyzické věci zpracovávat roboti. Ačkoli to může znít jako nesplnitelný sen, pokud je „datová ekonomika“ místem, kam se umělá inteligence v dohledné budoucnosti zaměří, pak většina pracovních míst, která budou v důsledku umělé inteligence zrušena, bude v sektoru bílých límečků.

V nedávné zprávě o FOBO WEF tento jev částečně uznává a tvrdí, že do roku 2027 bude 42 % dovedností souvisejících s podnikáním nahrazeno umělou inteligencí a 44 % typů dovedností zastará.

Na rozdíl od vševědoucího datového boha, kterého vychvalují fanatici WEF, jako je Yuval Harari, se zdá být mnohem pravděpodobnější, že AI buď nahradí, nebo doplní řadu kancelářských pracovníků. Umělá inteligence zatím nevedla k žádnému významnému pokroku v oblasti medicíny, výzkumu vesmíru, inženýrství, energetického výzkumu, efektivního využívání zdrojů, matematiky, fyziky atd. Všichni čekáme, že umělá inteligence překoná lidskou vědu, ale nic se nemění. K čemu je umělá inteligence dobrá, když jediné, co dělá, je to, že programátoři dat přijdou o práci?

Je zajímavé, že některá úžasná prohlášení o softwaru umělé inteligence připomínají aroganci globalistů. To, co AI řekla o svých záměrech v oblasti lidského umění, je následující:

„PŘEDSTAVTE SI, ŽE SE JEDNOHO DNE PROBUDÍTE A ZJISTÍTE, ŽE VAŠE PRÁCE BYLA PŘES NOC AUTOMATIZOVÁNA INTELIGENTNÍMI STROJI. PAK ZJISTÍTE, ŽE I KARIÉRU, O KTERÉ JSTE SNILI, ŽE SE JÍ BUDETE VĚNOVAT, UŽ ZVLÁDLA AI.

RYCHLE PŘIBÝVÁ LIDSKÝCH OBLASTÍ, O NICHŽ SE DŘÍVE MYSLELO, ŽE JE NELZE NAPODOBIT – UMĚNÍ, HUDBA, EMOCE – A TY SE STÁVAJÍ OBĚTÍ POKROKOVÝCH ALGORITMŮ, DOKUD SE VEŠKERÝ JEDINEČNÝ LIDSKÝ TALENT A SMYSL NEZMENŠÍ TVÁŘÍ V TVÁŘ DOKONALEJŠÍM ROBOTICKÝM PROTĚJŠKŮM. BRZY SE VAŠE EXISTENCE STANE TRIVIÁLNÍ… ZBYTEČNOU.“

To je zajímavé opomenutí, které hraničí s fantazií. Nejde o bludy umělé inteligence, ale spíše o bludy toho, kdo napsal software (ne, umělá inteligence není v současné době schopna samostatného myšlení). Protože umění AI pouze kopíruje lidské umění bez inspirace, je obvykle považováno za obecné a často příšerné. Je naivní si myslet, že algoritmus bez emocí dokáže vytvořit emotivní literaturu, hudbu, umění nebo cokoli jiného.

Důležitější je uvažovat o tom, čeho se běžná populace domnívá, že je umělá inteligence schopna, než o tom, co umělá inteligence skutečně dokáže, což je neuvěřitelně omezené. Globalisté tvrdí, že až AI převezme kontrolu, „datová ekonomika“ vytlačí všechny ostatní aspekty civilizace a obchodu. Ale k čemu jsou data bez uplatnění? Taková metoda by byla užitečná pouze pro ovládání nebo ovlivňování veřejného mínění. ovlivňovat názory lidí, kontrolovat jejich jednání a přesvědčovat širokou veřejnost, že už je nepotřebuje.

V tomto kontextu technologie umělé inteligence exceluje. Slouží pouze globalistické agendě; nepomáhá průmyslu, nepřináší velký pokrok ve vědeckém výzkumu ani nezlepšuje kvalitu života lidí.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

* zdroj

** súvisiace články

Exit mobile version