Náročných, národne orientovaných voličov sklamalo, že Štefan Harabin nepostúpil do druhého kola. Nádejali sme sa, že v druhom kole sa stretne s Petrom Pellegrinim. Ukázalo sa, že alternatlva, ktorá vyniesla do vlády súčasnú koalíciu, sa rozdelila na voličov dvoch kandidátov, čím oslabila oboch. Aj napriek nežičlivému mainstreamu dosiahol Štefan Harabin výborný výsledok.
Istým šokom bol výsledok Korčoka, ktorý predbehol oboch ďalších kandidátov.
Pellegrini do veľkej miery podcenil volebnú kampaň. Spoľahol sa na volebné prieskumy, ktoré ho kládli na prvé miesto.
A percentá v prieskumoch mohli byť aj taktikou západných organizátorov našich prezidentských volieb, ktorí potrebujú bezvýhradne poslušné figuríny, akou bola Čaputová a akým je Korčok.
Ďalšou chybou Pellegriniho bolo, že sa nedokázal jasne vyhraniť v budúcom smerovaní.
Skutočne uvedomelých, národne orientovaných voličov jeho predvolebný postoj a činy v minulom období odradili od jeho voľby.
Výsledok Korčoka je však vážnym signálom. Pre voličov, aj Pellegriniho.
Je jasné, že má len niekoľko dní na to, aby presvedčil väčšinu voličov JUDr. Harabina, že v otázke vstupu Slovenska do priameho vojenského konfliktu, ako aj radikálneho odmietnutia zrušenia práva Veta v EÚ (ako aj ohrozenia akejkoľvek formy samostatnosti Slovenska) bude nekompromisne odmietavý.
A voliči sa musia zmobilizovať. Do nohy. Ak nechcú byť mobilizovaní.
Korčok sa netají tým, že ako prezident plánuje zahranično-politické kompetencie zobrať od vlády do svojich vlastných rúk. Potom nám už nepomôžu ani všetci svätí.
Pamätajme, že na rozdiel od nasprostastej Čaputovej je Korčok dokonale vycvičený agent v službách západných záujmov.
Víťazstvo Korčoka nás môže stáť nielen vlastný štát, ale aj životy.