(Lance D. Johnson, Natural News) Podľa Geologickej štúdie USA (USGS) sa nový kmeň vtáčej chrípky šíri z voľne žijúcich vtákov na voľne žijúce cicavce, čo spôsobuje „zombi správanie“ zvierat. Infikované cicavce trpia rôznymi neurologickými problémami a nemajú strach z ľudí, varuje vládna štúdia.
Prvé ohniská boli pozorované v Európe už v októbri 2021. Ohniská sú zasiahnuté vysoko patogénnym kmeňom vtáčej chrípky (HPAI) H5N1, ktorá údajne patrí do euroázijskej línie, klad 2.3.4.4b.
Kmene boli zistené počas monitoringu voľne žijúcich vtákov v novembri 2021 a rýchlo sa rozšírili po Newfoundlande a Labradore v Kanade a Spojených štátoch amerických prostredníctvom rezervoárov voľne žijúcich vtákov a prostredníctvom zásob domácej hydiny, vrátane kŕdľov na dvoroch a vtákov v komerčných zariadeniach na chov hydiny.
Nový kmeň vtáčej chrípky prechádza z voľne žijúcich vtákov na cicavce
Nové kmene vírusu dokonca prešli na rôzne druhy cicavcov – väčšinou na líšku obyčajnú. Choroba však bola zistená aj u vydry riečnej, rysa ostrovida, fretiek, tchora a kuny kamennej, ktoré boli odchytené v celej Európe.
V máji 2022 izolovali americkí a kanadskí epidemiológovia vysoko patogénnu vtáčiu chrípku (HPAI) u voľne žijúcich cicavcov aj na americkom kontinente.
Tuto sa vtíska otázka: Sú virologické experimenty s pridávaním nových funkcií zodpovedné za náhly prenos vtáčej chrípky na cicavce, podobne ako sa to podozrieva pri covide?
V najnovšej štúdii USGS epidemiológovia zistili kmeň HPAI u 67 voľne žijúcich cicavcov v desiatich štátoch. Od 1. apríla do 21. júla 2022 výskumníci izolovali infikované zvieratá od New Yorku po Aljašku a mnoho miest medzi tým, vrátane Severnej Dakoty, Iowy, Utahu, Washingtonu, Wisconsinu, Idaho, Michiganu a Minnesoty.
Podľa štúdie medzi infikovanými zvieratami bolo 50 červených líšok, šesť pruhovaných skunkov, štyri mývaly, dva rysy, dva vačice virgínske, jeden kojot, jedna mačka rybárska a jedna líška sivá. Druhom cicavca najviac náchylným na nákazu je líška obyčajná.
Ako sa vyjadril spoluautor štúdie, Dr. Hon Ip, diagnostický virológ v USGS National Wildlife Health Center:
„Najpravdepodobnejšia príčina infekcie bola predátorstvo alebo lov voľne žijúceho vtáctva infikovaného HPAI, keďže voľne žijúce vtáky sú súčasťou prirodzenej stravy mnohých šelmovitých druhov cicavcov.“
Podľa genetického sekvenovania uskutočneného na 48 voľne žijúcich cicavcoch sa potvrdilo, že infekcie prechádzajú z voľne žijúcich vtákov. Epidemiológovia nenašli žiadne dôkazy o horizontálnom prenose HPAI (medzi jedincami toho istého druhu) v rámci voľne žijúcich populácií suchozemských druhov cicavcov.
Existujú však experimentálne dôkazy, že horizontálny prenos HPAI sa vyskytuje u domácich mačiek a fretiek. Autori štúdie navyše nemohli vylúčiť možnosť prenosu vírusu z rodiča na potomka.
Je na obzore nadchádzajúca plandémia vysoko prenosnej vtáčej chrípky?
Je človekom prevádzkované vírusové inžinierstvo príčinou v prelievaní tejto vtáčej chrípky vyvolávajúcej zombi príznaky u infikovaných zvierat?
Je toto zdroj budúcej pandémie vtáčej chrípky, pred ktorou varoval bývalý riaditeľ CDC Robert Redfield? Dr. Robert Redfield sa nedávno objavil v epizóde relácie Hill TV’s Rising a varoval, že „prichádza veľká pandémia“.
Povedal, že nová pandémia bude dôsledkom medzinárodného bioterorizmu a výskumu zameraného na pridávanie nových funkcií vírusom, ktorý ešte nebol zastavený, napriek tomu, že je podozrievaný z vyvolania pandémie Covid-19.
„Myslím si, že to príde (nová pandémia). Nie z prelievania, ale bude to pochádzať z biologického výskumu alebo úmyselného bioterorizmu. Bude to vírus vtáčej chrípky, ktorý je zmodifikovaný tak, aby sa mohol prenášať z človeka na človeka. Teda bude to veľmi podobné tomu, čo sme videli pri covide,“ povedal Redfield.
Nové kmene infekcie vtáčej chrípky napádajú mozgy cicavcov
Akonáhle sú zvieratá vystavené infikovaným divokým vtákom, začnú sa u nich prejavovať správania podobné „zombi“ a iné neurologické poruchy.
Podľa imunohistochemickej analýzy kmeň vírusu HPAI napáda neurónové bunky a replikuje sa v mozgoch infikovaných zvierat. Okrem toho zvieratá trpia záchvatmi, ataxiou (strata koordinácie), slepotou, vokalizáciou, nystagmom (nekontrolované pohyby očí), grimasami a trasom.
Niektorí mali aj ťažkú letargiu, horúčku, hnačku, ležanie, vracanie, paralýzu a bezvedomie. Podľa štúdie mali choré zvieratá „nevhodné správanie“ a nedostatok strachu z ľudí.
Trinásť z líšok hrdzavých trpelo imunoreaktivitou v mozgu, sprevádzanou napätím neurónových buniek a zápalovými procesmi v mozgovej kôre, talame, hipokampe a mozgovom kmeni.
Podobná imunoreaktivita bola zistená v kortexe infikovaných vačíc a v kortexe, talame a hipokampe rysov. Ďalšie neurologické symptómy zahŕňali nekrotizujúcu (odumierajúcu) meningoencefalitídu a nekrózu myokardu.
Celkovo 47 infikovaných zvierat trpelo aj nekrotizujúcou intersticiálnou pneumóniou.
Autori štúdie napísali:
„Vzhľadom na široký rozsah a pokračujúcu povahu prepuknutia choroby tieto prípady pravdepodobne predstavujú len malé percento z celkového počtu a druhov cicavcov infikovaných v súčasnosti cirkulujúcim kmeňom HPAI v Spojených štátoch.“
Autor: Lance D. Johnson, naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net
prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz