Virus Nipah má smrtelnost více než 60 procent, což je více než u eboly, ačkoli je ve srovnání s ní méně přenosný, protože se nepřenáší vzduchem, uvedl Dr. Steven Quay. (Foto: Flickr)
Forenzní analýza prokázala, že Wuchanský institut virologie (WIV) geneticky manipuloval s virem Nipah, vysoce smrtícím patogenem, čímž porušil mezinárodní Úmluvu o zákazu biologických zbraní, uvedl na slyšení amerického Senátu 3. srpna Dr. Steven Quay.
Podle Dr. Quaye, generálního ředitele společnosti Atossa Therapeutics, bylo toto zjištění dalším důkazem, že v kontroverzní wuchanské laboratoři probíhal výzkum „gain of function“ (GoFR – výzkum genetické modifikace s cílem zvýšení účinnosti či nabytí funkce/vlastnosti organismu/viru). Experimenty dle něj nakonec vyústily v pandemii covidu-19 únikem z WIV.
Quay uvedl, že on a další vědci provedli zkoumání vzorků od pacientů s covidem-19 z prosince 2019, které sekvencoval a zveřejnil WIV. Díky této analýze, publikované v preprintovém článku, který nebyl recenzován, našli 20 neočekávaných kontaminantů, které jsou podle jeho týmu důkazem o jiném výzkumu prováděném v laboratoři.
„U 19 z těchto 20 neočekávaných kontaminantů jsme pak našli publikovaný výzkum z předchozích dvou let, který potvrdil, že laboratoř na těchto neočekávaných genech skutečně pracovala,“ uvedl v písemném svědectví (pdf) před slyšením o GoFR, které uspořádal senátní Podvýbor pro dohled nad novými hrozbami a výdaji. Slyšení se zúčastnili pouze republikánští členové podvýboru.
Tím jediným kontaminantem, který nebyl publikován v dokumentech WIV, byly dle Quaye kousky DNA viru Nipah.
„Je to nejnebezpečnější výzkum, s jakým jsem se kdy setkal,“ uvedl v písemném svědectví.
Virus Nipah má smrtelnost více než 60 procent, což je více než u eboly, ačkoli je ve srovnání s ní méně přenosný, protože se nepřenáší vzduchem, uvedl při slyšení. Virus Nipah je také asi 60krát smrtelnější než virus SARS-CoV-2, který způsobuje covid-19.
„[Při] laboratorní infekci modifikovaným virem Nipah by pandemie covidu-19 vypadala jako procházka růžovým sadem,“ řekl Quay.
Tento druh syntetické biologie je podle něj porušením mezinárodního práva. „Rozebrání viru Nipah a jeho opětovné složení je ve skutečnosti v rozporu s Úmluvou o biologických zbraních,“ řekl Quay v rozhovoru pro The Epoch Times před slyšením.
Wuhanská laboratoř
Quay při slyšení uvedl řadu důkazů, které podle něj ukazují na to, že původcem šíření covidu-19 je únik z laboratoře WIV.
Patří mezi ně skutečnost, že veřejná databáze WIV obsahující 22 000 vzorků a virových sekvencí byla 12. září 2019, tedy ještě před vypuknutím pandemie COVID-19, vyřazena z provozu. Zatímco zařízení uvedlo, že se tak stalo kvůli kybernetickým hackerům, Quay tento čin označil za „podezřelý“ a domnívá se, že databáze byla vyřazena z provozu, aby byly odstraněny důkazy o blízkých prekurzorech covidu-19, které by byly „kouřící zbraní“ ukazující, že virus unikl z laboratoře.
Vypíchl také, že WIV je předním světovým centrem pro studium koronavirů, a poznamenal, že před rokem 2019 měla wuchanská laboratoř na kontě 65 procent všech publikovaných výzkumů v této oblasti.
„Téměř deset let chodili do netopýřích jeskyní po celé Číně a … také do Afriky, 20 návštěv ročně pro přenos těchto vzorků zpět do laboratoře,“ řekl Quay při slyšení. „Měli největší sbírku prvotních materiálů z přírody, na kterých pak prováděli GoFR.“
„Domnívám se, že právě souběh těchto dvou činností … přivážení věcí z netopýřích jeskyní a GoFR, vedl k pandemii.“
WIV opakovaně popírá, že by byl zdrojem pandemie a čínský režim vytrvale odmítal transparentní přístup k laboratoři a jejím záznamům externím autoritám, což v podstatě znemožnilo nezávislé prošetření této hypotézy.
Americké ministerstvo zahraničí v lednu 2021 se svých poznatcích týkajících se WIV uvádí, že výzkumníci WIV začali již v roce 2016 provádět experimenty s virem RaTG13, který byl identifikován jako geneticky nejblíže podobný viru SARS-CoV-2.
Kromě toho, že „se podílel na GoFR za účelem vytvoření chimérických virů“, provádí WIV podle amerického MZ minimálně od roku 2017 tajný výzkum pro čínskou armádu s pokusy na laboratorních zvířatech.
Zdroj: epochtimes.cz
* prevzaté z cz24.news
Upozornenie: Tento článok je výlučným názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi spolok-archa.info. Medicínske a lekárské texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi.