(Finn Heartley, Natural News) V alarmujúcom zvrate udalostí americká vláda a veľké potravinárske korporácie údajne sťahujú a konfiškujú obrovské množstvá potravín a skladujú ich v podzemných zariadeniach.
Tento tajný pohyb zásob potravín vyvolal rozsiahlu paniku a obavy, najmä keď sa na pultoch obchodov čoraz viac prejavuje nedostatok základných položiek.
Opatrenia, ktoré americké úrady prijali, vyvolali medzi obyvateľstvom vlnu znepokojenia, pričom odborníci vydali naliehavé varovania o hroziacom nedostatku potravín a potenciálnych sociálnych nepokojoch.
Mike Adams, zakladateľ stránky Natural News a Steve Quayle, majiteľ viacerých potravinárskych firiem, diskutujú o tomto šokujúcom vývoji vo videu (priložené na konci tohto článku).
„Vláda USA podľa Zákona o civilnej obrane navštevuje veľké reťazce a potravinárskych výrobcov a preberá kontrolu nad ich zásobami,“ prezradil Quayle
„Doslova presúvajú všetko jedlo do tajných podzemných zariadení, často cez skrytú logistickú sieť známu ako tajná diaľnica. Viac ako 50 tisíc ton jedla už bolo prevezených, pričom sa očakáva, že ďalšie budú nasledovať.“
Quayle zdôraznil význam týchto krokov a uviedol, že nejde len o prípady sťahovania „závadných potravín“, ale o systematické úsilie vlády zabrániť verejnosti v prístupe k základným životným zdrojom.
Dôvody takéhoto konania sú rôzne, no väčšina je alarmujúca.
„Motívy vlády sú nejasné,“ poznamenal Adams, „avšak ich zámery sa zdajú strašné. Je jasné, že sa pripravujú na nejakú krízu, ktorá by mohla mať globálny rozmer.“
Závažnosť situácie podčiarkujú dôsledky pre potravinovú bezpečnosť.
„Jedlo je najsilnejšou zbraňou,“ vyhlásil Quayle, „či už ide o kontrolu národa alebo zabezpečenie poslušnosti jeho ľudu. Sme svedkami kritického momentu v histórii, keď sú masám zámerne odopierané základné potreby.“
Adams súhlasil a dodal:
„Tento scenár sme už videli v súvislosti s Covidom-19. Použitie spätného zvolávania produktov ako zásterky pre prerušenie dodávateľských reťazcov je taktika navrhnutá tak, aby vyvolala paniku a neistotu medzi obyvateľstvom.“
Skepsa ohľadne oficiálnych naratívov je vysoká
Adams s Quaylom tvrdia, že za týmto trendom sa skrýva širšia, zlovestná agenda.
Hovoria, že nedostatok je zámerne vykonštruovaný tak, aby dostal pod kontrolu a potenciálne si podmanil populáciu tvárou v tvár hroziacej globálnej kríze, ktorá môže byť ekonomická, environmentálna či dokonca môže zahŕňať geopolitické vojny.
Quayle poukázal na to, že nedávne stiahnutie potravín z trhu, ako bolo stiahnutie bravčového mäsa a syra, nie sú anomálie, ale súčasť väčšieho koordinovaného úsilia.
Nie je žiadnym tajomstvom, že výrobcovia potravín sú nútení dodržiavať tieto prikázané stiahnutia z trhu, pričom vláda skupuje a berie si akékoľvek potravinové produkty, ktoré sa jej zachce.
Dôsledky tohto trendu sú vážne a môžu viesť k rozsiahlym občianskym nepokojom, najmä medzi tými menej šťastnými vrstvami obyvateľstva, ktoré sú odkázané na potravinovú pomoc
„Jedlo a voda budú čoskoro najcennejšími komoditami,“ varoval Quayle a zdôraznil, že jednotlivci a rodiny by sa naliehavo mali pripraviť na potenciálnu krízu zabezpečením si dostatočných zásob potravín a ďalších životných potrieb.
Rozhovor Adamsa a Quayla poukazuje na kritický moment v histórii, kde sa stiera hranica medzi správaním sa vlády a manipuláciou. Ich poznatky slúžia ako jasná pripomienka vzájomnej prepojenosti dodávateľských reťazcov a možnosti, že tieto reťazce môžu byť narušené prírodnými alebo človekom spôsobenými krízami.
Vo svetle tohto vývoja odborníci ako Adams a Quayle odporúčajú jednotlivcom, aby okamžite podnikli kroky na zabezpečenie si zásob potravín a vody, pretože budúcnosť prináša neisté a potenciálne nebezpečné časy.
Ako Adams uzavrel rozhovor: „Situácia je strašná a každý musí konať hneď, aby si zabezpečil svoju budúcnosť“.
Vzhľadom na hroziaci potenciál nedostatku potravín nemožno naliehavosť tohto posolstva podceňovať. Keď sa svet pripravuje na to, čo by mohlo byť rozhodujúcim momentom v histórii ľudstva, potreba prípravy a uvedomenia si je dôležitejšia ako kedykoľvek predtým.
Autor: Finn Heartley, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net
** súvisace články