Ako som správne vysvetlil vo viacerých článkoch, NEBOLA ŽIADNA RUSKÁ INVÁZIA NA UKRAJINU. Ako povedal Putin, išlo o operáciu obmedzenú na vyhnanie ukrajinských a neonacistických síl z Donbasu, historicky ako Krym, súčasť samotného Ruska a obývanú etnickými Rusmi.

Tieto historicky ruské územia previedli z politických a administratívnych dôvodov z Ruska na Ukrajinu sovietski predstavitelia. Keďže samotná Ukrajina bola historicky súčasťou Ruska po stáročia a keďže obe boli súčasťou ZSSR spolu s Gruzínskom a Strednou Áziou, presun sa chápal ako úprava štátnych hraníc ako v USA v rámci tej istej krajiny.

Ukrajina ako nezávislá krajina neexistovala ani pred 30 rokmi, keď sa rozpadol ZSSR. Takže tvrdenie, že Donbas a Krym sú súčasťou Ukrajiny, je pravdivé už asi 30 rokov, zatiaľ čo spolu s Ukrajinou sú po stáročia súčasťou Ruska.

Putin nemal na výber. Minská dohoda, ktorú vymyslel a s ktorou Ukrajina súhlasila a Nemecko a Francúzsko súhlasili s presadzovaním, ponechala Donbass na Ukrajine a poskytla ľuďom čiastočnú autonómiu, aby ich ochránila pred zneužívaním zo strany Ukrajiny.

Nemeckí aj francúzski lídri, ktorí dohodu podpísali, nedávno priznali, že využili Minskú dohodu na oklamanie Putina, zatiaľ čo USA a NATO vybudovali a vyzbrojili veľkú ukrajinskú armádu schopnú dobyť dve samostatne vyhlásené nezávislé republiky v Donbase. Keď Putin videl veľkú ukrajinskú ozbrojenú silu pripravenú na inváziu na Donbas, ktorej časť už bola obsadená ukrajinskými ozbrojenými silami a neonacistickými milíciami, uvedomil si, že bol oklamaný Západom a nemal inú možnosť ako silu na ochranu Donbasu. Rusi.

Jeho jediným cieľom bolo vysťahovanie ukrajinských vojenských síl z Donbasu.

Toto vysťahovanie nezáviselo od ruskej armády, ale od súkromných polovojenských síl známych ako Wagnerova skupina a od milícií dvoch nezávislých republík Donbasu. Putin oneskorene zmobilizoval niektoré sily ruskej armády, ale nezaviazal ich do konfliktu. Namiesto toho sa naďalej spolieha na Wagnerovu skupinu a milície Donbass pri vysťahovaní vycvičených a vybavených ukrajinských síl USA/NATO.

Ako som objasnil v mnohých stĺpcoch, Putinov prístup bol vojenskou chybou. Hral úplne do rúk Washingtonu. Keďže sa bojuje na území okupovanom etnickým Rusom, Putin svoje obmedzené sily znevýhodnil prísnymi pravidlami proti používaniu vysoko deštruktívnych zbraní v civilných oblastiach. Dôsledkom bola vojna, ktorá je pomalým procesom krok za krokom. Žiadna blesková vojna. Ruská zdržanlivosť bola Západom nesprávne interpretovaná ako ruská neschopnosť.

Dôsledkom tejto a Putinovej pomalej vojny je, že Putin dal Washingtonu a NATO dôveru a obrovský čas na to, aby sa zapojil do konfliktu v neprospech Ruska.

Ukrajinci majú teraz účinnejšie zbrane s dlhším dosahom, spravodajské informácie o ruských pozíciách a informácie o zacielení na ruské pozície. Ak vezmeme do úvahy postupné spôsoby, akými sa Washington dostáva do vojen, výsledkom budú nakoniec topánky na zemi.

Nedávno mocnosť stojaca za vojnovou scénou vo Washingtone, neokonzervatívna nenávisť voči Rusku za každú cenu Victoria Nulandová, námestníčka ministra zahraničných vecí, zaviazala Washington k oslobodeniu Krymu. Zdá sa to nemožné. Ukrajinci by sa museli prebiť cez ruské sily na juhu Ukrajiny, aby sa dostali na Krym, kde sa nachádza ruská námorná základňa v Čiernom mori. Kremeľ by nikdy neprijal stratu ich teplovodného prístavu, aj keby to znamenalo jadrovú vojnu.

Inými slovami, Washington je šialený. Nulandovej slová demonštrujú šialenstvo: „Ukrajinu budeme podporovať tak dlho, ako to bude potrebné.“ Ukrajina bojuje za vrátenie celej svojej pôdy v rámci svojich medzinárodných hraníc. Podporujeme ich, a to aj pri príprave ďalšej tvrdej akcie na opätovné získanie ich územia… Krym musí byť – minimálne, minimálne – demilitarizovaný.

„Demilitarized“ je skratka pre neexistujúcu čiernomorskú ruskú námornú základňu.

Bezstarostní americkí politici a zjavne šialená Nulandová neuznávajú, že ich arogantná arogancia je vyhlásením jadrovej vojny. The Asia Times verí, že Nulandová vyhrala argument.

Bidenov režim ohlásil nový program zbraní s dlhým doletom pre Ukrajinu, posiela mobilné premostenie, ktoré je užitočné len pre ukrajinskú ofenzívu proti ruským silám na Kryme, a prehodnocuje zákaz F-16 pre Ukrajinu.

Konflikt sa tak vymyká spod kontroly

Putin stále sedí na zadku a nič nerobí. Bude Putin čakať, kým bude celá výzbroj Západu na Ukrajine, aby mohla byť použitá na zabíjanie Rusov?

Čo bráni Putinovi použiť dostatočnú silu na ukončenie tohto konfliktu skôr, ako prerastie do jadrovej vojny? Chce Putin jadrovú vojnu, ktorá bude výsledkom pokračovania konfliktu? Prečo Putin odmieta použiť konvenčnú silu, ktorá by rýchlo ukončila konflikt?

AUTOR: Paul Craig Roberts, ZDROJ, Překlad: S.S.

* zdroj

prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

By ARCHA

Secured By miniOrange