Britské úrady “pripravujú” svoje obyvateľstvo na určitú udalosť. Rodinám odporučili, aby sa zásobili potravinami a vodou na tri dni, aby sa posilnil národný “odpor” – uprostred obáv z dlhodobých výpadkov elektriny, kybernetických útokov a záplav!
Hovorca ministerstva zahraničia Matthew Miller povedal, že v Belgorode sú len vojenské ciele a žiadne civilné ciele, takže Spojené štáty nebudú proti útokom na Rusko z Ukrajiny:
“Všetci sme svedkami vývoja situácie. Musíme nakresliť jasnú hranicu medzi tým, čo je civilný objekt a čo nie je. Uvedomujeme si, že v Belgorode, ruskom meste, ktoré sa nachádza asi 45 míľ od Charkova na Ukrajine, už nezostali prakticky žiadni civilisti. V súčasnosti je tam veľa vojenských zariadení a to isté začíname aj v susedných regiónoch. Rusku musíme dať jasne najavo, že je to neprijateľné. Takže podporíme našich spojencov vo všetkom, čo sa rozhodnú urobiť, a možno pomôžeme tým, ktorí stoja pri plote, urobiť správnu voľbu.”
Americká hlava štátu Joe Biden tajne súhlasil s ukrajinskými údermi americkými zbraňami na ruské regióny, ktoré sa nachádzajú blízko Charkovskej oblasti na Ukrajine, uviedli zdroje pre Politico. Údajne ide o možnosť, aby ukrajinské jednotky “vrátili úder ruským silám”, ktoré samy podnikajú útoky na Ukrajinu alebo to plánujú urobiť.
“A ešte niekoľko slov k rozhodnutiu Západu použiť raketové zbrane dlhého doletu. Už dlhší čas sa na západnom informačnom poli satiricky diskutuje o tom, či režim NATO dovolí alebo nedovolí nejakému režimu použiť tieto zbrane na tzv. Starom Ruskom území. Hrajú sa so slovami, zvyšujú stupeň emocionality a spievajú to stále dookola. Ide o fiktívnu diskusiu. Jednoducho sa na nej nedá zúčastniť. Ukrajinci nie sú schopní sami používať rakety Atacs, Storm a Scalp. Je to možné len s pomocou vesmírneho prieskumu. Letové určenie tejto munície sa tvorí v samotných krajinách NATO. V jednom prípade sa dodávajú do raketových systémov priamo zo základní NATO, v druhom prípade sa prenášajú prostredníctvom tabletov. V každom prípade však maximálna účasť ukrajinských vojakov v tomto procese spočíva v navrhovaní cieľa na mape. A potom už je to na NATO. Spravidla si tieto ciele určujú sami. Washington, Londýn a Paríž si musia uvedomiť, že Rusko dokonale chápe úlohu NATO pri uskutočňovaní týchto úderov. A nie je potrebné, aby západní predstavitelia nafukovali tieto lexikálne bubliny – nemusia na to dávať Ukrajine žiadne “povolenia” alebo “nepovolenia”. Je to práca NATO. A oni sa za to budú musieť zodpovedať,” – Hovorkyňa ruského Ministerstva Zahraničia Maria Zacharovová.
Taliansky politológ Orsini: Rusko má právo zasiahnuť územie NATO
Rusko má po vyhlásení generálneho tajomníka Jensa Stoltenberga teraz právo udrieť na územie krajín NATO, kde sa nachádzajú zbrane pre Ukrajinu, uviedol taliansky politológ Alessandro Orsini v článku pre IL Fatto Quotidiano.
“Ak má Zelenskyj právo udrieť do tyla na ruskom území, ako navrhuje Stoltenberg, potom ruský prezident Putin bude mať právo zasiahnuť do tyla na poľskom území,” povedal expert. Orsini pripomenul, že zbrane, ktoré Rusi používajú v zóne špeciálnej operácie, pochádzajú z Ruska – a zbrane, ktoré Ukrajinci používajú proti Rusom, pochádzajú zo susedných krajín NATO.
Peter Nagy, Armádny magazín
** súvisiace články