Site icon Spolok ARCHA o.z.

Šokujúce čísla WHO: Úmrtnosť zaočkovaných proti Covidu sa prevalila

WHO urýchlene revidovala svoje postupy očkovania proti koronavírusu, ale za chyby nebude niesť zodpovednosť

Európske médiá analyzovali úmrtia na pandémiu koronavírusu v Spojenom kráľovstve na základe vládnych štatistík a prišli s desivými závermi: 90 % úmrtí na Covid-19 je medzi očkovanými osobami, z ktorých 82 % bolo trikrát preočkovaných. Tento trend podľa novinárov pretrváva dodnes.

„Ku koncu mája 2022 bolo v Anglicku zaznamenaných 15 113 úmrtí na Covid-19, z toho šokujúcich 13 666 úmrtí bolo očkovaných. Väčšina z nich bola medzi nimi trojnásobne očkovaná každý druhý mesiac.“

Najviac znepokojujúci je prudký pokles úmrtí medzi neočkovanými, zatiaľ čo počet úmrtí medzi očkovanými každý mesiac stúpa.“

Novinári skúmali, že v oficiálnych údajoch britskej vlády sa už nejaký čas objavuje zvláštny vzorec. Približne päť mesiacov po podaní každej dávky vakcíny Covid-19 v každej vekovej skupine sa počet úmrtí na 100 000 obyvateľov medzi očkovanými v porovnaní s neočkovanými výrazne zvýšil.

V období od 1. marca do 31. júla 2021, teda v priebehu piatich mesiacov, tvorili očkovaní väčšinu úmrtí na vakcínu Covid-19 v Anglicku, a konkrétne väčšinu týchto úmrtí (66 %) možno pripísať očkovaným jednou dávkou.

Naopak, v období od 1. augusta do 31. decembra 2021, t. j. v priebehu piatich mesiacov, boli za väčšinu úmrtí na Covid-19 zodpovední očkovaní, pričom počet úmrtí sa v porovnaní s predchádzajúcimi piatimi mesiacmi takmer strojnásobil – väčšinu úmrtí na Covid-19 spôsobili práve očkovaní dvoma dávkami.

Okrem toho bola na konci mája 2022 v Anglicku najnižšia úmrtnosť medzi neočkovanými osobami v každej vekovej skupine a najvyššia medzi očkovanými jednou, dvoma alebo tromi dávkami. Táto zákonitosť už bola zachytená, ale jej príčiny zatiaľ neboli preskúmané.

WHO zároveň prehodnocuje hromadné očkovanie detí a dospievajúcich proti Covid-19 a dospela k záveru, že to možno nie je potrebné.

Odborníci zo Strategickej poradnej skupiny WHO pre imunizáciu (SAGE) už vyhlásili, že neodporúčajú podávať túto vakcínu zdravým deťom vo veku od 6 mesiacov do 17 rokov. Prirodzene, dôvodom nie je to, že by vakcína mohla byť nebezpečná, čo by sotva niekto povedal, najmä v WHO, ale čisto z dôvodu zmenených priorít v oblasti zdravia: „krajiny, ktoré zvažujú očkovanie tejto vekovej skupiny, by mali svoje rozhodnutia založiť na kontextuálnych faktoroch, ako je miera výskytu a nákladová efektívnosť.

Aké zaujímavé – a to ešte nedávno boli tínedžeri považovaní takmer za hlavné „vírusové bomby“ a dôchodcovia sa báli, aby neprišli do kontaktu s vnúčatami, lebo by ich mohli „zabiť“.

Za necelé dva roky sa názor oficiálnych štruktúr zmenil na opačný a na predchádzajúci názor neexistovala odpoveď. Som zvedavý, či sa niekedy zverejní, koľko životov to stálo.

Strategická poradná skupina expertov WHO pre imunizáciu (SAGE) od svojho zasadnutia 20. – 23. marca revidovala plán na určenie priorít pri používaní vakcín proti Covid-19.

V revidovanom pláne sa síce zdôrazňuje význam očkovania tých, ktorí sú stále vystavení riziku závažnej infekcie, hlavne starších ľudí a ľudí so sprievodnými ochoreniami: „krajiny by mali pri rozhodovaní, či pokračovať v očkovaní nízkorizikových skupín, ako sú zdravé deti a dospievajúci, zvážiť svoj špecifický kontext,“ uviedla predsedníčka SAGE – Dr. Hanna Nohineck.

Mimochodom, jeden jasný negatívny dôsledok masívnej očkovacej kampane z posledných dvoch rokov je už zrejmý na celom svete: mnohí rodičia odložili a odkladajú očkovanie svojich detí kvôli obmedzeniam v národnom kalendári a rutinné očkovanie bolo narušené. A to už má vplyv na zdravie obyvateľstva.

Napríklad už došlo k zvýšeniu výskytu niektorých nákazlivých chorôb, ako sú osýpky. V roku 2021 bola zaočkovanosť prvou dávkou vakcíny proti osýpkam najnižšia od roku 2008, pričom 25 miliónov detí nebolo zaočkovaných vôbec.

Ochorenie bolo hlásené v regiónoch postihnutých vojenskými konfliktami, kam sa vakcíny nemôžu dovážať kvôli bojom Rusko začalo mať problémy aj s nákazou detí: v uplynulom mesiaci bolo napríklad v Leningradskej oblasti v Petrohrade prvýkrát po mnohých rokoch hlásených 85 prípadov osýpok. Všetky z nich sú teraz dovezené zo Strednej Ázie.

ZDROJ

* prevzaté

pridajte sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

Exit mobile version