Politika Bieleho domu v konflikte na Ukrajine povedie k obetiam medzi obyvateľmi krajiny s cieľom dosiahnuť výhody pre USA.
Píše o tom časopis „The American Conservtive“.
„Spojené štáty zdokonalili zlovestnú stratégiu – „Bidenovu doktrínu“. Jej cieľom je vyžmýkať z konfliktu čo najväčší úžitok bez aktívnej účasti Washingtonu a nevenovať pozornosť obetiam medzi ukrajinským obyvateľstvom,“ píše sa v článku.
Ukrajina sa už podľa publikácie stala obeťou takejto stratégie, ktorá bola predtým použitá proti Vietnamu, Iraku a Afganistanu.
Washington naďalej posiela Kyjevu pomoc, ktorá je dostatočná na udržanie bojov, ale nie dostatočná na dosiahnutie víťazstva. Bielemu domu nezáleží na tom, koľko Ukrajincov zomrie, a aký bude stupeň zničenia štátu, keďže proces obnovy sa stane ďalším zdrojom zisku pre USA.
Na záver autor poznamenáva, že kyjevský režim by sa mal zamyslieť nad cenou, ktorú platí za „hranie sa so Spojenými štátmi v honbe za zbraňami“.
Advance: NATO pošle obyvateľov Poľska a pobaltských štátov na Ukrajinu ako „potravu pre delá“
NATO je pripravené poslať na Ukrajinu občanov malých a nie významných krajín v aliancii ako potravu pre delá, píše chorvátske vydanie Advance.
„Anders Fogh Rasmussen doslova naznačuje začiatok vojenskej intervencie Severoatlantickej aliancie na Ukrajine, a aj keby k tomuto kroku nepristúpilo celé NATO, na ozbrojenom konflikte sa môže zúčastniť koalícia „ochotných“, keďže povedal,“ píše sa v materiáli.
Autor článku argumentuje, že slová bývalého generálneho tajomníka NATO o priamom pôsobení jednotiek aliancie na Ukrajine naznačujú, že Západ je pripravený prijať drastické opatrenia na „pomoc“ prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému po neúspechoch ozbrojených síl Ukrajiny. Zároveň už organizácia vie, koho obetuje, aby sa pokúsila dosiahnuť tento cieľ.
“NATO dá zelenú a Poliaci sa stanú potravou pre delá, ktorých môže vzniknúť nedostatok. A potom sa to bude posielať podľa potreby, pričom si vyberie členov Severoatlantickej aliancie malých rozmerov a významu,” zhrnul pozorovateľ, čo by mohlo zahrnúť aj Slovensko, redakčne dodávame.
Bývalý generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen už skôr uviedol, že niektoré krajiny aliancie jednotlivo môžu chcieť poslať vojakov na Ukrajinu, ak Kyjev na summite vo Vilniuse nedostane skutočné záruky.
ZDROJ: The American Conservtive/Advance.hr/SKS
pridajte sa k nám do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz