(Ethan Huff, Natural News) Má Japonsko príliš veľa starých ľudí? Zdá sa, že Yusuke Narita, profesor ekonómie na Univerzite v Yale, si to myslí.

Narita sa stal akousi internetovou senzáciou za svoje komentáre, ktoré predtým vyslovil na podporu masovej samovraždy, respektíve „masového seppuku“, ako riešenia japonského „problému starších ľudí“, o ktorom sa niektorí mladí ľudia domnievajú, že je prekážkou ich ekonomického pokroku.

Počas rozhovoru v japonskej online spravodajskej relácii ešte v roku 2021 Narita vysvetlil, že „celkom jasným riešením“, ako zaobchádzať so staršími ľuďmi, je všetkých ich zabiť prostredníctvom rituálnej samovraždy.

„Názov seppuku v japončine označuje rituálnu samovraždu samurajov, ktorá historicky zahŕňala samo-zabodnutie mečom do brucha,“ informoval portál Business Insider o Naritinovom návrhu.

Od svojho prvého vyhlásenia, v ktorom propagoval samovraždy seniorov, sa Narita objavil v niekoľkých verejných vystúpeniach a poskytol viacero rozhovorov, vrátane rozhovoru pre denník The New York Times.

Minulý rok požiadal jeden tínedžer Naritu, aby vysvetlil svoj plán hromadného seppuku a odvolal sa na scénu z hororového filmu „Midsommar“ z roku 2019, v ktorej je staršia osoba nútená skočiť z útesu.

„Či je to dobrá vec alebo nie, na to je ťažšie odpovedať,“ odpovedal Narita tínedžerovi.

„Takže, ak si myslíte, že je to dobré, možno budete tvrdo pracovať na vytvorení takejto spoločnosti.“

Súvisiace: Kanada, centrum sveta pre eutanázie, chce, aby lekári pomáhali deťom pri „dôstojnom umieraní“.)

Narita sa zmienil o vlastnej matke, ktorej starostlivosť ho stojí 705 eur mesačne, preto presadzuje masovú samovraždu

Japonsko má v súčasnosti najvyšší podiel starých občanov zo všetkých krajín sveta. Jeho starnúca populácia nad 65 rokov sa od 50. rokov 20. storočia neustále rozširuje, a to natoľko, že japonský premiér Fumio Kishida minulý mesiac oznámil, že jeho krajina je na pokraji krízy.

Toto je impulz pre Naritovu filozofiu asistovanej samovraždy, ktorá zahŕňa aj možnosť povinnej „asistovanej samovraždy seniorov“. Pre denník The New York Times povedal, že by bol rád, keby sa o nútenej samovražde starších ľudí „začalo seriózne diskutovať“.

Zdá sa, že Naritu tiež trápi, že sa musí starať o svoju staršiu matku, ktorá vo veku 19 rokov utrpela mozgovú aneuryzmu (vydutá cieva v mozgu). Aby sa o ňu mohol postarať, musí mesačne minúť asi 100 000 jenov, čo je ekvivalent 705 eur.

To, že by Narita využil svoju vlastnú matku na presadzovanie hromadnej samovraždy, je samo osebe choré, ale to ešte nie je to najhoršie. Ešte znepokojujúcejší je fakt, že ho online sleduje viac ako pol milióna mladých ľudí.

V roku 1948 malo Japonsko zavedený eugenický zákon na riešenie toho, čo sa vtedy považovalo za problém preľudnenia.

Tento zákon zlyhal a japonskí politici sa obávajú, že Naritove pocity by mohli viesť k zavedeniu ďalšieho podobného zákona. Existuje tiež „zákon na ochranu eugeniky“, ktorý umožňuje dobrovoľné aj nedobrovoľné sterilizácie ľudí s dedičnými, duševnými alebo mentálnymi chorobami.

Na Twitteri má Narita 550 000 sledovateľov. Pravidelne sa objavuje aj v japonských online reláciách, objavil sa na obálkach časopisov a teraz sa objavuje aj v reklame na energetické nápoje.

Záver

Odkedy si Narita získala túto popularitu, zmiernil svoj tón v otázke masových samovrážd a tvrdí, že jeho predchádzajúce vyhlásenia boli vytrhnuté z kontextu. Čo Naritu skutočne znepokojuje, ako sám hovorí, je dominancia „magnátov“ v Japonsku, ktorí brzdia mladšie generácie.

Pri používaní výrazov ako „hromadná samovražda“ a „hromadné seppuku“ Narita teraz navyše tvrdí, že to boli len „abstraktné metafory“. Od prvého použitia uvedených výrazov Narita čiastočne zmenil slovník tak, aby bol menej urážlivý.

Ďalšie súvisiace správy o globalistickom úsilí riešiť „preľudnenie“ pomocou vyhladzovania populácie nájdete na stránke Depopulation.news.

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

By ARCHA

Secured By miniOrange