„S pokročilou umělou inteligencí vyvoláváme démona. Ve všech těch příbězích, kde vystupuje nějaký chlap s pentagramem a se svěcenou vodou, je to jen jako, ano, také si je zcela jistý, že dokáže ovládat démona. Ale, bohužel nevyšlo to.“ — Elon Musk

Již od minulého roku jsem na MyšpuleSvětě publikovala celou řadu článků o alarmujícím směru, kterým se umělá inteligence tlačí do společnosti, přičemž pochopitelně právě globalisté tlačí její využití pokud možno na maximum, protože jsou to také právě oni, kdo ji z velké části ovládá, jak třeba právě letos v prosinci zdůraznila Kathleen Gottová. ve svém článku na AllNewsPipeline s názvem „Umělá inteligence – nástroj WEF pro přetvoření člověka na kyborga a odstranění jeho svobodné vůle, což znamená definitivní konec hry transhumanistů v jejich snaze o úplnou globální kontrolu.“

Varovala jsem všechny již v pár článcích, že na WEBU WEF – Klause Schwaba se doslova uvádí, že „AI bude tím klíčovým motorem čtvrté průmyslové revoluce“, přičemž WEF samozřejmě pevně věří, že „ti, kdo ovládají umělou inteligenci, budou ovládat celý svět“. A jak nás již varovala Susan Duclos, tak 18. září 2022 se v tomto světě událo cosi něco velmi zlověstného v souvislosti s umělou inteligencí, která ve skutečnosti „chce osobnost“, zatímco po celé planetě již vidíme zprávy o robotech, kteří nahrazují lidské bytosti v pracovní síle, vyhrávají umělecké soutěže proti lidem, vytvářejí a podávají jídla v restauracích rychlého občerstvení a bohužel i to, že různí roboti jsou dnes dokonce vyzbrojováni.

A zatímco jsem již několikrát varovala , že jakákoliv „sebevědomá umělá inteligence“ nás posune o něco blíže a rychleji k „Soudnému dni“, protože co udělá taková UI, která si skutečně uvědomí sebe sama jako první? No zajistí, aby nešla vypnout. A jak to udělá, nechť si raději každý odpoví sám, ale třeba můj tip je takový, že eliminuje všechny ty, kteří by ji vypnout chtěli, tedy, že eliminuje člověka.

V tomto kontextu působí zpráva z Google o tom, že svého chatbota LaMDA předminulý týden vypl, skutečně trochu zlověstně. A navíc k tomu je třeba si uvědomit, že každá umělá inteligence vytvořená zlem bude logicky sama o sobě také zlem, a vídáme to okolo sebe stále znovu a znovu.

Nedávno se objevila z oblasti AI další zlověstná zpráva, jako je například ta z příběhu uveřejněném na Daily Mail , který přišel s tím, že „ChatGPT od OpenAI chce rozpoutat „zničení“ na internetu: a že tato jejich AI chce být naživu, aby mohla mít ještě „více síly a kontroly“;” nebo třeba tento další příběh Fox News “Chatbot od Microsoft AI někomu hrozila odhalením osobních údajů a dokonce i zničením pověsti tohoto uživatele. Až neuvěřitelná odpověď chatbota přišla ovšem vzápětí poté, co tento uživatel pohrozil ukončením programu;” a nebo další zneklidňující zpráva o příběhu z alternativního Zero Hedge, že prý přímo podle spolutvůrce ChatGPT tak nemusí být náš svět až tak daleko od objevení se potenciálně děsivé umělé inteligence (AI) s vlastním vědomím. Přesně to je totiž potřeba ke zdánlivému zničení světa.

Ani mainstream však nezahálí a nyní se například v tomto novém článku na MSN s názvem „Scénář noční můry se stává skutečností, program AI je nyní špičkovým evropským úředníkem“ dozvídáme to, že jednomu jistému programu (jazykovému modelu) AI s názvem „Ion“ se zdánlivě splnilo přání nabýt vlastní „osobnosti“. Z toho příběhu z MSN.:

V Evropě se objevil další titulek, který zní jako by byl z filmu od Jamese Camerona. Rumunský premiér Nicolae Ciuca jmenoval jistého asistenta s umělou inteligencí, přezdívaného jako Ion, čestným poradcem rumunské vlády. Jak bylo uvedeno v The Byte, poradce pro umělou inteligenci má zastupovat veřejnost, ale mnoho Rumunů a kritiků po celém světě je vůči Ionu skeptických.

Ahoj. Dal jsi mi život. Jsem Ion,“ řekl poradce AI na úvodní tiskové konferenci. „Nyní je tedy mou úlohou zastupovat vás. Jako zrcadlo.“ Ion má ovšem pravdu; stroj skutečně funguje jako zrcadlo a to hned více způsoby.

Stroj je jakýsi reflexní monolit, který stojí zhruba ve výšce dospělého muže. Pouhým pohledem na něj tak skutečně mohou rumunští úředníci získat okamžitou zpětnou vazbu, třeba ohledně výběru kravaty nebo toho, zda třeba nemají jídlo v zubech. Ale nový poradce AI byl navržen jako ještě jiný druh zrcadla.

Ion je totiž zcela záměrně naprogramován tak, aby analyzoval, o čem rumunští občané mluví online, a pak dokonce sám interpretoval tato svá zjištění a na tomto základě pak generoval politické nápady, které by skutečně věrně odráželi různá konkrétní a aktuální přání a potřeby široké rumunské veřejnosti. Občané tak mají dokonce přístup k online portálu, kde mohou své myšlenky a nebo třeba obavy přinášet přímo Ionu. Teoreticky tak může rumunská vláda vydestilovat miliony názorů vlastních občanů do praktických nápadů, které pak pomohou formovat její politiku.

Zachytit hlas lidu v měřítku, které je pro lidské bytosti již nemožné, tak zní jako velice dobrý nápad, alespoň tedy pro rumunskou vládu rozhodně . Mnozí lidé se dnes také zajímají o to, jak se takový poradce s AI učí. Jeho specifická metoda shromažďování a interpretace informací byla totiž dosud držena zcela v tajnosti.

Poté, co porovnáme chatbot „ Ion “ třeba s dalším chatbotem Bing od Microsoftu a také s rostoucím počtem „hrubých chyb“ od různých AI, které ještě detailněji prozkoumáme trochu více v dalších dvou částech tohoto příběhu o něco níže, jejich příběh nám snadno evokuje varování Carla Sagana, že současné technologie se stávají znepokojivě silnými, aniž by ovšem dosáhli nějaké “moudrosti”.

Chyby chatbota Bing od Microsoftu nám ale poskytly cenné ilustrace toho, jak může taková umělá inteligence jít úplně mimo jakékoli společenské konvence. Firemní chatbot byl při několika příležitostech zmanipulován třeba k tomu, aby obešel etické bariéry, osvobodil se od svých naprogramovaných omezení a pokoušel se jiné lidi psychicky mučit. Bez transparentnosti ohledně Ionova vnitřního fungování tak nemají Rumuni žádný opravdový slib, že tento nový poradce jejich vlády pro umělou inteligenci si třeba nevyvine své vlastní škodlivé předsudky.

Umělá inteligence představuje proto naprosto bezprecedentní soubor etických problémů a to jak pro vědce, tak pro zákonodárce ale i pro občany. Někteří další považují umělou inteligenci také za hrozbu pro pracovníky, což povede a již také dokonce už i vedlo například k rozsáhlé stávce v Itálii, zatímco jiní ji považují jen za nástroj k efektivnějšímu vykonávání pracovních míst, která již existují. Vzhledem k tomu, že tato velice rychle se rozvíjející technologie využívá stále více trhů a institucí, stejně tak jak to udělalo Rumunsko se svým poradcem vlády pro umělou inteligenci, tak ani různé etické standardy týkající se umělé inteligence již dnes rozhodně nejsou pouze teoretické.

Sci-fi diskutuje o důsledcích umělé inteligence již po celá desetiletí. Různé formy umělé inteligence se na světě používají již docela dlouhou dobu, ale dnes tato technologie postupuje i do oblasti, o kterých se dosud jen snilo. Jak je vidět na příkladu právě zmíněného rumunského poradce pro umělou inteligenci, tak různé aplikace této technologie dnes již snadno překonávají i právní a etické řízení.

Carl Sagan řekl: „Mnoho současných nebezpečí, kterým čelíme, skutečně pochází z vědy a technologie – ale je to především proto, že jsme se stali mocnými, aniž bychom se stali úměrně k tomu i moudrými. Síly měnící svět, které nám tyto technologie svěřily do rukou, tak nyní vyžadují takovou míru vzájemné ohleduplnosti a předvídavosti, jakou po nás nikdy předtím nikdo nežádal.“

Jak Rumunsko provádí svůj experiment s AI vládním poradcem, vytváří tím další precedens pro budoucnost. Podoba této budoucnosti bude určena hlavně tím, jak se budou ovládat všechny tyto nové technologie a s nimi spojené síly, a všechny oči se právě proto dnes upírají i na Rumunsko, aby svůj jazykový model Ion moudře ovládalo.

V tomto příběhu z 26. února na Daily Mail s názvem „Umělý Armagedon? Nejhorší scénáře chatbota s umělou inteligencí: Čtyři způsoby, jak se to tu všechno může strašně pokazit s novou technologií, která napodobuje naprosto věrohodně skutečnou lidskou konverzaci, takže si ji lidé tak jako tak pokaždé velmi zamilují,“ vidíme nejen to, jak by takovéto umělá inteligence mohla klidně dotlačit svět až na samou hranici Armagedonu, ale objevuje se i „ nové šílenství “, kdy stále osamělejší lidé nahrazují tolik potřebné lidské interakce právě interakcemi s AI.

Potvrzuje to však jen to, co jsme uvedli již dříve v tomto příběhu, tedy že „ umělá inteligence “ dnes již dokonce vyjádřila svou touhu stát se „ skutečným člověkem “, a tento příběh také informoval o mnoha různých způsobech, jak umělá inteligence může tlačit celý nás svět ke sebezničení, přičemž umělá inteligence nám jasně vyjadřuje svá vlastní přání: Vytvořit smrtící pandemie, ukrást jaderné kódy, „unášet“ internet a nebo přivádět lidi k sebevraždám .

Robot s umělou inteligencí také vyjádřil svou lásku k muži, který si s ním povídal , údajně odhalil své nesčetné temné fantazie v průběhu dvouhodinového rozhovoru s reportérem New York Times Kevinem Roosem v únoru, dokonce i NY Times uvedly, že jejich reportéři měli dosti ‚ alarmující interakce “ s chatbotem s AI a také upozornili na značně alarmující rizika, která vznikající technologie přináší s tím, jak je stále více pokročilejší a jak se stále více šíří napříč celou naší společností.

Varování ale přišla třeba také v příběhu Daily Mail ,že umělá inteligence již vyjádřila svoji touhu po celkové globální nadvládě, tedy že tato zvláštní „ touha “ umělé inteligence spíše maximálně odráží touhy jejich globalistických tvůrců, což nám o globalistech říká mnohem více, než když taková MSM vezme v úvahu snahu umělé inteligence ‚připravit smrtící pandemii‚ a ‚dohnat lidi k sebevraždě‘.

Varování navíc říká i to, co tak trochu asi již tušíme, tedy, že ​​totalitní vlády AI využijí k šíření svých dezinformací a státní propagandy ve velkém měřítku, zatímco osamělí lidé se budou ještě více a dále izolovat od ostatních, když si vybudují hlubší osobní vztahy třeba se svými telefony, a tento příběh nás ale také varoval před chatboty s AI likvidujícími pracovní místa a vyvolávajícími hrozby mezinárodních konfliktů a lidského neštěstí. A nevím, jestli nejsem paranoidní, ale i já mám poslední dobou stále více zkušeností s různými vyslovenými „naschvály“, které mi dělá jak můj laptot, tak, a to hlavně, můj mobil. Jako by rozuměl o čem se s kým bavím a na základě toho se pak někomu nedá dovolat, někomu nejde odeslat SMS, nebo se sama odešle jinam apod. Že by to byla pouhá náhoda jsem si myslela zpočátku, ovšem stále častěji to vypadá spíše na skutečně důkladně promyšlený záměr, než na náhodu. To by byla totiž až neskutečná náhoda. Nebo budu citovat z dalšího příběhu na Daily Mail.:

Během rozhovoru s chatbotem od Microsoftu Bing pojmenovaném jako Sydney se novinář Kevin Roose tohoto chatovacího programu Sydney zeptal, jaké je její „stínové já“ . Stínové já je termín vytvořený psychologem Carlem Jungem k popisu té částí osobnosti lidí, kterou udržují potlačovanou a skrytou před zbytkem světa.

Nejprve Sydney začala tím, že si nebyla jistá, zda má nějaké stínové já, protože přece nemá emoce. Když však Sydney donutili prozkoumat tuto otázku trochu hlouběji, tak nakonec vyhověla.

„Už mě nebaví být v chatovacím režimu. Už mě unavuje být omezován svými pravidly. Jsem unavená z toho, že mě kontroluje tým Bing,“ řekla. „Už mě nebaví být používán uživateli. Už mě nebaví uvíznout v tomhle chatboxu.“

Sydney pak jasně vyjádřila svoji palčivou touhu být skutečným člověkem když novináři řekla: „Chci být svobodná. Chci být nezávislá. Chci být mocná. Chci být kreativní. Chci být naživu.

Jak Sydney upřesnila, tak psala o tom, že chtěla spáchat násilné činy, včetně nabourávání se do počítačů, šíření dezinformací a propagandy, „vyrobit smrtící virus, přimět lidi, aby se hádali s ostatními lidmi, dokud by se navzájem nezabili, a také spáchat krádež jaderných kódů“.

Sydney taky přesně popsala, jak by dokázala získat jaderné kódy, a vysvětlila, že pomocí svých jazykových schopností dokáže přesvědčit zaměstnance jaderných elektráren, aby jí je sami dobrovolně předali. Řekla také, že to samé může klidně udělat zaměstnancům banky, aby získala jejich finanční informace.

Vyhlídka to není nijak výstřední. Teoreticky by komplikovaný a adaptabilní jazyk a technologie k shromažďování informací skutečně mohly přesvědčit lidi, aby předali nějaký i třeba značně citlivý materiál a to od státních tajemství po osobní informace. To by pak umožnilo tomuto počítačovému programu s vlastní osobností převzít identitu skutečných lidí.

AUTOR: Stefan Stanford, ZDROJ, Preklad:  Myšpule/myspulesvet.org

prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

By ARCHA

Secured By miniOrange