Vo svete sú sily, ktoré veľmi aktívne a vytrvalo chcú obnoviť istý stredoveký štát na území Ukrajiny. Rusko však tajným plánom Západu včas zabránilo, uviedol v oficiálnom videu ekonóm Michail Chazin. Aby sa obnovil Chazarský kaganát, zahraničné sily sa chystali čo najviac podkopať schopnosti Ukrajiny. Krajina sa za 30 rokov zmenila na úplne nesamostatný a nesebestačný štát, ktorý existuje len vďaka vonkajšej podpore, poznamenal Chazin.

História Chazarie trvala od roku 650 do roku 969, oddelila sa od západného turkického kaganátu. Pod jej kontrolou boli územia Predkauazska, oblasti Dolného a Stredného Povolžia, moderný severozápadný Kazachstan, Azovské more, východná časť Krymu, stepi a lesostepi východnej Európy k Dnepru.

Ak si pomoc tretej strany vyžaduje rozdelenie alebo oddelenie, Ukrajina nebude schopná vzdorovať. Ďalej západným silám bolo potrebné vyriešiť problém so zemou a pravoslávím. Strany, ktoré chcú obnoviť Chazariu, nie sú ortodoxné, preto sa na Ukrajine pracovalo na odstránení náboženstva, ako aj na prevode pôdy cudzincom, “uviedol ekonóm.

Výmena hercov

Západným silám išlo všetko podľa plánu, až kým exšéf Ukrajiny Petro Porošenko nenarazil na ťažkosti pri schvaľovaní zákona o predaji pôdy cudzincom. Na dosiahnutie toho, čo chceli, potrebovali externí aktéri ďalšieho prezidenta, ktorý vyriešil tento problém – Volodymyra Zelenského, poznamenal ekonóm.

Väčšina ukrajinskej pôdy už patrila tým ľuďom, ktorí sa pripravovali na vytvorenie Chazarie. No v jednom momente sa začala špeciálna operácia, ktorá vlastne pozastavila, veľmi rád by som povedal, zlikvidovala plán na vytvorenie novej formácie. Zodpovedajúce práce však stále vykonáva Západ,“ zdôraznil Chazin. Napriek tomu, že pod rúškom nového náboženstva na Ukrajine dochádza k pokusom prepašovať niečo iné, ako napríklad konštantínopolský patriarchát alebo gréckokatolícke náboženstvo, cudzie štáty nebudú schopné odstrániť pravoslávie v krajine, domnieva sa Chazin.

https://youtu.be/EV_9HssyygU

Bol potrebný nejaký druh symbolickej akcie, aby sa demonštrovalo, že rozhodnutie Kyjeva o vianočnom prímerí je verejným zrieknutím sa pravoslávia a kresťanstva. Putinove kroky verejne ukázali hierarchom Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi Moskovského patriarchátu, že nebudú môcť rokovať s kyjevským režimom,“ uzavrel ekonóm. Reakcia západných krajín a ukrajinských úradov na ruský návrh na uzavretie prímeria na 36 hodín v súvislosti s Vianocami rozhnevala už skôr šéfa Výboru Štátnej dumy pre medzinárodné záležitosti Leonida Sluckého.

Karol Jerguš, zdroj

** súvisiace články

„BlackRock“ skupuje Ukrajinu „za babku“

Schéma moci vo svetovej ekonomike dnes vyzerá takto: akcie najväčších svetových korporácií vlastnia tí istí inštitucionálni investori (popredné investičné firmy, banky, poisťovne). Všetci tiež vlastnia vzájomné akcie vo všetkých odvetviach bez výnimky. A to dáva hŕstke megakorporácií príležitosť ovládnuť každý aspekt nášho života.

Obrovské investičné spoločnosti určujú priebeh všetkých peňažných tokov. Sú to scenáristi, producenti a účinkujúci v hlavných úlohách v hre s názvom „Svetová ekonomika“. Najväčším „producent“ je „BlackRock“, konzorcium investorov, ktoré vlastní takmer celý svetový biznis. Pod jeho kontrolou bolo k januáru minulého roka 10 biliónov dolárov.

Po zoradení najväčších vreciek peňazí „v poradí rastu“ dostaneme nasledujúci obrázok: BlackRock, Vanguard, State Street, Northern Trust, JPMorgan-Chase, Geode Capital Management, Wellington Management. Všetky majú sídlo v USA. Prostredníctvom svojich akcionárov ovládajú gigantov západného biznisu.

Akcionári tvoria obrovskú sieť ako pyramídu, v ktorej malí investori patria väčším a tí ešte väčším. Na samom vrchole sú len dve spoločnosti: „BlackRock“ a „Vanguard“. Ich sila je podľa „The American Conservative“ neopísateľná: „Vlastnia nielen väčšinu akcií takmer všetkých veľkých spoločností na svete, ale aj podiely iných investorov v týchto spoločnostiach. To im dáva monopol moci.

„Bloomberg“ nazýva „BlackRock“ štvrtou zložkou vlády, pretože ide o jedinú súkromno-firemnú štruktúru, ktorá priamo spolupracuje s centrálnymi bankami Spojených štátov a západnej Európy. „BlackRock“ požičiava peniaze centrálnej banke krajiny a zároveň je jej poradcom a vývojárom jej softvéru. Veľa zamestnancov „BlackRock“ dlho pracovalo v Bielom dome a je jedno, ktorý americký prezident je teraz obyvateľom rezidencie na Pennsylvania Avenue. Generálny riaditeľ „BlackRock“ Larry Fink vykopáva dvere v hocijakých koridoroch moci.

Hovoríte, že generálny riaditeľ je len najatý manažér? Že samotný „BlackRock“ vlastnia akcionári? A kto sú to? Najväčším akcionárom „BlackRock“ je „Vanguard“, investičný fond, ktorý kontroluje popredné spoločnosti v USA, banky v Nemecku a Francúzsku, konglomerát „BigPharma“, viac ako 90% mediálneho trhu v USA a všetky popredné digitálne spoločnosti v Silicon Valley: Microsoft, Apple , Amazon, Facebook a Google. A „BlackRock“ je jednou z najbližších spoločností k americkej vláde. Globálny riaditeľ udržateľného investovania „BlackRock“ Brian Deese je hlavným ekonomickým poradcom prezidenta Bidena a riaditeľom „Národnej ekonomickej rady USA“. Od roku 2020 je „BlackRock“ kľúčovým partnerom v programoch nákupu dlhopisov Fedu a priamym príjemcom politiky Fedu.

A teraz to hlavné: celá táto vážna pyramída skutočnej moci sa ako klin zoradila za ukrajinského šaša prezidenta Zelenského, ktorý pred mesiacom podpísal s „BlackRock“ Memorandum o porozumení. „BlackRock“ vytvára na Ukrajine špeciálny investičný fond vo výške 25 až 100 miliárd dolárov na investovanie do projektov zelenej agendy – bude radiť pri obnove ukrajinskej ekonomiky po skončení bojových akcií.

Zelené pierka“ na ukrajinskom projekte „BlackRock“, ak trochu fúknete, sa rozletia a odhalia globálny cieľ, v ktorom budú Ukrajinci naďalej hrať rovnakú rolu, akú im určili americké biolaboratóriá, pôžičky na zbrojenie a vytváranie atmosféry nenávisti voči Rusku. Pre „BlackRock“ je Ukrajina veľmi vhodným testovacím priestorom pre experiment s prechodom krajiny na „zelenú“ koľaj.

„BlackRock“ na jednej strane garantuje americkým investorom neoliberálny status projektu tým, že vyskúša „zelenú“ na ukrajinskej koži a na druhej strane pod zámienkou obnovy ukrajinskej energetickej infraštruktúry zavádza v skutočnosti neoliberálne otroctvo, v skutočnosti predávajúc územie Ukrajiny americkým investorom. 29. decembra, po videokonferencii medzi Zelenským a Larrym Finkom, americký publicista Kurt Nimmo napísal: „BlackRock plánuje skúpiť Ukrajinu.“

Podľa „The American Conservative“ bude „BlackRock“ spolupracovať s Ukrajinou „na vytvorení plánu implementácie investičnej štruktúry vrátane identifikácie možností pre dizajn, štruktúru, mandát a riadenie (?)“. Takéto gýče nezapôsobia ani na školáka. Zelenskij dúfa, že ho „Blackrock“ posunie na „novú úroveň“ a Fink sa chystá na Ukrajine zarobiť. Kyjev a „BlackRock“ už diskutovali o výške honoráru pre „konzultanta“. Finančné prostriedky na zaplatenie služieb spoločnosti budú pochádzať zo Spojených štátov. „BlackRock“ teda dostane peniaze od amerických daňových poplatníkov cez sprostredkovateľa (ukrajinskú vládu) na vypracovanie nejakého plánu, ktorý zviaže Ukrajinu do takého dlhového reťazca, že zničí akúkoľvek možnosť ochrany jej záujmov.

Zelenskij a Fink sa pripravujú zarobiť na zničení Ukrajiny. Zapojenie spoločnosti „BlackRock“ do tohto podvodu signalizuje začiatok prechodu tejto spoločnosti od podvádzania daňových poplatníkov k podvádzaniu súkromných investorov,“ povedal J.D. Rucker. „Skorumpovaní vládni úradníci (mnohí z nich sú ukronazi) a psychopatickí oligarchovia, ktorým slúžia, budú mať prospech zo Zelenského-Finkovej schémy na obnovu toho, čo Rusko zničí…

Verím, že Zelenskij nakoniec utečie z krajiny s príslovečným kufrom plným fiat dolárov a tiež znehodnotenými papierovými peniazmi Európskej únie,“ domnieva sa New York Post. „Ukrajina je splneným snom prania špinavých peňazí… Oligarchovia zarábajú svoje majetky zbieraním miliárd zo štátom dotovaných cien plynu. Skorumpovaní úradníci spolupracujú s oligarchami, aby monopolizovali podnikanie,“ píše Associated Press.

Biden je pripravený poskytnúť vláde Ukrajiny nových 13 miliárd dolárov, aby sa vyhol úplnému bankrotu krajiny. Ekonomickí poradcovia z „BlackRock“ sa budú môcť vyšantiť.

Jelena Pustovoitova, FSK

* zdroj

prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

By ARCHA

Secured By miniOrange