Site icon Spolok ARCHA o.z.

Rusko jasá! Zasa ten Wágner! Washington sa ho už bojí viac ako Putina, priznala CIA!

Perlička na začátek. Fialová vláda Česka najala na kontrolu pravosti podpisů českých občanů na podpisových arších kandidátů na prezidenta Česka firmu vlastněnou z USA, která má potíže s dodržováním českých zákonů!

Jak vyplývá i z této smlouvy ministerstva vnitra (objednavka voleb) byla za letošní kontrolu pravosti 50 000 podpisů prezidentských kandidátů zodpovědná firma HEWLETT – PACKARD s.r.o., která je vlastněná přes různé schránky koncovým vlastníkem z USA (viz str 12: vyrocni zprava 2019 hpe). A přitom tato firma má potíže dodržovat platné zákony České republiky. Zákon o účetnictví nařizuje, že firma musí, zveřejňovat své účetnictví ve veřejném soudním rejstříku, jinak musí být pokutována, a v případě nutnosti i vymazána.

Firma HEWLETT – PACKARD s.r.o., která podle výše zveřejněné smlouvy zřejmě kontrolovala pravost hlasů prezidentských kandidátů, nemá dosud zveřejněné účetnictví za rok 2021, a České ministerstvo vnitra místo toho, aby požadovalo, aby firma striktně dodržovala české zákony, když kontroluje české občany při výkonu jejich volebního práva, jí místo toho svěřilo kontrolu nad pravostí podpisů českých občanů u českých prezidentských kandidátů. Nelze se potom divit, že provedená kontrola, a zejména její výsledek, dopadly, tak že vyvolaly pochybnosti o jejich regulérnosti. Zajímavé je, že podobné třenice, a ovlivňování algoritmů, byly prokázány i u minulých voleb. Zajistit rovné, čestné, a nezpochybnitelné volby je nejdůležitější povinností vlády. Doufejme, že česká fialová vláda opět neselže, jako ve všem co dělá! Sledujte proto reportérku Janu Peterkovou, která dnes 11. ledna ve 14. hodin prý zveřejní s advokátem Naxerou další podrobnosti této nejnovější kauzy!

O neuvěřitelných kouscích Putinova kuchaře Prigožina (Wágnerovi žoldnéři) jsme už informovali za poslední roky několikrát. Včera Prigožin slavnostně ohlásil obklíčení zbytků elitních ukrajinských jednotek, které udatně, ale marně, bránili 11-ti tisícové město Soledar. Prigožin se dokonce podle fotek osobně zúčastnil nejzuřivější části bitvy, tzv čistění soledarských solných dolů, odkud se Ukrajinci nedávno pokusili o rozhodující protiúder.

Včera večer, hodinu před půlnocí Prigožin z jeskyní pod Soledarem oznámil, že poslední Ukrajinci ve městě jsou beznadějně obklíčeni, a že jeho jednotky tak přerušily nejdůležitější ukrajinskou zásobovací trasu, která vede do 12-ti tisícového města Siversk, a otevřely cestu na Slavjansk. Pádem Soledaru se celá skupina Ukrajinské armády východně od Doněcka dostala do mimořádně obtížné zásobovací pozice, a bude muset ustoupit o desítky kilometrů, a nebo riskovat další obklíčení. Pokud Ukrajinci neprovedou úspěšný protiútok a rychle nevysvobodí posádku Soledaru z obklíčení, padne brzy i Bachmut, a Rusům se otevře cesta k očekávaným ofenzívám na Dněpropetrovsk a Charkov. (Viz. Ruská situační mapa z noci z 10. na 11. ledna.)

Takřka ve stejný den, kdy Prigožin obklíčil Soledar, z Washington potvrdili, že CIA nyní považuje Prigožina za jednu z největších hrozeb pro USA, a to proto, že Prigožin nejen úspěšně vytlačuje CIA, a další západní tajné služby z Afriky, ze Srbska, z Arábie, a z dalších oblastí světa, ale dokonce tam přebírá celé vojenské základny a obsazuje tamní strategicky důležitá místa.

O rostoucím vlivu Prigožina svědčí i skutečnost, že včera hrdě ohlásil, že Soledar osvobozovaly výlučně jeho soukromé jednotky, které jako jediná soukromá armáda na světě disponují i úderným letectvem, včetně typů SU-25, SU-24, SU-27. Podle odhadů je jen na Ukrajině v zóně bojů nyní nasazeno 50 tisíc Wágnerových symfoniků, a sami ruští vojenští analytici přiznávají, že jejich bojové schopnosti a profesionalita značně převyšují současné ruské jednotky s výjimkou Čečenců a Výsadkářů. Navíc se v posledních měsících ukazuje, že vliv Prigožina roste s počtem jeho soukromých vojáků. Začíná tak připomínat vzestup Valdštejna za třicetileté války. Tak uvidíme, zda skončí podobně.

Putinova podzimní strategie – držet co nejkratší linii fronty, zatím slaví úspěch. Výhodou Kyjeva je mnohem větší počet vojáků, ale ti mohou provádět útočné i obranné operace díky své slabé výzbroji jen na široké frontě. Jakmile je fronta krátká, prosadí se nižší počet ruských vojáků, díky své profesionalitě a vysoké palebné síle.

* zdroj

Exit mobile version