Fregata Admirál Gorškov, která vykonává dálkovou plavbu, nacvičila v Atlantiku útok hypersonickou raketou Zirkon na mořský cíl ve vzdálenosti přes 900 kilometrů, oznámila tisková služba ministerstva obrany Ruska.

„Posádka fregaty Admirál loďstva Sovětského svazu Gorškov, která působí v západní části Atlantického oceánu, vykonala cvičení pro použití hypersonické raketové zbraně pomocí počítačového modelování,“ uvádí se ve zprávě. V souladu s učebním úkolem nacvičil Admirál Gorškov organizování raketového útoku Zirkonem na mořský cíl napodobující loď domnělého nepřítele, který se nacházel ve vzdálenosti přes 900 kilometrů.

Jak podotkli ve vojenském rezortu, při vykonání elektronického startu prokázala posádka velkou sladěnost.

Fregata se vydala na dálkovou plavbu pod vedením velitele divize raketových lodí Severní flotily kapitána prvního stupně Olega Gladkého. Hlavním úkolem je zajištění ruské vojensko-námořní přítomnosti ve strategicky důležitých oblastech Světového oceánu.

Fregata Admirál loďstva Sovětského svazu Gorškov je moderní víceúčelová loď vybavená řízenými raketovými zbraněmi. Je určena pro plnění úkolů v dálných mořských a oceánských zónách. Do složení Vojenského námořnictva RF byla zařazena v roce 2018, a v roce 2021 dopracována pro použití hypersonických raket Zirkon.

Loď vyzbrojena Zirkony může zasazovat bodové mohutné údery na jakékoli objekty nepřítele v moři a na souši. Zvláštností hypersonických raket Zirkon je možnost zaručeně překonávat jakékoli moderní a perspektivní systémy PVO a PRO.

V Rusku vyvinuli nové terminály satelitní komunikace pro vojáky

Ruské satelitní terminály pro vojenskou komunikaci byly předány jedné dělostřelecké brigádě v DLR, prochází zkouškami a má dobré výsledky, řekl v rozhovoru pro Sputnik bývalý generální ředitel korporace Roskosmos a šéf skupiny vojenských poradců Carští vlci Dmitrij Rogozin.

Hlava Carských vlků sdělil, že bylo třeba dopracovat algoritmy, aby se daly použít „podél frontové linie, v situaci, kdy nepřítel potlačuje komunikaci prostředky radioelektronického boje.

Rogozin neprozradil podrobnosti o novince, což vysvětlil tím, že nepřítel může najít způsoby potlačení radiových signálů.

„Mám za to, že armáda určitě potřebuje kosmické komunikace. Vyrobili jsme první kompaktní zařízení a předali jsme je jedné z dělostřeleckých brigád, testy dopadly dobře,” řekl Rogozin.

Upřesnil, že vojenské systémy kosmické komunikace byly vyvinuty na základě civilních projektů, které již nabízejí ruské podnikly.

ZDROJ: Sputnik

* prevzaté

** súvisiace články

By ARCHA

Secured By miniOrange