Site icon Spolok ARCHA o.z.

Putinove veľké veľkonočné prekvapenie!

Pokračování MAP 1555 USA zuří! Tajná vánoční jednání Berlín-Moskva-Peking! USA nebyly informovány!

Vladimír vstoupí do dějin jako Veliký. Zdá se to být už jasné. Stane tak po boku jen několika velikánům, kterým historie tento titul přisoudila – Ramesess II, Alexander, Charlemagne, Petr I, Frederick II, a Catherine II. Proč tak soudíme? O tom bude dnešní, dlouhá, analýza.

Začneme citátem, který včera 23.3. zazněl v bruselském mediálním ústředí stoupenců George Sörose a současné washingtonské administrativy: Vzkvétající románek Xi Jinpinga s Vladimirem Putinem vyděsil lídry EU až tak, že si nyní rezervují letenky do Pekingu! K tomu citátu není co dodat. Citát, Lídři EU se vyděsili…., je jasným přiznáním proamerických bruselských elit, že o Putinově vítězství a americké porážce už nepochybují, a že se teď budou snažit si zachránit koryta, aby o ně nepřišli, až bude po všem.

Oficiální představitel EU se včera vyjádřil na soukromém obědě s nejdůležitějšími hlavouny států EU podle korespondenta Deutsche Welle a prezidenta Tchaj-wanského klubu zahraničních korespondentů takto:

Čína není dokonalá, ale jednoho dne ji možná budeme potřebovat, a ostatní mu přizvukovali. Pakt, který v Moskvě v úterý 21.3. uzavřel Putin s Xi Jinpigem vyděsil předsedy vlád západní Evropy tak, že španělský premiér Pedro Sánchez už ve čtvrtek 23.3, po velké hádce všech předsedů vlád EU mezi sebou, a poradě s Macronem, oznámil, že ihned příští týden odletí vyjednávat do Pekingu. Macron oznámil, že tam poletí 4. dubna a na delší dobu! Lucemburský premiér Xavier Bettel, (člen komunity LGBTQ), při hádce s proukrajinskými přívrženci z východní EU požadoval, aby se EU začala sbližovat s Čínou! Lotyšský vůdce Krišjānis Kariņš, litevský Gitanas Nausėda a švédský Ulf Kristersson požadovali opak, a při včerejším jednání hlavounů EU vystrašeně zdůrazňovali, že Čína podpoří Rusko nejen ekonomicky, politicky, ale i vojensky! Ostatní namítali, že pakt Putin-Xi Jinping zatáhne Evropu i celý svět do eskalace bojů o zóny vlivu, a nakonec skončí nevyhnutelnou válkou NATO proti Rusku s Čínou, buď vyvolanou Ukrajinou kvůli konfliktu o Donbas, a nebo USA kvůli konfliktu o Tchaj-wan. A proto se musí s Čínou zacházet opatrně, netlačit ji sankcemi a urážkami do Putinova náručí, a naopak se musí s pomocí Číny začít ihned hledat diplomatické řešení ukrajinského konfliktu, které bude přijatelné pro Putina i Xi Jinpinga.

Evropští lídři, kteří začali tento týden nahlas podporovat ukončení konfliktu na Ukrajině ve spolupráci s Čínou, (de iure), a s Ruskem, (de facto), postupují podle tajně vyjednaných dohod, a instrukcí, které byly o letošních vánocích doručovány Putinovými osobními posly. (Podrobně v MAP 1555.)

Taková to diplomacie je pro laika velmi těžko čitelná. Od středy do pátku tohoto týdne pobývala v Pekingu Nanaia Mahuta, (foto s Wang Yi), která osobně vyjednávala s nejvyšším představitelem Číny pro zahraniční politiku Wang Yi.

Wang Yi je už několik let hlavní představitel rázných čínských vlčích diplomatů, a byl koncem loňského roku povýšen z ministra zahraničí na Ředitele generálního úřadu Ústřední zahraniční komise Ústředního výboru KS-Číny. Tato funkce je velmi těžko pochopitelná i pro české provládní sinology. Ti z odvolání Wang Yi z pozice ministra zahraničí Číny v roce 2022 vyvodili, že Čína pod vlivem hrozby sankcí ustupuje ze svého konfrontačního politického kurzu proti USA, a odstupuje ze své podpory Rusku. (Viz jejich tvrzení, že Peking krotí svoje diplomaty v únoru 2023, a v říjnu 2022), a vůbec tak nepochopili, že pravý opak je pravdou. Nanaia Mahuta je ministryně zahraničí Nového Zélandu a přiletěla do Pekingu vyjednávat obnovení obchodů, které byly v posledních letech díky politice USA, Austrálie a nemoci COVID utlumené. Zatímco Nanaia Mahuta vyjednávala v Pekingu navýšení 30% podílu na novozélandském obchodě, a zvýšení čínského odběru produkce plodů KIWI, a dalších zemědělských produktů, předseda novozélandské vlády Chris Hipkins, který ji tam poslal vyjednávat, ve stejnou dobu prováděl ve Wellingtonu před západními novináři tzv. proamerické rituály, a hovořil o potřebě nespoléhat na Čínu, a obchodovat více s demokratickými spojenci. Místní farmáři ho sice obvinili z pokusu podkopat novozélandskou ekonomiku, ale Západní média se uspokojila, a šířila po světě zprávy, že Nový Zéland je proti Číně! Peking se samozřejmě celé té mediální taškařici bohorovně usmíval a slíbil Novozélanďanům další zvýšení vzájemně výhodného obchodu.

Klíčem k pochopení absolutního úspěchu Putinovy bleskové tajné diplomatické ofenzívy o vánocích 2022, která začala prosincovým tajným letem Putinova osobního posla Medveděva za Xi a skončila tento týden paktem Putin-Xi Jinping jsou:

  1. Nynější výprava brazilského prezidenta Luly do Číny. Lula byl před pár týdny hluboce uražen svým přijetím ve Washingtonu, protože nedostal ani peníze na zastavení odlesňování brazilského pralesa, ani slib investic, a ještě ke všemu byl Bidenem hluboce uražen mrazivým odmítnutím jeho návrhu, že zprostředkuje mírová jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. Lula, který si mimořádně zakládá na své pověsti mírotvorce se tak rozzuřil, že se vypravil do Kongresu USA za nepřáteli Bidena uvnitř Demokratické strany, (Bernie Sanders a Alexandria Ocasio-Cortez), ještě před závěrečným setkáním s Bidenem v Bílém domě! Číňané vše sledovali, a hned Lulovi nabídli jak miliardy na ochranu pralesa, tak miliardy na investice, a další zvýšení obchodu – tedy čínské spotřeby sójových bobů a surovin. Setkání Xi Lula má být pompézní. A bude. Před pár hodinami Čína vyhlásila, že dobrovolně ukončuje zákaz vývozu brazilského hovězího do světa, který Brazílie sama na sebe vyhlásila, kvůli nemoci šílených krav, která se v Brazílii loni na podzim objevila. Toto jednostranné povolení vyvážet hovězí je pro Brazílii darem z nebes, protože vývoz hovězího je jedním z pilířů její ekonomiky. Navíc je to políček USA, ty právě projednávají návrh zákona o zákazu dovozu hovězího z Brazílie do té doby, než se prokazatelně zjistí, že v Brazílii se nemoc šílených krav nevyskytuje. Zákon podporuje mocná loby US dobytkářů, kteří jsou nespokojeni, že se do USA už celá léta dováží levné brazilské hovězí. Čína tak po Argentině získá silné postavení v Brazílii, která je členem BRIC!
  2. Vytvoření dvou os nového spojenectví Peking-Rijád, a Moskva-Teherán. Rusko (de facto), Čína (de iure) vyjednali tento měsíc ukončení letitého nepřátelství mezi Iránem (Šítové) a Saudskou Arábii (Sunité). Obě země se už vzájemně zvou k vysokým státním návštěvám.
  3. Přistoupení Saudské Arábie k ose Rusko-Sýrie-Irán-Peking. Včera oznámily saudské diplomatické kanály, že po 10 letech uzavření ambasád dojde rychle k obnovení diplomatických a dalších vztahů mezi Saudskou Arábií a Sýrií. K obnovení vztahů dochází jen pár dní po té, co 17.3 syrský prezident Bašár Al-Asad navštívil Putina v Moskvě.
  4. Jason D. Greenblatt, bývalý Trumpův vyslanec na Blízkém východě podrobil tento týden tvrdé kritice neschopnost Bidenovy administrativy, která za jediný měsíc, svou politikou vyvolávající nepřátelství vůči všem a všemu, ztratila celou oblast od Arabského zálivu až do Sýrie, která spadla do sféry vlivu Ruska a Číny. Greenblatt argumentoval, že USA jsou sice od této oblasti zeměpisně příliš daleko, aby mohly být skvělým spojencem, ale největším problémem je, že díky současné politice už nejen nemají na arabské režimy žádné ekonomické vazby, ale dokonce se i snaží zničit budoucnost jejich těžařského průmyslu, na kterém jsou všechny arabské země závislé. Je tak jen logické, že Čína (Rusko) v oblasti rychle přebírají vliv a ekonomiku.
  5. Poslední pozice USA jsou v Iráku, ale jejich armáda tam čelí desítkám raketových útoků ročně, a prakticky neopouští své základny. Za poslední dva roky na 78 útoků íránskými gardami odpověděly USA jen 3 krát, a to svědčí o strachu eskalovat konflikt.

Západ nedokázal na přelomu let 2021/2022, kdy se rozhodovalo, zda Putin vpadne na Ukrajinu, pochopit, jaké jsou skutečné cíle jeho politiky. Západní vůdci si mysleli, že když vyzbrojí Ukrajinu, mají šanci vojensky porazit, a nebo aspoň vyčerpat Rusko, aby si ho mohli podrobit a rozparcelovat si jeho přírodní zdroje, které chtěli drancovat, jak to celá staletí dělají v Africe i Jižní Americe.

Chtěli, aby Putin napadnul Ukrajinu, a mysleli, že tak vyřídí Rusko ještě před “dospěním” Číny do úplné světové mocnosti, (chybí ji jaderné kapacity srovnatelné s USA a Ruskem, atomové ponorky nutné k ovládání oceánů a námořních tras, potravinová, surovinová a energetická soběstačnost, jakou disponují USA i Rusko), ale úplně přitom zapomněli, že spojenectví Ruska a Číny, které se za posledních 10 let usilovně propojovaly železnicemi, mosty, kvalitními cestami a produktovody, vytváří základ super-mocnosti, která disponuje úplně vším. Ruský jaderný deštník, suroviny a potraviny, a Čínská ekonomika vytvářejí dohromady největší supervelmoc světa. Každý politik v Africe, Asii i Jižní Americe si pamatuje rok 1956, kdy Nikolaj Bulganin zachránil Egypt před okupací Británií a Francií oznámením, že jestli jejich vojska z Egypta okamžitě nezmizí, sovětské rakety udeří na Londýn a Paříž, a vyděsil tak prezidenta Eisenhowera, generála(!), že okamžitě donutil Francii, Anglii i Izrael k ústupu, a jediný, kdo na Eisenhowera zuřivě vřískal, byl německý kancléř Konrád Adenauer, který zuřil, že USA se kamarádí raději s Rusy, místo toho, aby pomohly Francouzům ovládnout Egypt, protože jeho samostatnost ohrožuje francouzské panství v kolonii Alžíru! Stejně jako si pamatuje, že Rusové zachránili Indii, když v roce 1971 USA a Velká Británie vyslaly své letadlové lodě, aby ji bombardovaly, a donutily kapitulovat ve válce s Pákistánem a Čínou. Tehdy velitel uskupení admirál Dimon Gordon ohlásil do Pentagonu: Připluli jsme pozdě. Je tu plno ruských atomových ponorek a raketových lodí. Ustupujeme za Madagaskar! Bombardování nebude! A Indie slavně vyhrála. Společná síla Ruska a Číny je mnohem větší, než síla SSSR!

Putin už v roce 2007 v Mnichově na konferenci oznámil, že učiní konec jednostranné dominanci USA a Anglosasů nad světem, a nahradí tzv. liberální řád světa spravedlivým uspořádáním sobě rovných národů! Hodně politiků tehdejší EU mu fandilo, protože mělo už tenkrát dost USA a jejich věčných válek. Ti ostatní se mu smáli, jak by mohlo malé Rusko porazit velký Západ!

Putinovy hlavní bitvy se neodehrávají na ukrajinském bojišti, ale u diplomatických stolů, a při tajných jednáních. Ne na bojišti, ale v mezinárodní politice se Putin rozhodl, že válku vyhraje. A už se mu to takřka povedlo.

Síla nového spojenectví Rusko-Čína je obrovská. Jakmile se k němu, ale přidá stále rostoucí počet zemí BRIC, jsou USA a EU vystaveny ekonomické síle, které je velmi těžké vzdorovat. Ukázaly to jak sankce, tak současné potíže západních bank. Síla dolaru a EURA taje jako jarní sníh. Hrozí krize, inflace, masivní protestní akce a nezaměstnanost. Putin možná nevyhrává tak okázale na bojišti, ale na diplomatickém a ekonomickém poli jasně vítězí. Češi budou mít zase smůlu. Zatímco předsedové vlád západních zemí EU si v Pekingu dojednají spoustu pracovních příležitostí, kšeftů a investic, a napraví své vztahy s Ruskem, výprava Pekarové – Adamové na Tchaj-wan vyvolá pravý opak. Španělský předseda vlády Sanchéz i francouzský Macron a Brazilský Lula vyrážejí do Pekingu v čele mnohačetných delegací se spoustou obchodníků a podnikatelů. Čechům, kterým podle Mezinárodního měnového fondu hrozí naprostý krach ekonomiky díky totálně neschopným politikům, hrozí současnou výpravou Pekarové – Adamové na Tchaj-wan, že dojde k nenapravitelnému poškození vztahů se zeměmi, které představují budoucnost světového obchodu. Ostatně, zatím co Lula i Mahuta odjíždějí z Pekingu s podepsanými smlouvami, investicemi a finančními dary, Pekarová-Adamová neveze z Jižní Koreje podle české televize nic.

Exit mobile version