Site icon Spolok ARCHA o.z.

Pripravuje sa Európa na vojnu?

2022/2145 – tajomný bod rokovania Európskeho parlamentu. Pripravuje sa Európa na vojnu?

Od Tatier až po Azovské more. Spolu 2500 kilometrov prekonali slovenskí vojaci z Rýchlej divízie (Rýchla skupina, Rýchla brigáda) pod vedením plukovníka Turanca (rytiersky kríž) cez územie vtedajšieho Sovietskeho Ruska (ZSSR, dnešná Ukrajina). Prebili sa až do Mariupoľa a spolu s nemeckou armádou obsadili aj oceliarne Azovstaľ a neskôr celé mesto. „Kameraden”, – potľapkávali pochvalne vojaci nemeckého Wehrmachtu po pleciach slovenských vojakov, keď sa Slovákom v samostatnej odvážnej bitke pri Rostove (23.-27. júl 1942) podarilo zajať približne 10 000 vojakov Červenej armády… Slovenské útočné jednotky (RD) – výkladná skriňa slovenského vojska. Bojovali a umierali za cudzie záujmy (nemecké). Na začiatku vojnového ťaženia prebehli medzi Slovákmi školenia, keďže mnohí nerozumeli tomu prečo majú bojovať proti Rusom (ZSSR). Odpoveď znela: „Buduje sa Nová Európa a s ním aj nový sociálny poriadok. Boľševické Rusko je nepriateľom Novej Európy…” Straty Rýchlej divízie (RD) počas vojnového ťaženia činili 1235 mužov a ostatky 300 z nich dodnes ležia pod ruinami dnešného Mariupoľa.

Mnohé veci, ktoré sa udejú počas rokovaní Európskeho parlamentu ostávajú pred zrakmi bežných Slovákov skryté. To čo sa ukrýva pod návrhom č. 2022/2145 rokovania Európskeho parlamentu, odhaľuje vo svojom najnovšom videu na YouTube predseda hnutia Republika Milan Uhrík. Na začiatku videa Uhrík Slovákom oznamuje, že Brusel zakladá vlastnú armádu a zároveň sa pýta: „Čo s ňou chcú robiť? Chystajú sa na vojnu?” Predseda hnutia Republika ďalej upozorňuje, že na rokovanie Európskeho parlamentu prišiel práve návrh uznesenia 2022/2145 na vytvorenie bojových skupín EÚ (kapacita rýchleho nasadenia EÚ).

De facto ide o vytvorenie vlastnej unijnej armády v počiatočnom počte 7000 – 10 000 vojakov, ktorých by Bruselu poskytli členské štáty, samozrejme vrátane Slovenska. Operačné riadenia nad týmito vojakmi by malo však vedenie Európskej únie,” vysvetľuje Uhrík.

S vytvorením federalizovaných bojových skupín na pôde EÚ nesúhlasí ani generál Jozef Viktorín: „S vytvorením takýchto bojových skupín nemôžeme v žiadnom prípade súhlasiť. Snaha o federalizáciu ozbrojených síl členských štátov Európskej únie je hrozbou pre mier v Európe. Kapacity rýchleho nasadenia a bojové skupiny pod vedením Bruselu vytvárajú pretlak vojenských formácií, ktoré budú operovať v našom regióne, a ktoré budú vnášať ešte väčší chaos do bezpečnostnej situácie v Európe. Kto bude rozhodovať o ich nasadení do boja? Predsedníčka európskej komisie von der Leyenová či dokonca pani europoslankyňa Nicholsonová so Šimečkom? Alebo nejaká „kvalifikovaná” väčšina v Európskej rade? Čiže Nemecko a Francúzko, ktorí nás vždy prehlasujú?”

Ku kritike návrhu 2022/2145 sa pridal aj plukovník Peter Pukan, ktorý poukazuje na možnosť zneužitia týchto bojových jednotiek: „Kto zabráni tomu, aby tieto sily neboli zneužité proti členským štátom (EÚ) podobne ako v šesťdesiatom ôsmom? Čo v prípade bezpečnostného incidentu na území Slovenska? Kto ho bude riešiť? Ozbrojene sily SR? Vojská na čele s USA? Či ozbrojené sily z Bruselu?”

Plk. Pukan zároveň upozorňuje, že v prípade ak Slovensko poskytne ozbrojené sily do takejto bojovej formácie, stratíme nad nimi rozhodovaciu právomoc a Európska únia bude môcť rozhodovať o nasadení našich vojakov aj bez súhlasu Slovenska, čo je neprijateľné.

Záverom videa Uhrík upozorňuje, že: „Dať dúhovým progresívcom do rúk zbrane je naozaj šialený nápad” a dodáva, že: „Tak ako dlhodobo nesúhlasíme s konfrontačnou politikou NATO, tak isto nemôžeme súhlasiť ani so zriadením bojových jednotiek Bruselu. Za svoju bezpečnosť musíme byť zodpovední predovšetkým my sami a preto budeme rezolútne hlasovať proti akýmkoľvek pokusom federalizovať naše ozbrojené sily.”

ZDROJ

* prevzaté z cz24.news

Exit mobile version