(Niamh Harrisová, The People’s Voice) Popredný virológ, profesor Brian Labu bije na poplach v súvislosti s novým kmeňom opičích kiahní (mpox), ktorý sa podľa obáv nepozorovane šíri vo Veľkej Británii.

Jeho varovanie prichádza po tom, čo Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila ohniská v Afrike za „globálnu núdzovú situáciu“ a švédski úradníci ohlásili prvý prípad nákazy u ľudí v Európe.

Vírus opičích kiahní spôsobuje kožné lézie naplnené tekutinou, ktoré môžu byť bolestivé a v závažných prípadoch môže viesť až k smrti.

Nový kmeň mpox je známy ako Clade-1 a podľa WHO sa minulý rok objavil v Konžskej demokratickej republike. Avšak podľa iného virológa Dr. Poornima Wagha sú takzvané opičie kiahne v podstate vedľajším účinkom covidových vakcín, o čom sme aj my nedávno písali v tomto článku.

Podľa správ televíznej stanice MSN v apríli tohto roku výskumníci zistili, že variant Clade-1, tiež nazývaný Clade-1b, sa zrejme už aj efektívne šíri medzi ľuďmi prostredníctvom osobného kontaktu, vrátane sexuálneho kontaktu.

Od svojho objavenia v strednej Afrike sa výskyt tohto variantu prudko zvýšil a zasiahol viaceré lokality vrátane Bukavu, mesta v Konžskej demokratickej republike, ktoré má viac ako milión obyvateľov.

Štyri ďalšie krajiny v regióne prvý raz hlásili infekciu opičích kiahní.

Nedávno bol potvrdený aj prvý prípad nákazy ľudí v Európe. Švédski zdravotnícki predstavitelia uviedli, že pacient vyhľadal zdravotnú starostlivosť v Štokholme a predpokladá sa, že sa nakazil počas svojej návštevy Afriky.

V súčasnosti nie sú vo Veľkej Británii potvrdené žiadne prípady Clade-1 mpox, avšak profesor Paul Hunter pre Sky News povedal, že je „veľmi pravdepodobné“, že sa vírus šíri nepozorovane.

Ako veľmi by sme sa mali báť?

V exkluzívnom rozhovore pre GB News asistent profesora Brian Labu z Univerzity v Nevade hovorí, že existujú dva dôvody na obavy zo šírenia variantu Clade-1.

Po prvé, variant, ktorý sa šíril predtým, teda Clade-2, viedol k oveľa miernejšiemu ochoreniu s mierou úmrtnosti pohybujúcou sa okolo 0,2 percenta.

„Clade-1 je desaťkrát smrteľnejší, takže je to vážnejšia hrozba ako tá, s ktorou sme sa zaoberali v roku 2022, takže jej musíme venovať väčšiu pozornosť,“ povedal profesor Brian Labu.

Profesor sa obáva aj spôsobu šírenia vírusu mpox. Ako vysvetľuje, epidémia v roku 2022 sa obmedzila hlavne na mužov, ktorí mali sex s inými mužmi.

Ľudia mimo tejto skupiny mali preto tendenciu predpokladať, že sa ich to nedotkne. Mpox sa nešíri výlučne medzi homosexuálnymi mužmi a môže sa „preliať“ aj do iných skupín, varuje.

Záver

Podľa nášho názoru, ide len o strašenie a pokus o rozpútanie novej pandémie opičích kiahní, prípadne aj dvoch pandémií súčasne – opičích kiahní a vtáčej chrípky.

Báť sa preto netreba, len treba byť informovaný a neskočiť médiám a úradom na lep, keď sa o niečo znova pokúsia.

Podobne ako počas covidu, aj v prípade nových pandémií je najlepšou obranou občianska neposlušnosť. Bez nej sa globalistom nový teror rozpútať nepodarí!

Autor: Niamh Harrisová, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: badatel.net

By ARCHA

Secured By miniOrange