Kolektívne šialenstvo predstaviteľov zahraničnej politiky USA nesmieme podceňovať. Neoconi už dosiahli taktický úspech. Európa je loď smerujúca na útesy s “pomocníkmi” ako nemecký kancelár, či francúzsky prezident, spolupracujúcich v debakli. Sú to oni, ktorí pomáhajú zničiť starý kontinent, nie Rusko.

Dvaja ruskí analytici medzitým prišli so svojimi predpoveďami. Andrej Guruľov, generál vo výslužbe a súčasný poslanec Štátne dumy uviedol, že vojna na Ukrajine sa skončí v roku 2030, keď Ukrajina prestane existovať, píše Pepe Escobar, politický a bezpečnostný odborník pre Strategic Culture

Analýza Guruľova potvrdzuje to čo Kremlin stále opakuje. Demilitarizácia a denacifikácia Ukrajiny, neutrálny štatút, žiadne členstvo v NATO a bezpečnosť pre Európu a Rusko. Zároveň hovorí, že v konflikte nebude žiadna pauza, žiadne “falošné prímerie”, ktoré nebude nikto rešpektovať, tak ako neboli rešpektované dohody z Minska.

Pri odhade dĺžky konfliktu vychádza z predchádzajúcich vojen, ktoré Rusko viedlo v Afganistane a Čečensku. Čo je však najdôležitejšie, že v skutočnosti ide o zápas na život a smrť so západniarskym neoliberalizmom a najmä o veľké ruské obrodenie, aby Rusko nestálo v roku 2030 iba ako víťaz na ruinách už zabudnutej krajiny, ale ako štát ktorý sa spojil so svojou historickou minulosťou, ktorý sa sám našiel a má odvahu brániť svoju víziu sveta.

Analýza Andreja Bezrukova dopĺňa Guroľova. Bezrukov je bývalí dôstojník ruskej tajnej služby a profesorom na Moskovskom štátnom inštitúte pre medzinárodné vzťahy. Vo svoje správe počíta s tým, že Západ sa nezmieri s masívnym ponížením NATO na Ukrajine. Preto ešte pred rokom 2030 rozpúta konflikt v Ázii, od Turecka po Čínu.

Bezrukov pripomína, že svet sa v rokoch 1914-1945 nachádzal v podobnej situácii ako teraz. Tých 30 rokov kompletne zmenili svet“ od impérií a koní až po 2 svetové jadrové veľmoci. Vstupujeme do rovnakého obdobia, ktoré bude trvať okolo 20 rokov”. “Európa prestane byť centrom sveta”, pokračuje, pričom príde k redistribúcii moci. Preto nie je nič výnimočným, že najrýchlejšie sa vyvíjajúce krajiny juhovýchodnej Ázie, sa pre neoconov stanú novou rizikovou zónou. Zdôraznil pohraničné konflikty ako Kašmír, Náhorný Karabach a ďalšie, do ktorých sa zo západu budú investovať peniaze a podporovať separátne tendencie.

Podľa Bezrukova Rusko zvládne aj túto výzvu vďaka svojim zdrojom, aj v nerastnom bohatstve a tiež ako spojivo medzi východom a západom, bez ktorého starý kontinent nevie existovať a keď juh začne horieť, budú sa používať hlavne severné cesty. Najväčšou výzvou Ruska bude zachovať si vnútornú stabilitu.

Štáty sa rozdelia do 2 skupín. Tie ktoré si zachovajú vnútornú stabilitu a prejdú nekrvavo do ďalšieho technologického obdobia a tie, ktoré tak nebudú schopné spraviť. Tie sa vrátia o 20 rokov naspäť, budú si lízať rany a snažiť sa dohnať ostatných. Pre to je našou úlohou udržať vnútornú stabilitu”.

To je moment ako ho označili Guruľov a Dugin, keď “Rusko v rámci svojho obrodenia zohrá svoju zjednocujúcu úlohu”. Je to však stále dlhá cesta. A medzitým Atlantik nahradilo Juhočínske more.

* zdroj

pridajte sa k nám do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

By ARCHA

Secured By miniOrange