Site icon Spolok ARCHA o.z.

Politika nulového uhlíka presadzovaná Svetovým ekonomickým fórom môže zabiť vyše 4 miliardy ľudí

(The Exposé) Svetové ekonomické fórum (WEF) a s ním asociovaní nikým nevolení globalistickí lídri presadzujú, aby vlády na celom svete postupne ukončili používanie fosílnych palív.

Poprední odborníci sa však vyjadrujú proti týmto plánom elít a varujú verejnosť, že cieľ „nulového uhlíka“ (Net Zero) odstrániť fosílne palivá bude mať za následok smrť viac ako štyroch miliárd ľudí.

Cieľ „Net Zero“ ukončiť používanie fosílnych palív je súčasťou plánov WEF a OSN, vyjadrených v „Agende 2030“ a „Agende 2050“, zahŕňa dramatické zníženie závislosti od fosílnych palív do roku 2030 a úplné vylúčenie ich využívania do roku 2050.

WEF pokračuje v presadzovaní svojej agendy a vyzýva daňových poplatníkov na celom svete, aby platili 3,5 bilióna dolárov uhlíkových daní ročne, čo je podľa nich potrebné na splnenie cieľa „nulového uhlíka“ na „dekarbonizáciu“ planéty.

Kritici však tvrdia, že „dekarbonizácia“ je len eufemizmus pre protiľudskú agendu WEF a odborníci upozorňujú na to, čo to v skutočnosti bude znamenať pre civilizáciu – smrť viac ako štyroch miliárd ľudí.

Hladovanie

Dánsky štatistik Bjørn Lomborg je len jedným z tých, ktorí varujú, že ukončenie používania fosílnych palív povedie k smrti približne polovice svetovej populácie iba hladom.

4 miliardy ľudí sú závislé na fosílnych hnojivách pre produkciu potravín,“ poznamenáva Lomborg. Bez toho 4 miliardy zomrú od hladu. Je čas priznať pravdu o deštruktívnych a mizantropických klimatických aktivistoch,“ vyhlásil.

Článok, na ktorý Lomborg reagoval, bol od britského ekonóma Neila Recorda v Telegraph, ktorý tvrdí, že počet ľudí, ktorí môžu zomrieť, sa približuje k šiestim miliardám.

Za rok by zomrelo šesť miliárd ľudí!

Neil Record uviedol:

„Ak by sme doslova prestali používať fosílne palivá, teda prírodné zdroje, od ktorých závisí svet, jeho ekonomika a obyvateľstvo, s najväčšou pravdepodobnosťou by do roka zomrelo šesť miliárd ľudí“.

Pri rozbore toho, čo by sa stalo vo svete bez fosílnych palív Record poznamenáva, že väčšina ľudí by trpela výpadkami elektriny kvôli vážnemu ohrozeniu prenosovej siete, možno smrteľne, a tieto výpadky by mohli byť rozsiahle a trvalé.“

Veľké množstvo elektriny vo svete sa totiž stále vyrába z plynu a uhlia.

Priemyselní požívatelia plynu by boli prví, ktorí by pocítili zmenu, ak by sa zatvorili svetové plynové polia, ropné vrty a prestalo sa ťažiť uhlie. O 10 alebo 15 dní by Veľká Británia musela vypnúť svoj systém distribúcie plynu, pretože by nebola schopná v ňom udržať tlak.

Na druhej strane by sa odstavili aj domáce dodávky – prestal by prúdiť plyn a približne 21 miliónov domácností (74% populácie) by už nemalo kúrenie, teplú vodu ani zariadenia na varenie.

„V panike sa ľudia môžu pri varení a vykurovaní obrátiť na elektrinu, ale počkajte…“ hovorí Record a dodáva:

„Britská elektrická sieť sa spolieha na zemný plyn ako na „nárazníkový“ zdroj energie. Dopyt sa každý deň mení v závislosti od dopytu spotrebiteľov a hlavných dodávateľov energie. Obnoviteľné zdroje energie sú veľmi variabilné a môžu napájať sieť iba vtedy, keď plyn zaberá hlavný diel na rozdiele medzi ich výstupom a dopytom spotrebiteľov.“

(Poznámka: Plynové elektrárne sa používajú na stabilizáciu elektrickej siete pri výkyvoch dodávok z veterných a slnečných elektrární.)

Takže v momente, keď je hlavný distribučný systém plynu odtlakovaný, systém vyrovnávania siete zlyhá a dôjde k výpadkom prúdu.

Dopyt po elektrine by sa prechodom na elektrické vykurovanie priestorov, varenie a ohrev vody prudko zvýšil, a preto sa zdá byť veľmi pravdepodobné, že náhly nadmerný dopyt by bol nedosiahnuteľný. Sieť by sa dostala do špirály nekontrolovateľnosti, čo by malo za následok nedostatok elektriny.

To tiež znamená, že by neexistovali žiadne komunikačné systémy, mobilné telefóny a televízia. Bez elektriny nebude tečúca voda ani kúrenie a najzraniteľnejší ľudia začnú zomierať, uvádza Record.

Spočiatku to budú starší ľudia v ich vlastných domoch, potom v nemocniciach, keď sa minie palivo v dieselových záložných generátoroch. Počas prvých 25 dní sa pre bežných ľudí objavia nové existenčné problémy v podobe dostupnosti a distribúcie potravín.

Hladovanie začína od 25. dňa

Deň 25 – Do dvadsiateho piateho dňa je pravdepodobné, že nafta a benzín vyschnú, aj keď Record hovorí, že je pravdepodobne veľkorysý s načasovaním. To však bude znamenať, že distribúcia potravín zlyhá. Nakoľko väčšina populácie je úplne závislá na kúpených potravinách, začnú hladovať.

Zaujímavé je, že by sa to relatívne nedotklo iba izolovaných vidieckych komunín a tých, ktorí sú poľnohospodársky sebestační.

Deň 50 – Mnoho ľudí v mestských oblastiach by v tomto čase bolo blízko smrti od hladu, tvrdí Record, „zákon a poriadok by sa zrútili“ a v dôsledku stále zúfalejšieho hľadania prostriedkov na prežitie by došlo k masovým občianskym nepokojom a zabíjaniu.

Bez hygienických podmienok, ktoré máme vďaka energiám, zásobovaniu vodou a tokom odpadových vôd, by sme zažili návrat viktoriánskych chorôb, ako je cholera a úplavica (dyzentéria).

Deň 100 – Peniaze a spoločenský status budú v priebehu času irelevantné. Len tri mesiace po tom, čo svet zastaví ropu, Neil Record odhaduje, že približne polovica svetovej populácie, čo sú približne 4 miliardy ľudí, bude mŕtva.

„Prvý, kto zomrie, bude mestská chudoba. Potom stredná a vyššia trieda.“

Opäť platí, že preživší by boli ľudia vo vidieckych oblastiach, ktorí by mohli žiť z miestnej poľnohospodárskej produkcie alebo zo zmenšujúcich sa zásob potravín.

Pre 55% ľudí v mestských oblastiach bude takmer nemožný prístup k jedlu a bezpečnej vode, pretože nebude existovať žiadna z bežných distribučných ciest pre potraviny, žiadne skladovacie zariadenia (chladničky/mrazničky bez elektriny) a žiadna voda vo vodovode. Čistá voda by bola nedostupná alebo by bolo takmer nemožné sa k nej dostať.

Rok bez ropy – vraždy a chaos

Deň 365 – Record hovorí, že po roku bez ropy „by možno zomreli ďalšie dve miliardy ľudí od hladu alebo by zamrzli. Nažive by zostali povedzme dve miliardy ľudí, zostávajúce zásoby potravín by boli vyčerpané alebo skazené, a nevyhnutné zrútenie zákona a poriadku by znamenalo pre mnohých násilný koniec.“

„Súťaž o vzácne zdroje elegantne vyriešenú vynálezom trhu a cien, by nahradili vraždy a chaos.“

V danom čase by už nebolo cesty späť, pretože prostriedky na zvrátenie experimentu s vylúčením ropy by už neboli k dispozícii.

„Hromadné vymieranie by pripravilo spoločnosť o kultúru, vzdelanie a techniky prežitia. Nasledovala by nová doba temna.“

Ako hovorí Record, vykresľuje síce nočnú moru, avšak tvrdí, že všetko v tomto scenári je dobre podložené faktami.

Meadowsove vyľudňovanie

Členovia WEF opakovane navrhujú, že masové zníženie počtu ľudí na Zemi by organizácii pomohlo dosiahnuť ciele zelenej agendy. Portál Slay News uvádza, že Dennis Meadows, ktorý je oslavovaným členom WEF, vyzval na ohromujúci 86-percentný pokles populácie ľudí.

Meadows, ktorý je jedným z hlavných autorov knihy Rímskeho klubu na podporu vyľudňovania z roku 1972 „The Limits to Growth“ (Limity rastu) a čestným členom Rímskeho klubu, ako aj členom Svetového ekonomického fóra, tvrdí, že cieľ možno dosiahnuť „mierovo“.

Meadowsova kniha bola vydaná pred viac ako 50 rokmi, no zdá sa, že jeho ideológia je stále v súlade s dnešnou protiľudskou agendou WEF presadzujúcou depopuláciu. Tvrdil, že „väčšina svetovej populácie musí byť vyhladená, aby tí, čo prežili, mohli mať slobodu a vysokú životnú úroveň“.

Tých, čo prežijú, však má byť len niekoľko vyvolených a je nepravdepodobné, že medzi nimi budú mnohí z nás. Oni sú ten špeciálny klub, do ktorého my nepatríme.

Tak či onak

Odborníci, ktorí varujú pred nebezpečenstvom spojeným s vyradením ropy, by nemali byť ignorovaní. Je očividne zrejmé, že naši nevolení lídri sa nezaujímajú o naše blaho.

Tí, ktorým bolo prisľúbené privilegované postavenie vo vyľudnenom svete budúcnosti, majú mnoho spôsobov, pomocou ktorých dúfajú, že dosiahnu svoje ciele – či už prostredníctvom chemtrailsov, vakcín, farmaceutických produktov, toxických látok v potravinách, vode atď.

Dostať nás tak či onak, napríklad pomocou vyradenia ropy a ostatných fosílnych palív, je len ďalší ich spôsob.

Zdroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

Exit mobile version