Přátelé, už jste slyšeli, co se včera stalo v ojroparlamentu ve Štrasburku? Europapalášům se jaksi nepovedlo hlasování, které mělo Uršulku Leyenovou zmocnit, aby v Dauhá na jednání WTO zavázala EU k další liberalizaci zemědělského světového obchodu, což v praxi znamená, že se k nám levněji a snadněji dostane obilí či maso, u kterého nikdo neřešil ani pesticidy ani hormony, ani GMO ani nic jiného. To je totiž to jediné, co může chřadnoucí Západ nabídnout africkým a jihoamerickým zemím, aby neprchly do BRICS. Dohody o snadném dovozu těch nejhorších potravinových sajrajtů.
Nepodařilo se to. Poslanci zemědělského výboru si totiž už několikrát užili „uličku hanby“ od protestujících zemědělců a normálně zdrhli ze zasedání. Když se šeptanda rozšířili, zdrhlo tolik poslanců, že Leyenová žádný mandát k jednání nedostala. To víte, volby jsou už za chvíli, protestující zemědělci měli přesně zmapováno, jak který europoslanec hlasoval a mají takovou mediální sílu, že se politici prostě začali brát o svá křesílka a rozhodli se, že v kolaboraci s nadnárodními korporacemi budou raději pokračovat až po volbách, protože kdyby v tom teď pokračovali, mohli by o svoje křesílka také přijít a jejich pěkná poslanecká kancelář by mohla přijít třeba někomu jinému, který se naopak staví za zájmy zemědělců.
Martin Kunštek má o průběhu zasedání ve Štrasburku vynikající článek na Litterate. Vřele ho doporučuji
Zemědělci vyhráli bitvu. Válka samozřejmě pokračuje, byrokratický ojromoloch se nevzdá tak snadno. Ještě chce udržet ve hře dovozy zemědělských produktů z Ukrajiny, chce dotáhnout do konce dohodu MERCOSUR, dohodu o volném obchodu s Keňou a další podobné nápady. Všechny budou mít spolu s grýndýlem naprosto devastující dopad na evropské zemědělství.
I naši zemědělci chápou, že pokud se toto všechno uskuteční, tak je konec s ježděním traktorem po poli. Argentinskému velkovýrobnímu dobytkářství nikdy nebudeme schopni konkurovat. Stejně tak nikdy nebudeme konkurenceschopní Ukrajině, která bude hospodařit americkým způsobem typu Roundup a GMO. Když k tomu přidáme povinné ponechávání části půdy ladem, tlak na omezování hnojiv i chemie, omezení možností boje se škůdci, stále komplikovanější veterinární i hygienická pravidla a naprosto dryáčnické metody hytlermarketů, najednou je zřetelně vidět, k jaké propasti naše zemědělství žene Marek Výborný.
Selský rozum v celé Evropě se probudil a začal bojovat, jak ještě nikdy.
Inu, když jde o existenci, tak uděláte i to, co byste normálně neudělali. Když to nadnárodní koncerny a globalisté dohnali tak daleko, že už opravdu můžete ztratit jedině své okovy, tak je to pořádná motivace. Protivník se odkopal příliš brzy. Přestali tajit své záměry ještě dřív, než měli dokončené všechny přípravy. Příliš brzy se vychloubali svými záměry a dělali je příliš okatě. Byli si příliš jisti sami sebou.
Však si vzpomeňte, jak arogantní byli naši pětikoaličníci ještě před půl rokem.
Ghándí kdysi říkal, že nejprve vás ignorují. Pak se vám posmívají, pak s vámi bojují… a pak zvítězíte. Ve Štrasburku to včera vypadalo, že pomalu končí třetí fáze a nastává ta čtvrtá. Pokud zemědělci vydrží s blokádami a uličkami hanby do dubna, tak vše další se odehraje až po eurovolbách, ve kterých současné nálady budou hrát velkou roli. Hodně velkou roli.
V pondělí devatenáctého to zemědělci spustí i u nás. Tam u vládních a parlamentních budov. Je nejvyšší čas, aby to nebyl jen Rakušan, kdo se dozví, co si o něm lidé doopravdy myslí. Je nejvyšší čas, aby to poslanci viděli z oken a aby se jim moc nechtělo na ulici. Je nejvyšší čas, aby Fiala zešedivěl úplně a vypadly mu i ty nastřelené vlasy.
Naše vláda má nejnižšší důvěru na světě. To říkají průzkumy. Je nejvyšší čas, aby se tyto průzkumy trochu zhmotnily. Aby to nebylo jen jakési procento v grafu, ale aby naše pětikolka viděla něco hmatatelnějšího. Aby si dovedla představit v praxi, co toto číslo znamená a jak se to asi projeví ve volbách.
Oni v grýndýlu vidí tu svoji příležitost. Vidí obrovské kšefty s větrníky slunečníky a měsíčníky. Vidí obrovský byznys s dotacemi na dům po babičce i elektroauta. Vidí byznys s argentinským masem a ukrajinskou pšenicí. Vidí nárůst své moci díky restrikcím, kontrolám a cenzuře. Vidí místa v dozorších radách nadnárodních korporací, která budou ze zákona přístupná i blběnám jako je Pekarová Adamová.
Je třeba jim ukázat, co v grýndýlu vidíme my
Zelenou smrt zemědělství i průmyslu. Velký skok někam před rok 1650. Nový středověk se všemi proprietami od hladomorů po negramotnost (ostatně tou liberálové začali). Je třeba jim ukázat, že tuto katastrofu nehodláme připustit bez odporu.
Letošní rok bude přelomový i v jiných ohledech, ale teď se rozhoduje, kam se naše země bude dál ubírat. Co je pár dní na demonstracích proti celé budoucnosti? Nevíme, jestli uspějeme a něco změníme. Ale víme zcela jistě, že pokud neuspějeme, tak o naší budoucnosti rozhodnou někde v Bruseli nebo Berlíně, Fiala jim ještě zatleská a ztrátu práva veta bude prezentovat jako nebývalý úspěch své vlády.
Teď právě se to přehoupává. Teď právě Fialovi nezvedá telefony ani Scholz ani Biden. Teď právě mají všichni všude svých starostí dost. Teď právě francouzští a němečtí zemědělci ukazují, že je možné proti korporacím vyhrát. Teď právě každý pětikoaličník začíná bojovat za svoji vlastní záchranu bez ohledu na ostatní.
Pojďme je dorazit. Přijďte mezi traktory a společně to vládní trápení ukončeme. Jak to říká profesor Drulák? Lepší konec tragédie, než tragédie bez konce.
AUTOR: Vidlák, zdroj