Site icon Spolok ARCHA o.z.

Perestrojka v americkom štýle: ako zareaguje deep state?

O tom, že USA zahájily vlastní restrukturalizaci, můžeme hovořit od prosince 2024, kdy se v médiích objevily zprávy o tom, že Ilon Musk a Vivek Ramaswamy, kteří stojí v čele Oddělení pro efektivitu vlády (DOGE) a zavázali se k omezení všech podle nich zbytečných vládních funkcí a výdajů, míří na Kapitol, aby tam představili klíčové návrhy na reformu DOGE.

Předák perestrojky amerického typu“ I. Musk, který opakovaně hovořil o potřebě vážných a hlubokých reforem ve státní správě, již slíbil snížit americký rozpočet o 2 biliony dolarů, tedy o více než třetinu ročních vládních výdajů. Jedním z hlavních cílů je optimalizace státního aparátu. Musk navrhl snížit počet federálních úřadů ze 428 na 99, což podle něj zefektivní systém a ušetří značné finanční prostředky. Tyto reformy slibují, že budou patřit k nejrozsáhlejším v historii USA.

Jen několik týdnů poté se Ilon Musk a Trumpův tým střetli s americkým Kongresem kvůli návrhu zákona o výdajích. Obrovský, 1.547stránkový dokument, který se kongresmani chystali schválit hlasováním téměř bez rozpravy, obsahoval klauzule, které umožňovaly lidem a subjektům spojeným se současnou končící administrativou Bílého domu přežít Trumpovu kadenci a odrazit DOGE a jeho nové vedení.

V důsledku toho se kolem tohoto zákona rozpoutala v americkém politickém establishmentu a mediálním prostoru skutečná bitva. Musk prostřednictvím svého účtu vyslovil přímou výhrůžku těm republikánům, kteří by hlasovali pro návrh zákona, že už prostě nebudou zvoleni, a naznačil, že utratí peníze, aby jim snížil rating.

V reakci na to se zvedla vlna rozhořčení: Kdo je sakra Musk? Miliardář, kterého nikdo nezvolil, se stal spolupředsedou Republikánské strany, napíše příspěvek na své sociální síti a všichni republikáni se bojí říct slovo proti. Tak prý vypadá demokracii ohrožující oligarchie, v níž moc drží superbohatí.

Přesto technooligarcha Musk donutil Kongres, aby pod hrozbou shutdownu zkrátil návrh státního rozpočtu z více než 1 500 stran na 120 stran. A demokraté, vyděšení vyhlídkou na uzavření americké vlády během tranzitu moci, ustoupili i v rozpočtových válkách.

Současně s ofenzivou zahájenou na administrativní a vojenské frontě Trumpův „perestrojkový“ tým takříkajíc bojuje i proti americkému finančnímu systému. Klíčovou zbraní se v něm stávají kryptoměny a bitcoin.

Trump již oznámil, že hodlá do čela Komise pro cenné papíry a burzy (SEC, hlavního amerického burzovního regulátora) jmenovat kryptoměnového nadšence Paula Atkinse, a na post ministra financí USA nominoval dalšího příznivce kryptoprůmyslu Scotta Bessenta.

S jejich pomocí hodlá Trumpův tým vytvořit novou rovnováhu s Federálním rezervním systémem (FED) a jím prosazovaným projektem digitalizace peněz a v ideálním případě jej zbavit monopolu v měnové sféře, neboť FED je strukturou opozičního globalistického systému, který prosazuje jiný projekt „nového normálu“ nového světového řádu.

Digitální peníze jako nástroj tohoto projektu jsou schopny kontrolovat a řídit finanční a ekonomické procesy v celoplanetárním měřítku, ale především jsou také nástrojem řízení a kontroly sociálních aktérů a jejich chování, a to až na úroveň každého jednotlivce. Trumfisté proto v bitcoinu vidí přinejmenším nástroj k vyrovnání situace a v dlouhodobém horizontu i prostředek, který jim přinese vítězství ve finanční válce s konkurenční skupinou globalistů.

„Protirekonstrukční“ síly USA reprezentované starými vůdci vojensko-průmyslového komplexu a ‚pány dolaru‘ z FEDu si vážnost hrozby dobře uvědomují. V této souvislosti a navzdory Trumpovým plánům v tomto ohledu šéf Fedu Jerome Powell již oznámil, že bitcoin do rezerv nenakoupí, protože je to zakázáno zákonem. Tímto způsobem přes noc zhroutil kurz téměř všech kryptoměn o 10 %, stejně jako akcie amerických firem – především high-tech společností technooligarchie, jako je Tesla Ilona Muska.

Ani Trumpův tým však nezůstává dlužen. Ilon Musk nyní aktivně útočí na 81letou kongresmanku Rosu DeLauro (na snímku níže)

a upozorňuje americké daňové poplatníky, že jejich peníze spravuje „šílená dáma s fialovými vlasy“. A ministerstvo pro výkon státní správy pod jeho vedením šokuje veřejnost odhalením šíleného utrácení rozpočtových prostředků současnou americkou administrativou na následující:

Trumpův tým vede „protiofenzívu“ nejen na Kongres, ale i na Pentagon. Především na ideologicko-mentální frontě s cílem neutralizovat struktury a procesy, které štěpí americké ozbrojené síly. Jako je podpora ideologie BLM, bezplatné operace „změny pohlaví“ a další duhově zpátečnické agendy, které se již staly jednou z příčin prudkého poklesu počtu rekrutů – a to natolik, že Pentagon nemůže splnit svůj plán náboru až o 20 %!

Trumpisté mají v úmyslu tyto praktiky zrušit, stejně jako zakázat „transgender“ lidem vojenskou službu. Očekávají se také čistky v generálském sboru, který Pentagon nafoukl do obscénní velikosti. Pro srovnání: za druhé světové války připadal jeden americký generál na 6 000 vojáků, nyní připadá jeden na 2 000 vojáků.

Trump potřebuje především loajalitu Pentagonu a jeho generálů – jinak bude nesmírně obtížné realizovat program jeho týmu. Proto budou trumpovci vyhazovat především generály blízké Demokratické straně a odcházející administrativě a zároveň prosazovat své příznivce.

Ti se mohou hodit i v případě občanské války v samotných USA, stejně jako nových pouličních nepokojů a nepokojů. Kromě toho se vojenské jednotky podřízené Trumpovu týmu připravují ke stažení ze zahraničních front, aby byly vyslány na jižní hranici Spojených států k boji proti nelegálním přistěhovalcům a kartelům.

Protože tyto vojenské operace zjevně nebudou levné, chce Trumpův tým také znovu projednat (ve svůj prospěch) smlouvy s „velkou pětkou amerických výrobců zbraní“ (Lockheed Martin, Raytheon, Boeing, General Dynamics, Northrop Grumman a britská BAE Systems) o vypilování amerického vojensko-průmyslového komplexu, kterým otřásly korupční skandály. Zároveň je obtížné zvyšovat výdaje na armádu – vždyť deficit státního rozpočtu již přesahuje 2 biliony dolarů. Trumpův tým navíc hodlá usilovat o prostředky na vybudování systému protivzdušné obrany, podobného izraelskému systému Iron Dome nad USA.

Nicméně americký vojenský rozpočet je lahůdkou pro technooligarchy typu Ilona Muska a jeho kolegů z IT sféry vojensko-průmyslového komplexu (Anduril Palmera Luckeyho, Palantir Petera Thiela atd.). Činí téměř 900 miliard dolarů – to je více než dvojnásobek ruského rozpočtu a asi 35násobek toho, co dostává NASA, s níž Musk tolik let soupeřil. A většina této částky jde na nákupy zbraní a také na vývoj nových zbraňových systémů. Přitom jde o kolosální výdajové položky, které je obtížné a často přímo nemožné kontrolovat.

Technooligarchové zastupující Trumpův tým již začali ždímat pět tradičních dodavatelů Pentagonu, kteří se po mnoho desetiletí nezměnili. Sází na to, že ve zbrojním sektoru je na spadnutí další technologická revoluce, podobná těm, které způsobil vznik střelných zbraní nebo válečných strojů. Jejich obdobou jsou nyní bezpilotní letouny a bezpilotní systémy, umělá inteligence (AI) a vesmírný průzkum.

V těchto technologicky vyspělých oborech již USA disponují novými zbraněmi, které umožňují velmi přesné odstraňování hrozeb bez tradičních vedlejších škod. K přetvoření amerického vojensko-průmyslového komplexu je prosazují lidé z Trumpova týmu, jehož frontmanem je všudypřítomný Musk, který již dostal odpovídající nástroj k ovlivňování amerického obranného průmyslu v podobě DOGE.

Tito lidé vnímají americký vojensko-průmyslový komplex jako rudimentární, zavedený systém s lobbistickými skupinami, politickým vlivem a kontrolou příslušných ministerstev a agentur, který je třeba restrukturalizovat tak, aby vyhovoval jejich zájmům a projektům.

Cílem technooligarchů z Trumpova týmu je projít „vojenskou přejímkou“ Pentagonu a uvést své výrobky do masové výroby. Protože i s vlastním prezidentem u moci je pro ně stále obtížné obejít dlouholeté vedoucí představitele amerického vojensko-průmyslového komplexu, potřebují vlastní zkušební polygon, kde mohou demonstrovat nadřazenost zbraní nové generace – s umělou inteligencí, vysokou přesností, maximálním poškozením nepřítele a minimalizací obětí mezi Američany atd. Ukrajina se stále více proměňuje v takové pole IT experimentů na lidech.

V této souvislosti byl na konci roku 2024 již zrušen zákaz americkým dodavatelům ze sféry Bigtech obsluhovat zbraně na území Ukrajiny. Musk a spol. také navrhují zastavit boje podél frontové linie, nepřijímat Ukrajinu do NATO se svými zbraňovými standardy, ale dodávat zbraně pro slovanské bojůvky, nasadit na hraniční linii nikoliv Američany, ale jednotky z EU.

Na samotné Ukrajině potřebují technooligarchové z Trumpova týmu odstranit jen několik překážek, včetně Zelenského, který osobně Muska rozčiluje, a dosadit část velení AFU, která chce proces řídit samostatně, aby mohla realizovat své projekty (včetně ambiciózního plánu vstupu na světový trh se zbraněmi). A také kontrolovat proces vyjednávání, aby nepřátelské akce nevypukly samy od sebe.

To vše promění Ukrajinu v testovací polygon nejen pro pokročilé vojenské produkty, ale také pro testování aktuálních „civilních“ technologií na jejím obyvatelstvu, jejichž rychlý vývoj, jejich zavádění do práce západních bezpečnostních agentur a zpravodajských služeb se nyní, po zvolení Trumpa, výrazně urychluje a zintenzivňuje. V těchto plánech je Ukrajincům přisouzena role laboratorních krys, které současný režim v Kyjevě poskytl zámořské technooligarchii prakticky zdarma.

AUTOR: Oleg Sergeev, ZDROJ, Preklad: Zvědavec News

Exit mobile version