(Sean Adl-Tabatabai, Newspunch) Mrazivé vyšetrovanie odhalilo znepokojivú pravdu. Globalistické elity používajú algoritmy umelej inteligencie na odopieranie lekárskej starostlivosti starším pacientom, čím podporujú svoju agendu depopulácie.
Šokujúce je, že tieto neregulované prediktívne nástroje využívajú zdravotné poisťovne na odopieranie poistných platieb pre zraniteľných pacientov, ignorujúc názor lekárov, čím znemožňujú liečbu u vážne chorých jedincov.
Čím viac Američanov nad 65 rokov a ľudí so zdravotným postihnutím si pre ekonomickú krízu vyberá lacnejšie poistné plány, tým viac sa program zdravotného poistenia Medicare Advantage stáva pre poisťovateľov ziskovejším.
Používajú pre tento účel aj takzvané panely smrti na báze umelej inteligencie, ktoré zamietajú zdravotnú starostlivosť a tým urýchľujú zomieranie najchorľavejších pacientov v krajine.
Analýza zistila, že algoritmy umelej inteligencie používané poisťovateľmi programu Medicare Advantage čoraz viac vedú k odmietnutiu poskytnutia zdravotnej starostlivosti, čo potenciálne ovplyvní milióny starších Američanov, ktorí sa spoliehajú na tento program financovaný daňovými poplatníkmi,
V niektorých prípadoch poisťovne obmedzujú platby pre starších pacientov, pretože umelá inteligencia hovorí, že pacienti sú na tom dobre, pričom ignorujú posudky lekárov.
Odporúčania algoritmov sú v rozpore so základnými pravidlami toho, čo musia plány Medicare pokrývať, vyvolávajú spory medzi lekármi a poisťovňami a často odďaľujú liečbu vážne chorých pacientov.
Starostlivosť je zamietaná dokonca aj pacientom so zlomeninami
Vyšetrovanie poukázalo na prípad Frances Walterovej, 85-ročnej ženy z Wisconsinu, ktorá mala zlomené ľavé rameno a alergiu na lieky proti bolesti.
Napriek tomu, že potrebovala ďalšiu odbornú zdravotnú pomoc, jej poisťovateľ Security Health Plan prerušil platby za zdravotnú starostlivosť po prvých 17 dňoch. Urobil tak na základe odhadu algoritmu a nezohľadnil názor jej ľudského lekára. Walterová musela minúť svoje celoživotné úspory, aby mohla v liečbe pokračovať.
Zdravotné poisťovne čoraz častejšie používajú neregulované prediktívne algoritmy na určenie, kedy zastaviť platby za liečbu starších pacientov. Hoci poisťovne tvrdia, že tieto nástroje sú len odporúčacie, v praxi často slúžia ako prísne pravidlá, ktoré nezohľadňujú individuálne okolnosti alebo zmeny stavu pacienta.
Americký regulačný Úrad pre lieky a potraviny (FDA) hodnotí modely umelej inteligencie používané lekármi na identifikáciu chorôb, ako je rakovina a tiež na odporúčanie najlepšej liečby.
V protiklade k tomu, nástroje, ktoré používajú poisťovne pri rozhodovaní o tom, či zaplatia pacientovi za liečbu, nie sú predmetom rovnakej kontroly, napriek ich významnému vplyvu na starostlivosť o najchorľavejších pacientov v krajine.
Nedostatok regulácií a dohľadu nad týmito prediktívnymi algoritmami umelej inteligencie vyvoláva obavy z vplyvu na starostlivosť o pacienta a prístup k liečbe. Keďže vplyv uvedených nástrojov neustále rastie, presná úloha, ktorú zohrávajú pri rozhodovaní poisťovateľov, zostáva nejasná.
Záver
Vykonaná analýza nastoľuje dôležité otázky o etickom využívaní umelej inteligencie v zdravotníctve a možných dôsledkoch pre zraniteľných pacientov, ktorí sú pre svoje zdravotné potreby odkázaní na milosť či nemilosť zdravotných poisťovní.
Rastúce spoliehanie sa na algoritmy umelej inteligencie pri prijímaní zásadných rozhodnutí ohľadne starostlivosti o pacienta vyvoláva obavy medzi zdravotníckymi odborníkmi a pacientskymi organizáciami.
Nastal čas bližšie sa pozrieť na vplyv tejto technológie na sektor zdravotníctva a na to, či sa náhodou nevyužíva na presadzovanie depopulačnej agendy.
Autor Sean Adl-Tabatabai, newspunch.com, Spracoval: Badatel.net
prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz