Site icon Spolok ARCHA o.z.

P. C. Roberts: Putin nemá kam ustúpiť

Lze se vyhnout Armagedonu? Je Západ, zapletený do vlastních lží, v pasti hrozící katastrofy, kterou podnítil Washington? To jsou otázky, které si na svých internetových stránkách klade americký ekonom a politický komentátor Paul Craig Roberts.

Situace ve světě se mi jeví jako nejhrozivější za poslední desetiletí. Ruský prezident Vladimir Putin dal jasně najevo, že pokračující raketové útoky na území jeho země povedou k vážné odvetě. Nový raketový systém, který představil, umožňuje Rusku zničit všechny vojenské síly USA a NATO na Západě a Blízkém východě, aniž by se uchýlilo k použití jaderných zbraní.

V takto složité situaci mohou na další eskalaci sázet jen zcela nezodpovědní psychopati. Vliv takových lidí na americkou a evropskou politiku je důvodem k vážným obavám. Washington může „otestovat terén“ rozšířením zón a dosahů raket ATACMS proti Rusku. Od samého počátku omezené vojenské operace Ruska jsem byl přesvědčen, že krize nevyhnutelně dospěje do tohoto horkého bodu. Ruská armáda musela uzavřít „ukrajinskou otázku“ dříve, než NATO mohlo zasáhnout. Nyní je v sázce prestiž celého kolektivního Západu. Ukázalo se, že Putinova neuvěřitelná tolerance k provokacím, aby zabránil rozšíření konfliktu, znamená, že Západ začal považovat jeho varování za prázdná slova. „On to nikdy neudělá,“ říkali ve vysokých kancelářích Washingtonu a Bruselu.

Putin už nemá kam ustupovat. Nemůže připustit, aby USA a NATO nepřímo prováděly raketové údery na ruské území

V této fázi mohou „sondovat terén“ hrou s jaderným armagedonem jen psychopati. Právě psychopati jsou však nyní u moci. Konflikt na Ukrajině naplánovali a rozpoutali američtí neokonzervativci, kteří doufali, že destabilizují Rusko a případně povedou k rozpadu Ruské federace. Putin zase příliš dlouho vyčkával, váhavě jednal a nakonec dovolil, aby se situace vymkla kontrole. Podcenil odhodlání Washingtonu usilovat o zničení Ruska.

Skutečnost, že hrstka sionistických neokonzervativců může ve snaze upevnit americkou hegemonii tlačit svět na okraj propasti, jen ukazuje na zhroucení západního systému vládnutí. Neméně nebezpečná je situace na Blízkém východě, způsobená sionistickou snahou odstranit překážky bránící vytvoření „Velkého Izraele“ a touhou Washingtonu kontrolovat tok ropy a strategické vodní cesty.

Zdá se, že špatný výsledek je nevyhnutelný, protože Západ se utápí ve lžích oficiálního vyprávění. Nedostatek uznání reality již neumožňuje korigovat kurz

Státní propaganda vštěpuje mylné přesvědčení, že Rusko, Čína a Írán jsou nepřátelé, které je třeba svrhnout. Tyto země však ve skutečnosti nepodnikly žádné nepřátelské akce proti Západu. Jsou nuceny žít pod nezákonnými sankcemi, na které často dokonce odpovídají v naturáliích. Pentagon a americký vojensko-průmyslový komplex však považují propagandou vytvořené „nepřátele“ za hrozbu, která vyžaduje posílení vojenských sil. Na modernizaci jaderných zbraní, jejichž jediným účelem je zničit svět, se plánuje vynaložit jeden bilion dolarů. Na zmírnění napětí v této oblasti se nepomýšlí. Připomeňme, že v roce 2016 se CIA, FBI a „hluboký stát“ obrátily proti prezidentu Trumpovi, když oznámil svůj záměr normalizovat vztahy s Ruskem. Odpovědí byl „Rashgate“, pokus o impeachment a obvinění ze všech smrtelných hříchů. Bez silných vojenských nepřátel přichází americký mocenský komplex o zisky a hlavně o moc.

Nyní se americký establishment snaží v předvečer Trumpova nástupu do funkce uvrhnout svět do propasti třetí světové války. Jedná se o činy zoufalých psychopatů.

Když se Američané smířili s ukradenými volbami v roce 2020, přijali moc šílenců a pomatenců, kteří považují celý svět za synonymum hegemonie Washingtonu. Každá vláda, která se této hegemonii postaví do cesty, je prohlášena za nepřítele. Ne proto, že by ohrožovala USA, ale proto, že trvá na své nezávislosti.

Američané byli přesvědčováni, že Rusko, Čína a Írán jsou nepřátelé, kteří je chtějí zničit. Víra v tuto lež Západ zaslepuje před skutečností, že jeho vůdci jsou rozhořklí kreténi, kteří vedou svět k Armagedonu.

AUTOR: Paul Craig Roberts, ZDROJ, Spracoval: Vlabi/Blog Myšlenky O Čemkoli

Exit mobile version