(Baxter Dmitrij, The People’s Voice) Globalistickí byrokrati v Organizácii spojených národov (OSN) vyzývajú verejnosť, aby žila v chatrčiach vyrobených z blata a slamy. Týmto opatrením sa má dosiahnuť splnenie cieľov globálnej iniciatívy nulového uhlíka (Net Zero) a Agendy 2030.
OSN v súčasnosti vydala novú správu stanovujúcu extrémne opatrenia, ktoré musia občania západných krajín prijať, aby splnili zelenú agendu globalistickej elity.
Na splnenie cieľov Net Zero je nutné dosiahnuť „nulové emisie uhlíka“ už v roku 2050, ako to diktuje OSN a Svetové ekonomické fórum (WEF). Od verejnosti sa preto požaduje, aby výrazne znížili kvalitu svojho života a začali sa prispôsobovať globalistickej vízii techno-komunistického utopizmu.
OSN trvá na tom, že tradične stavené domy (pálené tehly a železobetón) sú už neprijateľné a ľudia musia začať žiť v stavbách vyrobených z prírodných stavebných materiálov, vrátane bambusu, slamy a nepálených tehál z blata.
Podľa OSN musí svet prejsť na „regeneračné materiály“. Tieto postupy zahŕňajú používanie „eticky vyrobených“ nízkouhlíkových zemitých a biologických stavebných materiálov.
Stavebníctvo sa má vrátiť do minulosti
Správa sa vracia do polovice minulého storočia, keď veľká väčšina svetových kultúr stavala veľké budovy a mestá z pôvodných hlinených, kamenných a biologických materiálov ako napríklad drevo, trstina, slama a bambus.
Na rozdiel od moderných betónových, oceľových a sklenených budov, OSN tvrdí, že „masívne hlinené budovy sa udržiavali po stáročia s neporušenými štruktúrami“.
OSN predstavuje svoje plány v nedávno zverejnenej správe s názvom „Stavebné materiály a klíma: Vytváranie novej budúcnosti“.
Správa je jednou z množstva, ktoré sa nedávno objavili a začali navrhovať dramatické zmeny, ktoré bude potrebné vykonať, aby sa splnili globálne ciele „Net Zero“.
Podľa direktív Net Zero bude za menej ako 30 rokov zakázaných 80% svetovej energie vyrobenej z fosílnych palív.
Stavebný sektor je údajne zodpovedný za 37% „ľudských emisií“ plynov ako oxid uhličitý.
Pokrok v znižovaní tohto stavu si bude vyžadovať drastické opatrenia, pričom správa uvádza, že materiály ako betón, oceľ a hliník sa budú používať len vtedy, keď je to „absolútne nevyhnutné“.
Nie je prekvapením, že nikým nevolená OSN požaduje vo svojej správe o budovách legislatívne opatrenia a navrhuje, aby sa peniaze daňových poplatníkov použili na presadenie jej schém zelenej agendy.
Záver
Na presadenie plánov OSN pre bahenné chatrče budú potrebné „vládne stimuly, kampane na zvyšovanie povedomia a právne a regulačné rámce“, uvádza správa.
Systémy recyklácie stavebných materiálov majú tendenciu vyžadovať podobný druh podpory v rôznych krajinách, dodáva správa.
Autor: Baxter Dmitrij, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net
prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz