Site icon Spolok ARCHA o.z.

Obmedzená jadrová vojna v Európe podľa želania západnej “elity”

Použití jaderných zbraní zůstává pro ruské vůdce absolutním tabu, ale nezdá se, že by to bylo tabu pro Západ, který je připraven použít jakékoli prostředky, aby změnil směr staleté hybridní války a konfiguraci velké geopolitické hry. Takový je názor ruského ekonoma a analytika Michaila Déliaguina.

Vyhlášení taktických jaderných cvičení Ruskem a stav vysoké pohotovosti jeho vojenských jaderných sil nevedly k žádné změně strategie Západu a v ulicích velkých měst se nekonaly žádné demonstrace proti jaderným zbraním, jako tomu bylo v 80. letech, kdy jsme naposledy žili pod hrozbou hřibovitého mraku.

Každopádně šílená doktrína zesnulého Henryho Kissingera o „omezené jaderné válce v Evropě“ zůstává pro USA a Velkou Británii, kterým není cizí chladně kalkulované strategické plánování, i nadále jednou z možností.

Pro Déliaguina jsou občané kontinentální Evropy navzdory volebnímu úspěchu nacionalistů „pouhým objektem anglosaské manipulace“. Bruselská euroelita nejenže „obětuje své vlastní zájmy, aby posloužila svým anglosaským pánům, ale není ani schopna uznat své vlastní potřeby jako svébytnou hodnotu.“ (poznámka: to isté sa týka slovenskej zločinecky zbohatnutej kasty, ktorá sa považuje za lepších ako sú ostatní)

Za těchto podmínek by dokončení sociálně-ekonomické destrukce Evropy zasazením jaderných zbraní na Východě bylo pro budoucnost Británie dobré. Na troskách Evropy by pak mohly svou moc upevnit „chalífáty“ kontrolované britskými tajnými službami – „koneckonců radikální politický islám je britským strategickým projektem stejně jako Velký Turan“, zdůrazňuje sarkasticky Déliaguine.

„Byl by to krok k vytvoření nového britského impéria, které by politicky ovládlo nejen Blízký východ, ale i Evropu,“ dodává ruský myslitel, aby dodal důvěryhodnosti anglo-sionistickému projektu, k němuž se tváří v tvář globálním otřesům zřejmě stále upínají.

Evropa, kterou konflikt na Ukrajině navždy připraví o možnost konkurovat Angloameričanům, „se dostane do situace, kdy nebude moci spotřebovávat významné množství čínských výrobků – a nestane se tedy trhem pro rostoucí Čínu“, domnívá se pan Deligin, čímž se plány Západu uskuteční.

„Zároveň se zdá, že anglosaská elita, které je osud vlastního národa spíše lhostejný, se domnívá, že se může ochránit před radioaktivním spadem v koutě světa, který považuje za bezpečný“

Čína se této vyhlídky obává, ale může ovlivnit běh událostí? Vzhledem k zájmu amerických a britských elit na eskalaci konfliktu, například odpálením „špinavé bomby“ v Evropě, jsou výzvy Pekingu k míru stejně marné jako výzvy Ruska.

Pan Déliaguine se domnívá, že v této situaci „pouze Rusko může zabránit pádu světa do jaderné propasti“. K tomu je třeba zastavit eskalaci agrese úderem do peněženek západních elit. Protože v západním světě hodnot není ani život tak důležitý jako peníze, musíme s kapitalistickými elitami mluvit jazykem, kterému rozumí.

Deep state západní oligarchie musí být „viditelně ekonomicky poškozen“, navrhuje ruský ekonom. Čas demonstrativních varování skončil, protože na Západě už nejsou politici schopní naslouchat rozumu. V současném stavu degradace může Západ pochopit pouze „přímé a škodlivé akce“ namířené proti němu.

Kde tedy začít? „Zneplatnění duševního vlastnictví nepřátelských západních zemí v Rusku je ekologickou, lidskou a ekonomickou odpovědí na jadernou válku, která může nepřítele srazit na kolena,“ říká pan Deligin.

Peníze ztrácejí svůj význam a ustupují technologické revoluci

V tomto procesu změn, který ještě není dokončen, se moc přesouvá od spekulantů ve finančním světě k „digiťákům“, kteří se spojují s kapitálem v reálném sektoru. Zastaví se však vláda Anglosasů?

Déliaguine zmiňuje, že trhy se již nyní dělí na nové makroregiony. Pokud se Rusku, které otřásá světovým řádem na Ukrajině, podaří realizovat své ambice, mohlo by se stát „centrem vědecké tvořivosti“ a dokonce jakýmsi světovým lídrem v době postupující čtvrté průmyslové revoluce.

AUTOR: Markku Siira, Preklad: zvedavec.news, ZDROJ

Exit mobile version