Berlín vyvinul nové nepředvídatelné události, včetně zavedení návrhu a vládní kontroly distribuce potravin

Německá vláda dokončila nové plány na potenciální válku, včetně obnovení povinné vojenské služby a rozmístění jednotek NATO na východním křídle, s odvoláním na rostoucí obavy z vnímaných hrozeb ze strany Ruska.

Nový obranný rámec země schválil ve středu kabinet kancléře Olafa Scholze a nahradil tak směrnice z roku 1989. „V důsledku ruské agrese máme v Evropě zcela změněnou bezpečnostní situaci,“ uvedla ministryně vnitra Nancy Faeserová v prohlášení.

Nový obranný plán uvádí takové podrobnosti, jako je povinná branná povinnost a nucení výrobců vyrábět pouze válečné zboží. Části země by mohly být evakuovány a stanice metra, podzemní parkoviště a další podzemní zařízení by byly použity jako dočasné úkryty.

Revize rámce také odrážejí expanzi NATO na východ, což by mohlo znamenat pomoc spojencům v pobaltských státech. „Německo již není státem v první linii, ale slouží spojeneckým ozbrojeným silám jako centrum aliance v srdci Evropy,“ uvedl kabinet.

Vláda má údajně plány na kontrolu distribuce potravin, aby se vypořádala s případným nedostatkem v případě války. Tyto nepředvídané události zahrnují hromadění pšenice a dalších zrn na tajných místech a vytvoření nouzové zásoby rýže a fazolí. Rezervy by německému obyvatelstvu poskytly jedno teplé jídlo denně, uvedl německý mediální server Bild.

Kromě vojenského odvodu mohli být občané nuceni pracovat v určitých civilních zaměstnáních, jako je ošetřovatelství nebo pečení chleba. Nemocnice by se musely připravit na velký nápor pacientů.

Ministr obrany Boris Pistorius uvedl, že nové plány odrážejí zvýšené bezpečnostní hrozby. „Celková obrana Německa je úkolem, ke kterému musíme přispět všichni, státní a občanské instituce, stejně jako každý z nás,“ trval na svém. „Potřebujeme odolnou společnost, která se dokáže vypořádat s výzvami.“

Pistorius ve středu varoval německé zákonodárce, že země musí být „připravena na válku“ do roku 2029. Navrhl, že Bundeswehr je třeba rozšířit, ideálně tím, že bude vyžadovat vojenskou službu, která „nemůže být zcela zbavena závazků“.

Berlín svůj návrh zrušil v roce 2011 a armáda země se potýkala s nedostatkem vybavení. Loňská parlamentní zpráva uváděla, že při současném tempu vojenské revitalizace může posílení německých sil trvat půl století.

Německo a další členové NATO tvrdili, že blok čelí hrozbě ruské invaze, pokud Moskva zvítězí ve svém konfliktu s Ukrajinou. Ruský prezident Vladimir Putin na brífinku se zahraničními médii ve středu v Petrohradu řekl, že západní vlády vzbuzují absurdní obavy, aby pomohly udržet svou globální hegemonii. „Někdo si představoval, že Rusko chce zaútočit na NATO,“ dodal. „Ty ses úplně zbláznil? Jsi tlustý jako prkno? Kdo přišel s tímhle nesmyslem, s tím blbcem?”

By ARCHA

Secured By miniOrange