(Belle Carter, Natural News) Miestny bulvárny denník Bild s odvolaním sa na návrh dokumentu nemeckého ministerstva obrany uviedol, že od Nemcov sa očakáva, že si postavia svoje vlastné protiletecké kryty.
Národný návrh núdzového obranného plánu krajiny tým v podstate pridelil obranné a stavebné úlohy civilistom.
S iba 579 funkčnými protileteckými krytmi v Nemecku vláda počíta s tým, že v prípade vypuknutia veľkej vojny v Európe obyvatelia premenia svoje vlastné domy na „protiatómové“ kryty a zriadia si vlastné vystužené kryty na miestach, ako sú pivnice, garáže a podobne.
Noviny Bild tiež citovali šéfa Spolkového úradu pre civilnú ochranu a pomoc pri katastrofách Ralpha Tieslera, ktorý povedal, že výstavba nových krytov vládou „už nie je možná“ z časových dôvodov.
Do apríla 2024 má ministerstvo dokončiť práce na utajovanom „operačnom pláne“, informoval denník Bild v správe.
Podľa návrhu dokumentu sa Nemecko považuje skôr za „tranzitnú krajinu“, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pri dodávkach zbraní a vybavenia než za štát s aktívnou frontovou líniou. Vojaci by teda mali za úlohu zabezpečiť kľúčové diaľnice, železničné stanice a prístavy.
Vláda sa tiež spolieha na svojich občanov, aby konali a zabezpečili niektoré povinnosti, ktoré sú zvyčajne pridelené armáde a polícii, vrátane ochrany elektrární.
Prípravy prichádzajú uprostred hrozby vyplývajúcej z rusko-ukrajinského konfliktu a nemecké vedenie hľadá spôsoby, ako posilniť svoju obranu a zvýšiť veľkosť Bundeswehru. Tajný dokument údajne naznačuje, že nemecké ozbrojené sily sa pripravujú na potenciálny hybridný útok Ruska na východné krídlo NATO už vo februári 2024.
Dôverný dokument má podrobne popisovať, ako môže vzniknúť konflikt medzi ruskou armádou a NATO, pričom udalosti sa vyvíjajú z mesiaca na mesiac. Vyvrcholením má byť nasadenie státisícov vojakov NATO a začiatok vojny v lete 2025.
Minister obrany Boris Pistorius, odkedy sa stal pred rokom ministrom obrany, často vyzýva Nemecko, aby bolo „pripravené na vojnu“. Začiatkom mesiaca opäť varoval, že Rusko môže zaútočiť na krajinu NATO „do piatich až ôsmich rokov“.
Svoje vyhlásenie neskôr trochu upravil a minulý piatok pre médiá povedal, že v súčasnosti „nevidí žiadne nebezpečenstvo ruského útoku na územie NATO alebo na akúkoľvek partnerskú krajinu NATO“. Zdôraznil však, že ide len o „momentku“ súčasnej situácie a naozaj sa nedá vedieť, ako sa veci vyvinú v budúcnosti.
Medzitým Rusko opakovane obvinilo NATO z vyvolávania strachu a podnecovania napätia v Európe. Šéf ruskej zahraničnej spravodajskej služby Sergej Naryškin nedávno odmietol tvrdenia, že Moskva plánuje útok na NATO, ako „informačnú vojnu“.
(Súvisiace: Maďarský publicista: Trvanie na tom, že Rusko zaútočí na Nemecko, je taktika Berlína, ako zakryť svoju neschopnosť.)
Krajiny využívajú vojnové šírenie strachu na nábor ľudí do armády, ktorí nie sú občanmi
Nemecký minister obrany tiež oznámil, že krajina zvažuje, že umožní obyvateľom bez nemeckého občianstva vstúpiť do armády, aby sa do roku 2031 zvýšil počet vojakov zo súčasných 181 000 na 203 000.
Podobný trend je viditeľný všade inde vo svete. Vlády po celom kontinente diskutujú o tom, či sú ich armády pripravené na modernú vojnu a o hrozbách, ktoré predstavujú krajiny ako Rusko.
Nemecká armáda má chronický nedostatok vojakov a na udržanie súčasných stavov je každoročne potrebných 20 000 nových regrútov. Práca v armáde nemá v Nemecku takú slávu ako inde, vzhľadom na vojnovú minulosť krajiny.
V armáde Spojených štátov amerických, kde môžu regrúti získať občianstvo výmenou za službu v armáde, sú takíto zahraniční dobrovoľníci odmeneňovaní získaním pasu.
Podobné nálady panujú aj vo Veľkej Británii, kde náčelník generálneho štábu Spojeného kráľovstva generál Patrick Sanders povedal, že by sa mali podniknúť kroky na uvedenie spoločnosti do vojnového stavu a že verejnosť by mala byť pripravená zdvihnúť zbrane proti Rusku.
Ministerstvo obrany Veľkej Británie rýchlo odmietlo jeho komentáre a trvalo na tom, že krajina sa už nevráti k všeobecnej brannej povinnosti, ktorú Británia zrušila v roku 1960. Vo Švédsku, Nórsku, Fínsku a pobaltských krajinách už dokonca prebiehajú prípravy na zvládnutie potenciálneho ruského útoku.
Medzitým generálporučík Alexander Sollfrank, šéf jednotiek NATO v juhonemeckom meste Ulm, ktorý by bol zodpovedný za koordináciu presunov európskych jednotiek v prípade útoku na člena NATO, uviedol, že nemecká armáda potrebuje nielen zdroje, ale aj „viditeľné odhodlanie ich nasadiť“.
„Dôveryhodné odstrašenie si vyžaduje prípravu na vojnu a musí zahŕňať obyvateľstvo,“ povedal Sollfrank vo výročnom prejave o stave bezpečnosti krajiny. Líder Bavorska a šéf konzervatívnej Kresťanskosociálnej únie Markus Soder zasa povedal, že Nemecko potrebuje „vojakov schopných bojovať na fronte“.
Pozrite si stránku WWIII.news, kde nájdete ďalšie príbehy o eskalácii konfliktov na celom svete.
Autor: Belle Carter, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net
** súvisiace články