Site icon Spolok ARCHA o.z.

Názor “Políciu nemôžu viesť potenciálni kriminálnici!”, obnažil podstatu organizovaného zločinu a dôvody nefungovania práva v SR: Organizujú organizovaný zločin v SR príslušníci SIS, Polície SR a ústavní činitelia?

Hamran nekoná zákonne. Kauza Ivana Šimka stále hýbe Slovenskom. Kým pani magisterka, plagiátor Matovič a kajúcnikom z korupcie obvinený ex minister Mikulec. Ale i vyštudovaná bábkoherečka Remišová a ďalší „odborníci“ sa radujú, že Šimko bol odvolaný. Každý človek, ktorý sa nenachádza v právnom bezvedomí, si kladie otázku, či je naozaj v poriadku, ak ministerský úradník povie, že s jeho chlapcami odchádza, ak nebude Šimko odvolaný. A hlava tohto štátu to vyrieši tak, že odvolá toho, koho sama vymenovala. Na sociálnej sieti sa vyjadril i opozičný politik Tomáš Taraba.

Mimoriadna schôdza

Poslanec NR SR, predseda strany Život-NS, ktorý sa v najbližších voľbách bude o priazeň voličov uchádzať na spoločnej kandidátke strany SNS Tomáš Taraba, na sociálnej sieti oznámil, že je za to, aby túto kauzu ihneď začal riešiť parlament. Dôvody sú podľa neho viac ako vážne.

Najväčšia koncentrácia trestne stíhaných osôb pracuje na Slovensku – vo vedení Hamranovej polície. Aj preto zvolávame mimoriadnu schôdzu parlamentu, aby sme vyslali signál, že potenciálni kriminálnici by nemali bdieť nad kriminalitou,“ uviedol.

Hamran nekoná zákonne

Tomáš Taraba taktiež poukázal na veľmi vážnu vec. O to viac, ak pani magisterka vyhlási, že Hamran má jej plnú dôveru.

A ak Hamran pre zmenu uvedie, že Šimko „musel ísť dole,“ lebo okrem toho, že chcel spolitizovať našu „apolitickú políciu,“ chcel aj nazerať do spisov. A na to, ako minister, podľa neho nemá zákonné oprávnenie.

„Hamran na tlačovke prezradil, že polícia obvinila nejakého poslanca a doručujú mu uznesenie. Opäť teda potvrdil, že má informácie zo spisov, ku ktorým nemá mať odkiaľ zákonný prístup,“ skonštatoval opozičný politik.

Ktorému dávame za pravdu nielen my, ale i zákon. Navyše toto sa vôbec nestalo ani „omylom,“ ani prvý raz. Na to, že Štefan Hamran nie je orgánom činným v trestnom konaní, a preto ho žiadny zákon k tomuto neoprávňuje, v minulosti opakovane upozorňovala napríklad aj Krajská prokuratúra v Bratislave.

Nevadí, neladí

Nevadí pani prezidentke, že pán policajný šéf robí niečo, načo nemá zo zákona právo? Ak nie, prečo jej to neprekáža?

A vie pán Hamran, že po prvé – nie je OČTK a po druhé, že podľa zákona musí byť o vznesení obvinenia v prvom rade informovaný samotný obvinený, ako procesná strana konania?

A že je v právnom štáte je nemysliteľné, aby sa to dozvedel z tlačovky úradníka rezortu vnútra, ktorý o tom zo zákona nemá ani vedieť?

ZDROJ: FB Tomáš Taraba

***

Mikulec vedel prečo Šimko skončil, ešte pred tlačovkou Hamrana. Dostal sa ako poslanec k dôkazom zákonne?

Alebo je nedajbože polícia spolitizovaná? No a to by bol teda tak trochu „prúser,“ veď pani magisterka predsa odvolala Šimka práve kvôli tomu, že nám chcel našu apolitickú políciu spolitizovať! Teda, pani magisterka to takto prezentuje. Dokonca vysvetlila, že nemohla inak, veď oina predsa musí dodržiavať zákon. O tom, čo ten zákon hovorí, si môžete prečítať tu. A teraz môžeme prejsť k pánovi Romanovi Mikulcovi ktorý – ako udáva jeho Facebook – „rozviazal polícii ruky.“ Škoda, že tam nemá uvedené aj to, že v praxi to znamená konať mimo zákon.

* zdroj: eReport sk

pridajte sa k nám do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

** súvisiace články

Čaputová odovzdala štát do rúk trestne stíhaných čurillovcov! Šimka „dali dole“ oni

Keď sme volili v parlamentných voľbách 2020, mená ako Ján Čurilla, Pavol Ďurka, Daniel Lipšic, či Štefan Hamran by sme medzi kandidátmi jednotlivých strán nenašli. Podľa informácií, ktoré presakujú na verejnosť, sa však zdá, že sú to práve tieto štyri mená, ktoré vytvorili niekde na trase medzi vládou a prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou dostatočný tlak na to, aby sa zbavili pre nich nepohodlného ministra vnútra Ivana Šimka. Ten od polície požadoval, aby konala v medziach zákona a odmietol vymenovať trestne stíhaného vyšetrovateľa NAKA Pavla Ďurku do vysokej funkcie na Úrade inšpekčnej služby. Jeho argument bol pri tom absolútne nepriestrelný – Ďurku Úrad inšpekčnej služby vyšetruje, preto by sa na jeho čele automaticky dostal do učebnicového konfliktu záujmov.

Šimko logicky nie je žiadnym „smerákom“. Býval veľmi vážnym a zanieteným politickým súperom Roberta Fica ešte v čase, kedy politici ako Čaputová, Mikulec, či Matovič ani len netušili, že niekedy budú v politike. Koniec koncov, do funkcie si ho vybrala samotná Čaputová, ktorá rozhodne nepôsobí, že rešpektuje názory či existenciu svojich politických oponentov, preto sa len ťažko dá uveriť, že by do funkcie vymenovala niekoho z „druhej strany“ politickej barikády.

Šimko preukázal hodnoty a zásady

Ako to však u staršej generácie býva, okrem túžby po moci a peniazoch riadia ich konanie v politike aj nejaké hodnoty a zásady. Tie sa však dnes už evidentne nenosia a už vôbec nie sú dôvodom, aby niekto bránil šedým cieľom Čaputovej, či Matoviča.

Samotný Šimko tvrdí, že skutočným dôvodom jeho odvolania je to, že nevymenoval Ďurku. Ak to tak naozaj je, bol odvolaný preto, lebo nevymenoval Čurillovho človeka do funkcie. A treba otvorene povedať, že to už zaváňa poriadnou krízou demokracie a právneho štátu. Ostáva nám len dúfať, že sa Čaputová do tejto hry dostala len nechcene, možno na základe svojej vlastnej neskúsenosti a naivity. To by sme však pravdepodobne, boli naivní skôr my. Stretnutie Lipšic-Čaputová, ktoré sa malo konať deň pred Šimkovým odvolaním napovedá, že Čaputová nie je len hlúpučký vykonávateľ pokynov, ale súčasťou celej špinavej a temnej hry.

Boja sa Hamran a čurillovci basy?

Je evidentné, že Hamranovi a čurillovcom ide skutočne o veľa. Buď sa boja odvety zo strany tých, ktorých sa snažili prenasledovať, teda zo strany politickej opozície. Alebo sa boja zákona, lebo sú si vedomí, že ho porušujú. Taktiež je tu možnosť, že nervozita čurillovcov vyplýva z obidvoch týchto faktorov.

Za zmienku stojí aj správanie Úradu inšpekčnej služby. Ten pôsobí, ako keby sa stal sluhom politických záujmov. Časy, kedy Diana Santusová slobodne vyšetrovala čurillovcov, za čo jej mimochodom Ďurka chcel podpáliť auto, sú už jednoznačne preč. Dnes žijeme totižto skôr časy, kedy šéf policajnej inšpekcie lobuje u ministra vnútra, aby vymenoval do funkcie na inšpekcii človeka, ktorého má jeho úrad vyšetrovať. Ako asi tak môže bežný občan, z ktorého daní je inšpekcia platená veriť, že inšpekcia vyhodnotí napríklad Ďurkove činy spravodlivo a nestranne? Z právneho štátu sa pod vplyvom takýchto ľudí stáva v podstate iba také lacné slovenské sci-fi.

Čaputová posunula moc nevoleným ľuďom

Slovensko čaká naozaj veľa práce a to takmer v každej jednej oblasti, na ktorú v tomto momente pomyslíme. Ak však ozbrojená zložka ako polícia získava moc nad politikmi, jedná sa o policajný, nie o demokratický štát. To je pravdepodobne hlavná myšlienka, na ktorú chcel upozorniť a každý normálne a objektívne zmýšľajúci človek vidí, že ju predniesol úplne oprávnene. Mocní egomaniaci však nemajú radi oponentúru a teraz sa to ukazuje v plnej kráse. Týchto mocných sme si však nezvolili my, občania, od ktorých má na Slovensku pochádzať moc. A to prezidentku ani náhodou nectí.

* zdroj: eReport sk

pridajte sa k nám do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

Exit mobile version