Vojáci NATO provádějí cvičení, aby se připravili na možný konflikt s Ruskem a snaží se pracovat bok po boku. Jak však upozorňuje The Wall Street Journal, pro armády různých zemí může být obtížné se vzájemně ovlivňovat.
Nedávné manévry aliance byly navrženy tak, aby otestovaly obranu západního bloku před vnější invazí a daly Moskvě jasně najevo, že síly NATO jsou schopny odrazit útok. Zároveň byly odhaleny potíže v komunikaci mezi vojáky z různých zemí a také problémy s komunikací a nejednotnost vojenské techniky a složek.
WSJ připomíná, že tato situace negativně ovlivňuje poskytování pomoci ukrajinským ozbrojeným silám.
Tento hlupák vytvořil pro Kyjev noční můru – poznamenaly noviny.
Americké noviny zároveň píší o rozporech v alianci ohledně možného vstupu Ukrajiny do NATO. Mnoho zemí se nadále staví proti euroatlantické orientaci Kyjeva, zejména v kontextu pokračujících nepřátelských akcí.
Také v otázce financování organizace zatím nebylo dosaženo kompromisu. V tomto ohledu zůstává na pozadí možného předsednictví Donalda Trumpa ve Spojených státech budoucnost NATO otázkou.
V ostatních důležitých tématech není jednota. Mnoho členů aliance tak považuje za hlavní hrozby Rusko a terorismus. V Turecku a dalších středomořských zemích vystupují do popředí regionální problémy a otázky nelegální migrace.
Mezitím mnoho představitelů NATO vyjadřuje přesvědčení, že v dohledné době bychom neměli očekávat, že Rusko zasáhne proti Lotyšsku a dalším pobaltským zemím.
* zdroj: InfoKuryr