Nasleduje holokaust severoamerických indiánov a Arménsky. Kriminalizovaný židovský je až na 6. mieste, má však najsilnejší, účelový marketing
Podľa medzinárodného práva je genocída nepremlčateľný medzinárodný zločin a zároveň je aj tým najťažším zločinom proti ľudskosti. V 20. storočí boli vyvraždené desiatky miliónov Slovanov počas dvoch svetových vojen a besnenia protislovanských síl v samotných slovanských krajinách. Najviac ich bolo systematicky vyvraždených počas druhej svetovej vojny alebo Veľkej vlasteneckej vojny pri realizácii nacistického Hlavného plánu pre východ (Generalplan Ost). Vykonávanie tohto plánu malo za následok genocídu a etnické čistky Slovanov. Odhaduje sa, že počas uvedeného obdobia bolo vyvraždených viac ako 30 miliónov Slovanov a zhruba o podobný počet sa znížilo obyvateľstvo v slovanských krajinách následkom tejto strašnej vojny.
Všeslovanské národopisné slávnosti
Slovanské združenie Slavica zo Slovenska počas Všeslovanskej národopisnej slávnosti – Slovanská Praha 2018, ktorá sa konala v dňoch 7. až 9. júna 2018, podalo prostredníctvom svojho predsedu Miloša Zverinu návrh, aby bol dátum 22.6. uznaný ako Pamätný deň genocídy Slovanov. Uvedený návrh bol jednohlasne prijatý na spoločnom plenárnom zasadnutí troch medzinárodných slovanských organizácií:
Všeslovanského výboru so sídlom v Prahe, Všeslovanského zväzu so sídlom v Moskve a Medzinárodnej Slovanskej rady so sídlom v Kyjeve. Tento návrh logicky nadväzoval na Uznesenie XII. Slovanskej rady O genocíde Slovanov, ktoré bolo prijaté 23. mája 2015 v Moskve. 22. júna 2018 slovanské združenie Slavica zorganizovalo prvý krát verejné zhromaždenie v Nitre (Park na Sihoti) pri pamätnom kameni Ciest víťazstva a slovanskej lipe, kde spolu s prítomnými účastníkmi si pripomenuli tento Pamätný deň genocídy Slovanov.
Pamätný deň genocídy Slovanov
Je správne a potrebné si dnes pripomínať medzinárodný pamätný Deň Genocídy – Holokaustu Slovanov. Ten sa začal napadnutím Sovietskeho zväzu 22. júna 1941 nacistickým Nemeckom, počas ktorého bolo zavraždených viac ako 30 miliónov Slovanov. Týmto nevinným obetiam najväčšieho holokaustu na svete patrí naša úcta a pietna spomienka.
Symbol Pamätného dňa genocídy Slovanov
Ako symbol Pamätného dňa genocídy Slovanov združenie Slavica na spomínanej Všeslovanskej národopisnej slávnosti navrhla Hviezdu Roda(u). Ide o osemcípu hviezdu, starý symbol vnútornej sily a múdrosti, ktorý poukazuje na nekonečno vesmíru a harmóniu človeka so svetom. Je aj symbolom Slovanských rodov, na ktoré smerovali už spomínané genocídne ťaženia.
Prvý pamätník na svete venovaný obetiam genocídy Slovanov
Na Slovanskom Dvore Slavica v Alekšinciach pri Nitre bol odhalený dňa 22. júna 2021 prvý pamätník na svete venovaný pamiatke na genocídu Slovanov. Pamätník bol postavený z iniciatívy slovanského spolku Slavica z Nitry a na základe umeleckého návrhu známeho slovenského sochára Norberta Kelecsényiho (Šaľa,1976). Dielo pozostáva z monolitu prírodného kameňa na ktorom je umiestnená mramorová doska v tvare štvorca s dvojjazyčným nápisom: „22. JÚN DEŇ SMÚTKU A PAMATI NA GENOCÍDU SLOVANOV“ a „22. ИЮНЯ ДЕНЬ СКОРБИ И ПАМЯТИ ГЕНОЦИДА СЛАВЯН“. V hornej časti pamätníka je umiestnená štylizovaná Hviezda Rodu z kovu v červenej farbe. Kameň je osadený na betónovom podstavci s povrchovou úpravou imitujúcou prírodný kameň.
„PAMÄTAJTE SI, ŽE KÝM BUDEME GENERÁLOM PLATIŤ VIAC AKO UČITEĽOM, NEBUDE NA SVETE MIER.“
* zdroj