Zdravím vás,
volal mi pred chvíľou poslucháč, ktorý počúva relácie Archy v SV a prostredníctvom mňa vás oslovuje v tom zmysle aby ste/sme sa vrátili k právu byť off line a k právu na nediskriminačné používanie hotovosti.
Slovenská, 100% štátna železničná spoločnosť pre osobnú dopravu zavádza od 15. marca brutálne tzv. servisné príplatky vo vlakoch a na brutálne zredukovaných železničných staniciach s predajom cestovných lístkov. Včera som o tom hovoril so sprievodkyňou vo vlaku aj som sa zmienil večer v relácií Politické rozhovory. Prečítajte si tento článok, kde sú uvedené podrobnosti k diskriminácii našich občanov.
Za lístky si v pokladnici a vo vlaku priplatíme. Poplatku sa vyhnú mnohí cestujúci
Cestujúci na Slovensku platia za železničnú dopravu napriek rozvoju digitalizácie stále o niečo viac v pokladniciach ako na online kanáloch. Prelom v prospech technológií urýchli poplatok k cene lístkov kúpených v pokladniach a vo vlakoch.
Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) chce zavedením servisného poplatku od 15. marca ešte viac podporiť trend rastúceho online predaja. Cestujúci si za lístok v pokladni priplatia euro a vo vlakoch tri eurá.
Už v súčasnosti využíva moderné možnosti nákupu viac ako 45 percent ľudí využívajúcich vlaky národného osobného dopravcu. Za posledných päť rokov sa ich podiel zdvojnásobil. „To je jasným dôkazom, že digitálne riešenia sú cestou budúcnosti,“ potvrdil pre Štandard hovorca ZSSK Dominik Drevický.
Podiel lístkov kúpených za uvedené obdobie na internete, respektíve na webe dopravcu vzrástol z takmer 22 percent na vyše 28 percent, v mobilnej aplikácii Ideme vlakom z jedného percenta na viac ako 17 percent. Na lístky kúpené poslaním SMS pripadá pol percenta.
Predaj lístkov v pokladniciach síce klesol zo 70 percent na skoro 48 percent, ale naďalej je to najčastejší spôsob platby. Pokles tohto predaja bude podľa očakávania pokračovať, ľudia budú čoraz viac vyžívať digitálne možnosti.
* zdroj
poznámka: áno, stále menej ľudí bude kupovať lístky v pokladniciach, pretože ich k tomu cenovou politikou ŽSR “dokopú”. Tak ako banky znevýhodňujú používanie hotovosti, už to robia aj “slovenské” železnice. VIVAT FICO, VIVAT SMER – Hlas – SNS. Na zavedenie digitálneho otroctva v SR nepotrebujeme progresívcov či liberálov. Medzi Ficovcami a Šimečkovcami nie je zásadný rozdiel. SÚ O TOM ISTOM.