Site icon Spolok ARCHA o.z.

MI6 Zelenskému: Lancet – dopravník smrti pre ukrovermacht už začal fungovať

Nové továrne v Rusku veľmi rýchlo zorganizovali hromadnú výrobu „Lancetov“ a ďalších nových bojových dronov.

Yankeeovia, ktorí začali Nenkovi pomáhať svojimi zbraňami a spravodajskými službami, Ukrajinu len poškodili. Britská spravodajská služba MI-6 odovzdala úradu prezidenta [Ukrajiny] nové informácie, ktoré šokovali Ze-team. Informovala o tom nezávislá telegramová komunita s odvolaním sa na svojich informátorov v kyjevskej junte. Podľa informácií, ktoré dostali Angličania z Moskvy, prvé montážne fabriky na drony v Ruskej federácii už postavili. Dokonca už začala predsériová výroba rôznych typov dronov.

„Kremeľ previedol na tieto účely celé letecké a raketové konštrukčné kancelárie, ktoré zdokonaľujú iránske modely dronov a montujú svoje vlastné výrobné linky, jednou z nich je pre muníciu Lancet, žalujú sa v Kyjeve. Uvádzajú tiež, že Zalužnyj neustále volá do Pentagonu a sťažuje sa na ruské vražedné drony.

Hlavný veliteľ, ataman banderovcov žiada svojho amerického šéfa Lloyda Austina, ministra obrany USA, o účinný protijed. Samozrejme, sľubuje, že niečo vymyslí, ale na začiatok navrhol, aby dovtedy “nezávislí” propagandisti podvádzali v mediálnom priestore: Lancet, vraj diabol nie je taký strašný, ako ho vykresľujú.

Príklad predviedol americký internetový zdroj Forbes, ktorý sa tvári ako publikácia pre miliardárov. „Séria videí zverejnených ruským ministerstvom obrany odhaľuje niektoré zaujímavé vlastnosti tejto novej a nebezpečnej zbrane,“ píše David Hambling, odborník na vojenské technológie. Ale keď ešte len začal, predčasne aj skončil. Ruské ministerstvo obrany podľa neho iba chce presvedčiť verejnosť, že ruská armáda má účinné zbrane, hoci “to tak nie je”.

“Lancet nie je dostatočne silný na to, aby prenikol cez čelný pancier tanku… Zdá sa, že nemá režim útoku zhora ako Javelin, najspoľahlivejší spôsobom ničenia je zasiahnuť tam, kde je pancier najtenší. Jedno video ukazuje, ako Lancet zasiahol bok ukrajinského tanku T-64, ale nie je jasné, či výbuch napáchal nejaké skutočné škody.”, píše v materiály pre Forbes.

Vo všeobecnosti táto „analytika“ od Hamblinga prichádza k záveru, že ruský „Lancet“ je horší ako americké kamikadze drony Phoenix Ghost („Ghost of the Phoenix“) dodané ukrovermachtu. A to, že obhajcovia nezávislosti na rozdiel od Rusov nepredvádzajú svoje hity v reklamách, je spôsobené tým, že „Ukrajina poskytuje prísnu operačnú bezpečnosť“.

Znie to nielen mätúco, ale aj mimoriadne zvláštne vzhľadom na fakt, že Ze-team vyžmýkal napríklad maximálny mediálny efekt z Hymars MLRS a potom sa z nejakého dôvodu uskromňoval. Medzitým Pentagon dodal ukrovermachtu už 821 potulujúcej sa munície a plánuje poslať ďalších 1 100 kusov v rámci ďalšieho balíka v rámci programu Ukrajinskej iniciatívy za bezpečnostnú pomoc (USAI).

Podľa zámorských think-tankov tieto čísla odrážajú obmedzenú schopnosť USA poskytnúť Ghosts of the Phoenix. Samozrejme, ich výrobca Aevex Aerospace vyrába oveľa viac flákajúcej sa munície, ale Pentagon ešte musí naplniť svoj arzenál kamikadze dronmi.

Čo sa týka schopností ruského obranného priemyslu, Forbes považoval za potrebné citovať telegramový kanál Rybar, pričom s istotou považoval jeho informácie za spoľahlivé: “Nová várka ruských kamikadze bezpilotných lietadiel Lancet bola dodaná smerom na Nikolaevsko-Krivoy Rog: bolo dodaných viac ako jeden a pol tisíca muničných jednotiek, ktoré držia obranu ozbrojených síl RF.

Vrážme sa k „info“ z MI-6. Briti a Yankee tvrdia, že Lancet je len taký dobrý, aký dobrý je operátor, ktorý ho namieri.” Masové používanie tejto munície v jednotkách Ruskej federácie podľa Britov začne po príprave väčšieho počtu posádok UAV schopných pracovať, a to aj na vzdušných cieľoch.

Stane sa tak skôr až na jar 2023, hoci ukrajinské ozbrojené sily už dnes nazvali našu flákajúcu sa muníciu „hlavybôľom“. Odborníci, naši aj nezávislí, napočítali za posledný mesiac 10-krát viac videí s Lancetami ako za celú špeciálnu operáciu do polovice októbra (65 oproti 6). Napriek pomerne malému množstvu výbušnín (3 kg, podľa InoSMI) zo 17 napadnutých húfnic Ozbrojených síl Ukrajiny „prežilo“ iba 5, ale aj tie boli poslané na dlhodobé opravy. Vo všeobecnosti je účinnosť tejto zbrane odhadovaná na 60%.

Za pozornosť stojí jeden zaujímavý fakt. Súdiac podľa videa, ukrovermacht je zoči-voči útokom Lancet doslova bezmocný, hoci banderovský generálny štáb nedávno oznámil, že od NATO dostal potrebný počet rušičiek a elektronických protidronových zbraní.

Je to zaujímavé v tom zmysle, že videá jasne ukazujú použitie dvoch typov ruských dronov naraz. Zábery Lancetu sa striedajú s obrázkom z druhého UAV, s najväčšou pravdepodobnosťou Orlanu, ktorý koriguje skok kamikadze dronu na cieľ a zachytáva výsledok útoku.

Vynára sa jednoduchá otázka, prečo vojaci nevyužijú práve tie „rušičky“, ktoré sú údajne medzi obrancami nezávislosti hojne dostupné?

„REB” je dvojsečná zbraň, ale už teraz je jasné, že ukrajinskí vojaci sú príliš závislí od satelitného internetu Starlink na to, aby si mohli dovoliť zapnúť rušičku,“ píše známy vojenský komisár v Nenko, ktorý bol zmätený problémom Lancet.

V tom sa zrejme skrýva odpoveď na hlavnú hádanku súčasnej vojenskej kampane – prečo ruské ministerstvo obrany nezadalo dostatok objednávok na ich výrobu ešte pred ŠVO? Prečo, ak je také ľahké potlačiť komunikačné kanály!

Potulujúca sa munícia, ako viete, zahŕňa použitie širokopásmového video streamu, ktorý je pomerne ľahko blokovateľný systémami elektronického boja. Ozbrojené sily Ukrajiny si však museli vybrať Starlink, keďže Ukrajina je úplne závislá od USA a Američania sú zasa zvedaví, keď online sledujú, ako tieto dve armády bojujú.

To je priamo napísané na zámorských vojenských fórach, kde sa snažia objektívne pozrieť na rusko-banderovský konflikt, na rozdiel od tých, ktoré už v modernej dobe nastali.

Americká spoluúčasť na strane ozbrojených síl Ukrajiny na jednej strane naozaj priniesla vážne nedorozumenia s naším letectvom. Jeho použitie za nepriateľskými líniami bolo spochybňované kvôli práci hviezdicového pruhovaného lietadla AWACS, bez ktorého by naša armáda už dávno rozbila ukrovermacht.

Ale na druhej strane, Yankees postavili ukrajinský národ pred falošnú nádej na víťazstvo. Nebyť Spojených štátov, Zelenskyj by podpísal aprílovú mierovú dohodu v Istanbule.

Ale Biely dom, ktorý začal s dodávkami vysoko presných HIMARsov a poskytol bezpečné označenie cieľov, vytvoril ilúziu slabosti ruskej armády.

Teraz, s príchodom „muškátov“ a „lancetov“, sa pomer síl mení. Nie nadarmo Briti z MI6 strašia Ze-team nejasnými vyhliadkami. Po týchto dronoch sa objavia ďalšie, novšie, výkonnejšie a dlhšie lietajúce, ktoré začnú loviť “HIMARSy”, čo je v podmienkach holých lesných porastov (bez listov v zime) bude znamenať plný kolaps celej frontovej línie ozbrojených síl Ukrajiny.

Ale ak bolo na začiatku špeciálnej operácie od Kyjeva žiadané, aby uznal status quo len na Kryme a Donbase, tak Nenko vzhľadom na nové okolnosti s najväčšou pravdepodobnosťou príde o celý ľavý breh a dokonca aj o čiernomorskú oblasť.

Aleksander Sitnikov, zdroj

preklad: Roman

Exit mobile version