Site icon Spolok ARCHA o.z.

Mať svoj štát znamená život. Bez suverenity je štát iba kolóniou. Koloniálny stav znamená živorenie a smrť

Priatelia, bytostne sme si Martinom Beluským v Londýne uvedomili, že hlavnou potrebou štátu je prehodnocovať svoje rozhodnutia a plniť vôľu ľudí.

Britské REFERENDUM 1975

Vedeli ste, že Veľká Británia už v roku 1975 organizovala referendum o odchodne svojej krajiny z “Európskeho hospodárskeho spoločenstva” (EHS) do ktorého len nedávno vstúpila?

Áno, už v tom roku 1975 sa konalo prvé referendum a už vtedy sa vyše 8 miliónov britov rozhodlo odpovedať, že nechcú patriť do novovzniknutého EHS, ale že chcú byť slobodní.

Už vtedy sa zakorenili počiatky nespokojnosti krajiny s členstvom v tomto európskom spoločenstve a tiež vývojom v ňom!

DNEŠNÁ EU NEMÁ NIČ S PÔVODNÝMI PLÁNMI

Bodaj by nie – veď Európska spoločenstvo (neskôr únia) vznikalo na celkom iných základoch a ako celkom iná organizácia. Áno, vznikalo ako “Európske spoločenstvo uhlia a ocele” v roku 1951 a malo celkom iné zámery!

Až v roku 1957 boli podpisované Rímske zmluvy a vzniklo hospodárske spoločenstvo niekoľkých štátov, ktorého cieľ bola ekonomická integrácia a podpora jednotného trhu. A ešte stále pritom išlo iba o ekonomickú spoluprácu!

BREXIT

Veľká Británia si počas celej doby svojho členstva v európskych spoločenstvách ponechala svoju menu – libru – tak ako si svoju menu ponechali neskôr aj Maďarsko, Česká republika a Poľsko a to im umožňuje udržiavať vlastnú menovú politiku a pomôže im to rýchlejšie odísť z EU.

To, ako sa zmenila EU je nehorázne a BREXIT v roku 2016 bol logickým vyústením snáh občanov tejto krajiny o slobodu. Je mýtus, že Veľká Británia ekonomicky “padla na zadok”, v skutočnosti zaznamenala odliv niekoľkých firiem a krátku stagnáciu v zahraničnom obchode, ktorá bola však spôsobená hlavne “pandémiou”, ktorá začala v roku 2020.

Chceme vyvrátiť dojem, že BREXITOM z Británie odišli zamestnávatelia a firmy, čo by spôsobilo ekonomický úpadok.

SLOVEXIT

Nie – rovnaký mýtus musíme vyvrátiť aj smerom k Slovenskej republike – nie je pravda, že zahraničné firmy prišli ku nám preto, že sme od roku 2003 v EU.

V skutočnosti ku nám prišli zahraničné firmy po roku 1989, pretože sa zmenil režim, otvorili sa hranice a po roku 1993 sa u nás začal rozmach aktivít zahraničných firiem (Volkswagen, Tesko, Henkel, Siemens, SAP, IBM, DM a mnohé ďalšie).

poznámka: zahraničné firmy k nám prišli z dôvodu, že sme prišli o suverenitu a západní “filantropi a čestní podnikatelia” prišli Slovensko – novú kolóniu – drancovať.

Zmena režimu, lacná pracovná sila a ekonomické, daňové výhody – to prilákalo zahraničné firmy, ktoré by naším odchodom z EU neodišli zo Slovenska, ale ďalej by tu podnikali!

Priatelia,

Slovenská republika, my občania – nikto z nás – nesmie podľahnúť mainstreamovému tlaku, že postaviť otázku odchodu z EU a žiadať ho je zločin. Ani vo Veľkej Británii nedali občania na masírovanie médiami, ktoré žiadali zostať v EU!

Rovnako aj my musíme, máme – smieme otvoriť otázku odchodu nášho Slovenska zo žalára národov!

zdroj: sociálne siete (Milan Uhrík, Republika)

prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

Exit mobile version