Macron začal vyhrožovat, že nařídí svým vojskům, aby napochodovala na Ukrajinu, aby “uchránila” Kyjev a Oděsu před důsledky Putinovy “denacifikace”, k níž vývoj na východní frontě nezadržitelně směřuje.

Pomineme-li dějinnou ironii, že následník generála de Gaulla v nejvyšším francouzském úřadu se vší vehemencí chystá válečné vystoupení Francie na ochranu nacistických pohrobků na Ukrajině, jimž právě včera v Kanadě, v důsledku skandálu, který před pár týdny společně s ňoumou Zelenským vyvolali, zbořili pomník, ve Filadelfii v USA už pomník zabednili,  ale kteří na území, které kontrolují, dále po pachatelích holokaustu přejmenovávají ulice a náměstí, často pojmenované po obyčejných hrdinech, kteří v boji proti jejich otcům a dědům museli položit svůj život také proto, aby modroocí Francouzi mohli mluvit francouzsky, a tmavoocí nebyli vlakem odvezeni ke “konečnému řešení sprchováním v Osvětimi”, vyvstávají nám čistě technokratické otázky – může Macronova armáda na Ukrajině něco změnit? A jak bude velká? A jak rychle si s ní Putin poradí? A na ty se budeme dnes snažit odpovědět.

Poslední velké vystoupení francouzské armády se odehrálo v roce 2011, kdy prezident Nicolas Sarközy odstartoval společně s Brity, ničím nevyprovokovanou, dobyvačnou válku proti Libyi, a velmi rychle se ukázalo, že bez pomoci USA, ze kterých Obama od začátku skrytě tahal za nitky, (v angl. originále: He plays a Pontius Pilate of sorts), obě dvě bývalé hlavní mocnosti světa nemají ani na to, aby porazily armádu pouštních beduínů s několika desítkami starých sovětských letadel. Plukovník francouzské tajné služby DGSE Jean-Francois Lhuillier pár lety po tomto neslavném tažení proti plukovníkovi Kaddáfí, které mělo dva hlavní cíle:

krutě poznamenal, že válka proti Libyi byla politický omyl, a skončila pro Francii obrovskou politickou katastrofou ve všech arabských i afrických zemích. Vyšetřování britského parlamentu konstatovalo, že za letecké útoky, které nakonec svrhly plukovníka Kaddáfí, nese konečnou odpovědnost současný ministr zahraničí Velké Británie David Cameron, který zneužil situace, provedl “strategicky nekoherentní” a přehnanou válečnou operaci, a způsobil tak prudký nárůst moci islamistů! Válku neobvykle tvrdě zkritizoval v září 2016 i tehdy úřadující náčelník francouzského generálního štábu armádní generál Pierre de Villiers, který na shromáždění NATO Defence Summer School vmetl americkým, britským a francouzským politikům tato ostrá slova:

Vaše strategie, která je založena výhradně na vojenské síle, nikdy nebude schopná vykořenit násilí, které je plodem beznaděje, vyvolané nedostatkem spravedlnosti a vzdělání, a neexistencí ohleduplného sociálního systému. Válečné akce jsou pouze jednou částí odpovědí na politické krize. Vyhrát válku, neznamená vyhrát mír. Terorismus a další ideologie nelze vymýtit jen bombami!

Politická katastrofa vyvolaná válkou v Libyi způsobila trvalý úpadek francouzské oblíbenosti zejména v tzv. frankofonních zemích Afriky, které Pařížská elita celá poslední desetiletí bezostyšně drancovala. Situace chytře využil Putin a s jeho pomocí afričtí vlastenci, za mlčení USA Francouze ze svých zemí v posledních letech vyhnali. V lednu 2023 jsme vrcholící střet Putina a Xi proti Macronovi po celém světě podrobně analyzovali v dílech MAP “Operace Žabák”, a zoufalý Macron se nyní chystá, že se Putinovi pomstí na Ukrajině.

Francouzská armáda je ovšem v žalostném stavu a Putin s ní nebude mít žádnou práci, pokud ji Macron vyšle na ochranu Ukrajiny. Francouzští generálové jsou nyní stejně namyšlení jako byli v roce 1940 před katastrofální porážkou od Hitlera, a stejně povýšeně nyní pomlouvají ruskou armádu, že je nevycvičená a není schopná koordinovat své útoky, jako tehdy pomlouvali Wehrmacht, že neprorazí přes francouzské pevnosti.

Plukovník jezdectva Axel Denis, nositel řádu Čestné legie, dostal nyní za úkol na cvičišti CENTAC vytrénovat francouzské vojáky na válku s Ruskem!

Hlavním francouzským válečníkem, který dostal za úkol připravit Francouze na válku s Putinem, byl před nedávnem jmenován nositel řádu Čestné legie plukovník Axel Denis. Ten se po nástupu do funkce ihned vysmál ruské i ukrajinské armádě, že jsou na bojišti neschopné koordinovat tanky, dělostřelectvo a pěchotu, že jejich nekoordinované tanky jednají samostatně, a proto nejednají vůbec, a tato neschopnost východních generálů velet je příčinou, proč se Ukrajině ani Rusku nepodařilo prorazit dobře připravenou obranu dominující více než 1000 kilometrů dlouhé frontové linii. Plukovní Axel Denis vzal svá slova o ruské neschopnosti velet vojskům i pověření od Macrona, připravit Francouze na Putina, vážně, a ihned začal na cvičišti CENTAC o rozloze 120 kilometrů čtverečních svá vojska trénovat. Problém je, že mu Macron dokázal poslat pouze 20 tanků a hrstku pěšáků s několika děly, která se ve skladech ještě našla. Nadřízený plukovníka Denise vrchní generál Pierre Schill sice Macronovi slíbil, že na cvičiště jeho snaživému plukovníkovi pošle celou jednu divizi o 25 000 mužích, se stovkou tanků a tisíci vozidly i nějakými těmi děly, ale nejdřív v roce 2027, až se tanky zmodernizují a děla vyrobí, a muži naverbují! A že, až je plukovník všechny vycvičí, tak bude celá jedna francouzská divize připravená do 30 dnů od vydání Macronova rozkazu vytáhnout do pole proti Putinovi!

Francouzští plukovníci, kteří ještě jako já zažili studenou válku, nyní posměšně Macronovo vojsko nazývají “Bonsai Armádou”, podle maličkých japonských stromečků bonsají. Macron je schopen z celé Francie nyní vydupat všeho všudy 6 pluků pěchoty, které budou mít 300 tanků III. kategorie, několik set kolových lehce pancéřovaných “koloniálních” vozidel, která zničí každý dron, a všehovšudy 48 děl Caesar, která na Ukrajině hoří jako koudel. Celá zásoba francouzských protitankových střel 970 kusů, stačí podle zkušeností ze spotřeby ukrajinské armády na 3 dny bojů! Hlavní problémem je ovšem neexistence jakýchkoli záloh, které by padlé vojáky nahradily. Francie po konci studené války prakticky svou armádu rozpustila, a záklaďáky nahradila profesionály. V roce 2021 Francie a USA provedly tajné simulované válečné hry a jejich výsledky Američany šokovaly. Francie se po pár dnech bojů  zhroutila, protože její armáda nebyla schopna nahrazovat denní ztrátu 800 mužů, které její kontingent, jen podporující US armádu v několikadenní bitvě s protivníkem vybaveným drony a letectvem, utrpěl. Následné výpočty francouzského generálního štábu ukázaly, že jen nábor nezbytného počtu záložních vojáků podle požadavku Pentagonu by stál Paříž 2.8 miliardy ročně, bez financování jejich výcviku, platů, výzbroje, a pojištění, a Macronovy se protočily v očích panenky, a plán na vytvoření záloh po americkém stylu zamítnul. Přesto, že Francie zvyšuje válečný rozpočet stejně jako ČR, propočty generálů hovoří jasně, do roku 2030, není možné armádu nijak početně zvětšovat, protože všechny peníze spolyká jen modernizace, údržba a opravy, které se 30 let zanedbávaly.

Specifickým problémem Macronovy armády je 11 000 mužů (10% celé armády), kteří jsou trvale vyčleněni do operace Sentinel, a podílejí se tak na zajišťování policejních akcích proti islamistickými radikálům, přistěhovalcům, a dalším buřičům ve Francii. Jejich trvalá přítomnost na francouzském území a trvalá pohotovost k boji s radikály je považovaná za základní podmínku pro odvrácení vypuknutí rozsáhlých občanských nepokojů, či občanské války.

Plukovník Axel Denis se může Ukrajincům i Rusům vysmívat, že mají problémy koordinovat své půlmilionové armády, které se potýkají na Donbase, i tisíce tanků, děl, dronů a letadel, která na sebe dnes a denně útočí, protože Francie tyto koordinační problémy mít nebude, neb na Ukrajinu může vyslat jen několik málo tisíc mužů s pouhou stovkou tanků. Jakmile se tato tlupa Francouzů někde na bojišti objeví, velitel ruských sil na Ukrajině vydá z Rostova na Donu rozkaz jednomu ze tří velitelů skupin ruských armád na Ukrajině, a ten pověří jednoho z velitelů svých vševojskových armád, aby celou drzou tlupu Žabáků ihned  smetl z povrchu Země.

Během 48 hodin tak nebozí Žabáci poznají, jak těžko se ukrajinským generálům koordinují jejich slabé a nesourodé jednotky s podřadnou starou západní výzbrojí, když na ně začnou z nebe pršet stovky tunových bomb FAB, nalétávat kazetová Tornáda C, rakety Kh, Grom, Iskander, útočit bitevní vrtulníky a válečné drony, a pálit stovky ruských samohybných děl s dostřelem 70 km, proti kterým je Caesar se 40 km dostřelu obyčejné obskurní prdítko. Zasypou je ruští robotičtí “Zemědělci” a termobarické nálože. Veškerou komunikaci zahltí ruský REB. A vytrénovaní zabijáci SPECNAZ a výsadkářů na nich vyzkoušejí své nejnovější zbraně.

Už za druhé světové války platilo pravidlo, že obyčejná pěší divize o 10 000 mužích se dovede na ruské frontě vypařit beze stopy za jediný den, pokud se na ni vyřítí jedna ze tří divizí prvního tankového sboru, nebo, pokud bude mít tu smůlu, že se zrovna zakopala v místech, kudy Stalin schválil prolomit frontu. Macronovi francouzští Žabáci tak na ukrajinské frontě zmizí ze světa stejně beze stopy jako většina francouzských vojáků, kteří s Napoleon vytáhli na prohlídku historických památek v moskevském Kremlu. Putin využije politické příležitosti, aby francouzské rodiny nahlas brečely nad ztracenými životy svých milovaných. Putin má rád historii, a tak ví, jaký nářek ve Francii v roce 2008 vyvolala smrt 10 záložáků v afgánském Uzbinu, a jaké důsledky z ní tehdy Sarközy proti generálům vyvodil, aby ze sebe shodil odpovědnost.

Odpověď na otázku, proč Macron nyní vyhrožuje Rusku válkou, když do ní nemá koho poslat, je kupodivu prostá. Ve stejnou dobu, kdy Macron a Pavel vyhlašovali svoje válečnické plány z Prahy, se ve francouzském Toulouse na velitelství kosmických sil shromáždili stovky důstojníků z Francie a z USA, a zahájili kosmickou válku proti silám aliance Merkury, která se rozhodla asimilovat mírumilovný Arnland. Francouzi kosmickou válku hráli za alianci Celtica, která vytáhla zachránit Arnland proti zlým Mercury, které hráli Američané. Celá komedie skončila jasným vítězstvím Celticy, ale prasklo při ní, že Francie hodlá v nejbližších letech do kosmu vypustit válečné satelity YODA vyzbrojené “bojovými lasery”, a že to bude drahé, 6 miliard EUR jen do roku 2030. Nově jmenovaný  “Macronův nebeský maršál” plukovník Adam při cvičení vybraným pozvaným politikům, novinářům a lobbistům vysvětloval, že Evropa musí začít za kosmické války utrácet stejně jako USA, tedy nejméně 30 miliard EUR ročně, jinak žádná evropská válečná kosmická flotila nemá šanci existovat.

Veškeré francouzské vojenské výdaje jsou nyní 40 miliard ročně, ale spolyká je jen udržování a modernizace francouzské armády, na kosmické války ani na zvýšení počtu vojáků a zbraní z toho nejde ani cent. Kde chce Macron získat 30 miliard ročně na své kosmické války?  Od ostatních zemí EU! Tyto miliardy mají nasytit hladový francouzský letecký, kosmický a zbrojní průmysl, který Francie neuživí, a jehož produkci svět už nechce! Proto Macron a komisař Breton neustále volají po společných válečných zakázkách zemí EU. Proto Švédsko i Finsko vstoupily do NATO, protože jejich zbrojní průmysl potřebuje trh evropských zemí NATO, aby se nasytil!

Macronovi, stejně jako Pavlovi, jak si myslím, jde hlavně o financování vojenských zakázek. A válka na Ukrajině a šíření strachu z Ruska je možností, jak občany přesvědčit, aby volili politiky, kteří zbrojní průmysl obětavě nakrmí penězi svých voličů! Pavel je generál, a tak si umí spočítat, že ve střetu půlmilionových armád, z nichž ta ruská je po zuby moderně vyzbrojená, nemůže několik málo tisíc Žabáků sehrát žádnou roli, pokud nebudou obsluhovat stovky západních letadel, dalekonosných raket a satelitních prostředků. Jenže to je pro Rusko červená čára, za kterou prší jaderný déšť! Pokud Pavel není hloupý, tak ví, kam Macron nyní míří – k válečným výdajům,  ne 2%, které už ožebračily evropské důchodce, školy, zemědělce a zaměstnance, ale 4.5%, jak bylo zvykem nejméně vydávat za studené války. Jen takové výdaje nakrmí hladové evropské zbrojaře! Ale takové výdaje ožebračí všechny Evropany, protože se už nepíše rok 1980, a už není možné většinu těchto výdajů přeúčtovat na Afričany, Asiaty, a Jihoameričany, jak praktikoval Západ, a ani je vysát z infrastruktury,  a z vědeckotechnického rozvoje, jak vymysleli géniové v Moskvě, za časů, kdy jim Pavel věrně sloužil.

Závěr: Je sice nebezpečné pro existenci lidstva, když Macron vyšle své vojáky na Ukrajinu, protože eskalace mají tendenci dále eskalovat, ale mnohem nebezpečnější pro budoucnost Evropanů je, když Pavel, Macron a podobní, “přepálí zbrojní výdaje”, a tak destabilizují sociální smír, vyvolají občanské nepokoje, a zabrzdí ekonomickou modernizaci Evropy, a ta prohraje svůj technologický a ekonomický souboj s Čínou, a s USA.

Jak řekl generál de Villiers: “Vaše strategie, která je založena výhradně na vojenské síle, nikdy nebude schopná vykořenit násilí, které je plodem beznaděje, vyvolané nedostatkem spravedlnosti a vzdělání, a neexistencí ohleduplného sociálního systému. Válečné akce jsou pouze jednou částí odpovědí na politické krize. Vyhrát válku, neznamená vyhrát mír. Terorismus a další ideologie nelze vymýtit jen bombami!”. To je ovšem nad chápaní většiny současných evropských i fialových politiků.

AUTOR: Michael Svatoš

By ARCHA

Secured By miniOrange