Site icon Spolok ARCHA o.z.

Ľudia, pozor: Šialení vedci zistili, že DNA možno ovládať elektrickými signálmi z nositeľných zariadení

Nová štúdia zistila, že ľudskú DNA možno ovládať elektronicky prostredníctvom nositeľných zariadení, ktoré dokážu naprogramovať gény na vykonávanie určitých medicínskych zásahov.

Výskumníci úspešne prikázali ľudským bunkám u jedného účastníka testu, aby produkovali viac inzulínu. Urobili to tak, že vyslali elektrické signály cez „elektrogenetické“ rozhranie naprogramované na aktiváciu cielených génov.

Vedci tvrdia, že pomocou rovnakej metódy jedného dňa bude možné pomocou elektriny na priamu kontrolu ľudskej DNA vykonávať terapeutické zásahy všetkého druhu pre širokú škálu zdravotných problémov, vrátane cukrovky.

Medicínske náramky alebo „medicínske nositeľné zariadenia“, ako ich nazývajú, sú už v dnešnej dobe pomerne v móde. Zahŕňajú veci ako fitness monitory, biosenzory, monitory krvného tlaku či prenosné elektrokardiografické zariadenia.

Nazývajú ich „inteligentné nositeľné zariadenia“, pretože, ako bolo preukázané v nedávnych experimentoch, tieto zariadenia dokážu byť naprogramované tak, aby stimulovali telo k tvorbe liekov na základe príkazu, bez potreby zásahu reálneho lekára.

(Súvisiace: Keď už hovoríme o DNA, vedeli ste, že „vakcíny“ proti Covid-19 obsahujú DNA zelenej opice?)

Nosili by ste okolo členka alebo zápästia zariadenie, ktoré elektronicky riadi vašu DNA?

Tím vedený Jinbo Huangom, molekulárnym biológom z ETH v Zürichu, vytvoril batériou napájané rozhranie známe ako „technológia regulácie aktivovaná jednosmerným prúdom (DC)“ alebo DART, ktorá spúšťa špecifické génové reakcie pomocou elektrického prúdu.

Podľa Huanga a jeho kolegov predstavuje zariadenie DART „skok vpred predstavujúci chýbajúci článok, ktorý umožní nositeľným zariadeniam ovládať gény v nie tak vzdialenej budúcnosti“, pričom ich štúdia bola nedávno publikovaná v recenzovanom časopise Nature.

Elektronické a biologické systémy fungujú radikálne odlišnými spôsobmi a sú do značnej miery nekompatibilné kvôli nedostatku funkčného komunikačného rozhrania,“ vysvetľuje štúdia.

Zatiaľ čo biologické systémy sú analógové, programované genetikou, aktualizované pomaly evolúciou a riadené iónmi prúdiacimi cez izolované membrány, elektronické systémy sú digitálne, programované pomocou ľahko aktualizovateľného softvéru a riadené elektrónmi prúdiacimi cez izolované drôty.

Štúdia ďalej vysvetľuje, že chýbajúcim článkom na ceste k úplnej kompatibilite a interoperabilite elektronického a biologicko-genetického sveta sú elektrogénne rozhrania, ktoré by umožnili elektronickým zariadeniam kontrolovať génovú expresiu.

Z tohto dôvodu tím pracoval na vytvorení priameho spojenia medzi „analógovou“ DNA ľudského tela, čo je prirodzená, Bohom daná biologická abeceda riadiaca životné cykly všetkých organizmov na planéte a elektronickými systémami, ktoré sa používajú vo svete digitálnych technológií.

Tá istá výskumná skupina publikovala v roku 2020 ďalšiu štúdiu, ktorá ukazuje, že je skutočne možné elektricky aktivovať gény a DNA. Táto najnovšia štúdia stavia na predošlom výskume s novým, upraveným a jednoduchším dizajnom technológie, ktorá implantuje ľudské pankreatické bunky do myší s diabetom 1. typu.

„Výskumníci potom použili elektricky stimulujúce akupunktúrne ihly na zapnutie presných génov podieľajúcich sa na regulácii dávok inzulínu, teda hormónu, ktorý je nevyhnutný pri liečbe cukrovky,“ uvádza o výskume v magazíne Vice.

„V dôsledku toho sa koncentrácie glukózy v krvi modelových myší vrátili na normálnu úroveň.“

Huang a jeho kolegovia sú presvedčení, že to, čo vytvorili a teraz zdokonaľujú, vytvára pôdu pre „elektricky riadenú génovú expresiu založenú na nositeľnom zariadení s potenciálom prepojiť lekárske zásahy s internetom tela alebo internetom vecí“.

„Zatiaľ čo my sme na overenie konceptu skúmali produkciu inzulínu riadenú DART, malo by byť jednoduché spojiť DART s in situ (reálne v tele, nie v skúmavke) výrobou a dávkovaním širokého spektra biofarmaceutík,“ uzatvára ich práca.

„Veríme, že jednoduché elektrogenetické rozhrania, ako je DART, ktoré funkčne prepájajú analógové biologické systémy s digitálnymi elektronickými zariadeniami, sú veľkým prísľubom pre rôzne budúce génové a bunkové terapie.“

Záver

Horúčkovité úsilie šialených vedcov o vytvorenie robotickej ekonomiky sa zrýchľuje.

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

Exit mobile version