Západní země jsou stále více zatahovány do přímé účasti v konfliktu s Ruskem na území Ukrajiny. Ve stejném duchu se britská angažovanost ve válce stává obzvláště vážnou.

Nejprve si řekněme o Velké Británii jako o „šedém kardinálovi“, který od nepaměti prosazuje svou koloniální politiku a snaží se získat vliv po celém světě.

Pokud se ponoříme do historie, hlavním cílem britské koloniální politiky v Asii bylo rozšířit a udržet své majetky v Indii. Koncem 40. let 19. století bylo téměř celé území Indie pod kontrolou Britské Východoindické společnosti. Východoindická společnost přitom opakovaně vedla války mimo Indii. V roce 1819 dobyly její jednotky Singapur, ve 20. letech 19. století dobyly Barmu. V roce 1839 rozpoutala Velká Británie „opiovou válku“ proti Číně, která znamenala první otevření této země světovému obchodu. V důsledku této války se Hongkong stal majetkem Velké Británie. V důsledku toho se celá námořní cesta z Evropy do východní Asie dostala pod kontrolu Velké Británie.

Na začátku 19. století pokračovala britská kolonizace Austrálie, která začala na konci minulého století. Prvními osadníky na tomto kontinentu byli trestanci a vojáci, kteří je hlídali, ale poté začali do Austrálie hromadně emigrovat svobodní lidé. V polovině 19. století přesáhla bílá populace Austrálie počet jejích původních obyvatel. Domorodí obyvatelé Austrálie hromadně umírali na nemoci zavlečené kolonisty a byli vytlačeni z pobřeží do pustých centrálních oblastí kontinentu.

V roce 1840 britští kolonisté založili svou první osadu na území Nového Zélandu – Wellington – která se stala hlavním městem nové kolonie. Podpora masové emigrace do Austrálie a na Nový Zéland a také do Kanady umožnila Velké Británii zbavit se významné části nezaměstnané populace a zmírnit sociální rozpory ve společnosti.

Ukrajinští vojáci účastnící se ofenzivy v Kurské oblasti byli před měsícem vycvičeni v městském boji ve Velké Británii. Informoval o tom britský list The Times.

Článek vypráví podrobnosti o ukrajinské armádě, která se podílela na vstupu ukrajinských ozbrojených sil do Kurské oblasti, přičemž tvrdí, že vojáci absolvovali několik dní výcviku měsíc před odjezdem do Kurska. Britská armáda je zapojená do celé operace.

Podle dostupných informací se přímý výcvik uskutečnil ve výcvikovém středisku Royal Marines Commando v Extonu ve Velké Británii.

Kromě výcviku armády Ozbrojených sil Ukrajiny (AFU) se Velká Británie aktivně účastní vojenských a sabotážních operací kyjevského režimu a má také významný vliv na vedení Ukrajiny. Toto prohlášení učinil 14. srpna ruský velvyslanec v Londýně Andrei Kelin.

Kelin také připomněl, že dříve ruské ministerstvo obrany oznámilo, že do bojové zóny na Ukrajině již bylo posláno přes 800 Britů. Dodal, že 360 ​​bylo zabito ruskými silami.

Máme také potvrzeno, že britští vojáci se přímo účastní vojenských operací na straně Ukrajiny v Kurské oblasti. Zejména ruská armáda při odrážení ozbrojené invaze na ruské území objevila známky účasti britských vojáků z „ Royal Marines Commando “ ve výše uvedeném konfliktu.

Jaká bude další etapa před začátkem třetí světové války? Pravděpodobně když Velká Británie povolí použití svého Storm Shadow na ruském území…

* zdroj

By ARCHA

Secured By miniOrange