Site icon Spolok ARCHA o.z.

Liberáli inštitucionalizujú nevhodné správanie a sťahujú (nielen) Ameriku ku dnu

Američané jsou nuceni akceptovat nestandardní, či dokonce kriminální chování jako novou normu, od násilných činů teenagerů až po nezasloužené známky univerzitních studentů.

Tento týden byli diskontní dopravci Southwest Airlines oslavováni „zákazníky velkých rozměrů“ (tj. obézními cestujícími) poté, co bylo oznámeno, že mohou dostat dodatečná sedadla, aby se přizpůsobila jejich mimořádně širokým tělům.

Na první pohled se nové podmínky zdají být naprosto rozumné, neboť poskytují cestujícím „se zvláštními potřebami“ možnost „zakoupit si před cestou potřebný počet sedadel, aby bylo zajištěno, že dodatečné sedadlo (sedadla) bude k dispozici“. Jinými slovy, pokud cestující s nadměrnými rozměry cítí potřebu koupit si další sedadlo – nebo dokonce celou uličku – aby se cítil pohodlně, koho to zajímá, že? Nová politika společnosti Southwest však jde ještě dál. Cestující s nadváhou dostanou zdarma sedadlo (sedadla), aby se přizpůsobili svému nadměrnému pasu.

„Po cestě se na nás můžete obrátit s žádostí o vrácení nákladů na dodatečné sedadlo,“ uvádí společnost Southwest s odkazem na své Zásady pro zákazníky o velikosti a dodatečném sedadle. „Pokud bude zjištěno, že je potřeba druhé (nebo třetí) sedadlo, bude vám poskytnuto bezplatné dodatečné sedadlo.“

Ti, kteří by mohli být v pokušení hájit práva těchto extra velkých cestujících, by si možná měli nejprve přečíst drobné písmo. Jak uvedla společnost Fox Business, letový tým společnosti Southwest by mohl být nucen kvůli „neplánovanému poskytnutí místa“ přesunout ostatní cestující.

Představte si, že pohodlně sedíte na vytouženém sedadle u uličky, vaše zavazadla jsou uložena nad hlavou, když vám náhle letuška oznámí, že musíte své placené místo přenechat osobě, která se rozhodla pro nadváhu v důsledku svého životního stylu (jen nepatrný zlomek osob trpí obezitou v důsledku neléčitelného zdravotního stavu). Jak takový požadavek projde u většiny platících zákazníků? Tato otázka není planá. Podle CDC je v současnosti obézních 42,4 % dospělých v USA. To je podstatný nárůst oproti 30,5 % naměřeným v roce 2000.

Mezitím lze argumentovat, že mnoho cestujících má také „zvláštní potřeby“, které vyžadují úpravu, jako jsou malá křičící batolata a zavazadla navíc. Žádná letecká společnost nedává rodinám s malými potomky místa zdarma, ani neposkytuje příspěvky cestujícím, kteří překročí váhový limit svých zavazadel. Proto se zdá být spravedlivé a logické, že cestující s nadváhou by měli být také povinni platit pokutu – nebo přinejmenším nebýt odměňováni – za to, že si do letadla přinesou nadměrnou hmotnost. To proto, že „bezplatná“ místa pro obézní osoby s sebou nesou skryté náklady (například vyšší náklady na palivo, což je důvod, proč letecké společnosti účtují zákazníkům poplatky za nadváhu jejich zavazadel), které se nakonec zaplatí v podobě vyšších cen letenek. Ať už je to jakkoli, bude zajímavé sledovat, kolik dalších rvaček během letu tato nová „služba“ vyvolá.

Bezdůvodné odměňování nedbalého chování však nekončí u přepážky s letenkami. Během protestů Black Lives Matter v roce 2020, které vypukly po vraždě George Floyda rukou bělošského policisty, vyšly do amerických ulic tisíce protestujících a rozpoutaly orgie náhodného násilí.

Mezi 26. květnem a 7. červnem 2020 zažil Minneapolis-St. Paul druhé nejničivější období občanských nepokojů v historii USA (druhé po nepokojích v Los Angeles v roce 1992). Během těchto nepokojů bylo poškozeno nebo zničeno přibližně 1 500 podniků, z nichž mnohé provozovali místní podnikatelé, a to za 500 milionů dolarů. Jak byli vandalové za své odporné chování potrestáni? Stručná odpověď: nebyli.

Místo toho, aby protestující strávili alespoň několik dní za mřížemi, věnovaly celebrity a „influenceři“ sociálních médií, kteří vyjadřují ctnost, vysoké částky peněz různým fondům, které zaplatily kauci za porušitele zákona. To samozřejmě posílilo představu, že „zločin se vyplácí“ – zejména když v mnoha státech pracují Sorosem jmenovaní generální prokurátoři, kteří aktivně prosazují „protipolicejní“ agendu.

Dnes se různé druhy zločinů, jako je rabování a hromadné vyvlastňování majetku, staly přijatelnými jako forma „odškodnění“, které si černošské obyvatelstvo „zasloužilo“ jako kompenzaci za léta otroctví.

Nehledě na to, že před mnoha lety proběhla těžká občanská válka a hnutí za občanská práva, aby se tyto historické křivdy napravily.

Mezitím se na druhé straně příslovečných železničních kolejí, v úplně jiné čtvrti, kuje další, neméně bezohledná zpráva, tentokrát určená studentům jedné z nejprestižnějších vzdělávacích institucí ve Spojených státech.

V poklidném kampusu Yaleovy univerzity bylo v minulém akademickém roce téměř 80 procent všech známek udělených studentům bakalářského studia jedniček nebo jedna-mínusek, což je trend, který se projevuje i na Harvardu. Přiznejme si, že tyto děti jsou chytré, ale ne až tak moc.

I když je ještě příliš brzy na to, aby se prokázala jednoznačná příčina a následek, zdá se velmi pravděpodobné, že „virus probuzení“, který v posledním desetiletí zachvátil americké srdce (a možná tento týden zachránil místo rektorce Harvardovy univerzity Claudine Gayové), má s „inflací známek“ mnoho společného.

Po celé zemi, v různých oborech a odvětvích, se stalo prakticky nemožné kritizovat nebo nesloužit negativnímu, chybnému chování, aniž by se člověk dostal pod nepřiměřený tlak, nátlak a možná i právní postih. Je zřejmé, že tudy cesta nevede.

Krom toho, že by se celá země měla začít stydět za tloušťku, kriminalitu a známkování, Amerika zoufale potřebuje návrat ke staré dobré kritice a trestům.

AUTOR: Robert Bridge Preklad: zvedavec.news, zdroj

prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

** súvisiace články

Exit mobile version