Site icon Spolok ARCHA o.z.

LGBTI propaganda – norma, liberálna agenda, chorí jedinci?

V posledných rokoch sme svedkami priam brutálneho pretláčania liberálnej LGBTI agendy, ktorá sa na nás plazivo valí zo všetkých smerov.

Televízia, rozhlas, tlačoviny ale aj verejné pochody polonahých latexových figúrok a iných obskúrnych postavičiek sa stali našou smutnou skutočnosťou dnešných dní. Táto agenda je nenápadne pretláčaná aj do škôl, dokonca do materských škôlok, kde sa do čistých nepopísaných dušičiek našich detí vtláča pochybnosť o ich vlastnej identite. Neustále pretláčanie zvráteností a tvrdenia, že to je „normálne“, musia zákonito viesť k úvahám, čo je prirodzené a čo nie.

Pre ľudí, ktorým už v hlave vŕta červík pochybností, dávam do pozornosti medzinárodný medicínsky dokument, ktorý je aktualizovaný každý rok. Jeho názov je

MEDZINÁRODNÁ KLASIFIKÁCIA CHORÔB

Zdôrazňujem slovo CHORÔB v nadpise. Každá diagnóza sa skladá z písmena, ktoré predstavuje určitý príbuzný okruh ochorenia a čísel. Písmeno S napríklad predstavuje úrazy, M choroby chrbtice, kĺbov a tak ďalej.

Keď však venujeme trochu pozornosti skupiny chorôb pod písmenom F, nájdeme viacero ochorení, ktoré pochybnosti jednoznačne rozptýlia.

F64. Porucha pohlavnej identity

Túžba žiť a byť akceptovaný ako príslušník opačného pohlavia, zvyčajne sprevádzaná pocitom nepohody z vlastného anatomického pohlavia alebo jeho neprimeranosti a želaním chirurgického a hormonálneho liečenia, ktoré by zladilo telo pacienta s preferovaným pohlavím.

Obliekanie a nosenie šiat opačného pohlavia na prechodný čas na uspokojenie z dočasnej skúsenosti so zaradením k opačnému pohlaviu, ale bez túžby po stálej zmene pohlavia alebo zodpovedajúcich chirurgických výkonoch a bez sexuálneho vzrušenia sprevádzajúceho prezliekanie.

Porucha identity pohlavia v dospievaní a dospelosti, netranssexuálny typ.

Porucha, ktorá sa zvyčajne zjavuje prvý raz v skorom detstve (a v každom prípade pred pubertou), charakterizovaná trvalou a intenzívnou nespokojnosťou s určeným pohlavím a s túžbou byť (alebo s nástojením na tom, že je) opačného pohlavia. Stále zamestnávanie odevmi a aktivitami opačného pohlavia a zavrhovanie vlastného pohlavia. Diagnóza vyžaduje hlbokú poruchu normálnej pohlavnej identity; nestačí na to samopašnosť dievčat alebo dievčenské správanie chlapcov. Poruchy pohlavnej identity u jednotlivcov v puberte alebo vstupujúcich do puberty sa nemajú zatrieďovať sem, ale pod F66.-Egodystonická sexuálna orientácia, Porucha pohlavného dozrievania

F65.- Porucha sexuálneho zamerania – Patrí sem: Parafília

Používanie nejakého neživého objektu ako dráždidla na sexuálne vzrušenie a sexuálne uspokojenie. Mnohé fetiše sú v spojitosti s ľudským telom, napríklad časti odevu alebo obuvi. Iné časté materiály charakterizuje určitá štruktúra, ako sú guma, plasty alebo koža. Fetiše majú pre rozličné osoby odlišný význam. V niektorých prípadoch slúžia len na zvýšenie sexuálneho vzrušenia dosahovaného normálnym spôsobom (napr. požiadavka, aby partner nosil určité šaty).

Nosenie šiat opačného pohlavia najmä kvôli sexuálnemu vzrušeniu a na získanie výzoru osoby opačného pohlavia. Fetišistický transvestizmus sa odlišuje od transsexuálneho transvestizmu tým, že sa spája so sexuálnym vzrušením a silnou túžbou odložiť šaty keď dôjde k orgazmu a sexuálne vzrušenie ochladne. Zjavuje sa ako skoršia fáza vo vývine transsexualizmu.

Návratná alebo pretrvávajúca tendencia odhaľovať svoje genitálie pred cudzími (zvyčajne opačného pohlavia) alebo ľuďmi na verejných priestranstvách, bez zameranosti na bližší kontakt. Obyčajne, ale nie vždy, býva sexuálne vzrušenie v čase odhalenia a po akte zvyčajne nasleduje masturbácia.

Návratná alebo pretrvávajúca náchylnosť pozorovať ľudí pri sexuálnom akte alebo v intímnych situáciách, napr. pri vyzliekaní. Uskutočňuje sa to bez vedomia pozorovanej osoby a zvyčajne vedie k sexuálnemu vzrušeniu a masturbácii.

Sexuálne uprednostňovanie detí, buď chlapcov alebo dievčat, prípadne aj chlapcov aj dievčat, zvyčajne v predpubertálnom alebo skorom pubertálnom veku.

Uprednostňovanie sexuálnej aktivity, ktorá zahŕňa vyvolávanie bolesti, ponižovanie alebo spútanie. Ak osoba uprednostňuje prijímanie takejto stimulácie, ide o masochizmus; ak ju radšej vyvoláva, ide o sadizmus. Často ten istý jednotlivec zažíva sexuálne vzrušenie aj pri sadistických, aj pri masochistických aktivitách.

Homosexualita ako taká sa nepovažuje za chorobu za predpokladu, že sa intímnosti dejú takzvane za dverami. Nič proti tomu. Ak však majú niektorí potrebu sa prezentovať svojimi vzťahmi na verejnosti, určite sa nájdu v charakteristike niektorej z uvedených chorôb. Znovu pripomínam, že ide o MEDZINÁRODNÚ KLASIFIKÁCIU CHORÔB.

Z akého obdobia je klasifikácia, z ktorého som čerpal? Možno to vyzerá ako ako brožúra zo 60-tych rokov minulého storočia zapadnutý prachom.

Nie, je to najaktuálnejšia verzia platná celosvetovo od PRVÉHO JANUÁRA 2023.

MUDr. Ctibor Caban

prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

Exit mobile version