Site icon Spolok ARCHA o.z.

Kým letectvo USA testuje novú “smrtiacu” taktiku, Putin nasadzuje loď s hypersonickými raketami

(J.D Heyes, Natural News) Na základe nových krokov oboch strán sa stret medzi Ruskom a alianciou NATO vedenou USA zdá byť tento týždeň ešte viac nevyhnutnejšia.

Ruský prezident Vladimír Putin rozkázal vojnovej lodi nesúcej nové hypersonické rakety Zircon vyplávať misiu, počas ktorej sa dostane do Atlantického a Indického oceánu. Ide o jasné varovanie pre USA a vojenskú alianciu NATO, aby dopredu nestupňovali svoju podporu Ukrajine počas očakávanej zimnej ofenzívy zahŕňajúcej ruské a bieloruské sily.

„Zdá sa, že zámerom rozmiestnenia fregaty je dosiahnuť maximálny možný vplyv na verejnosť, vzhľadom na to, že to oznámil samotný Putin v televíznom konferenčnom hovore so svojím ministrom obrany Sergejom Šojgu,“ uviedol portál Zero Hedge.

Okrem Šojgu Putin hovoril aj s Igorom Krokhmalom, kapitánom fregaty, ktorá nesie meno „Admirál flotily Sovietskeho zväzu Gorškov“, pričom pripomenul, že loď je vyzbrojená nákladom hypersonických rakiet.

Opäť to bolo publikované v koordinovanej správe, ktorá prvý raz predstavila nasadenie nových hypersonických rakiet verejnosti, informoval portál.

„Tentoraz je loď vybavená najnovším hypersonickým raketovým systémom Zirkón, ktorý nemá konkurenta. Rád by som zaželal posádke lode úspech v ich službách pre dobro vlasti,“ povedal Putin.

Okrem toho sa očakáva, že vojnová loď prepláva Stredozemné more počas atlantickej časti svojej misie. Časová os plavby však zostáva utajená.

„Táto loď, vyzbrojená Zirkónmi, je schopná vykonať presné a silné údery proti nepriateľovi na mori aj na súši,“ povedal Šojgu v reakcii na Putinovo vyhlásenie. Pokračoval, že proti Zirkónu neexistuje žiadna obrana. Táto raketa sa dokáže vyhnúť systémom protivzdušnej obrany vďaka svojej schopnosti lietať údajne až deväťkrát vyššou rýchlosťou ako zvuk.

„Som si istý, že takéto silné zbrane umožnia spoľahlivo chrániť Rusko pred potenciálnymi vonkajšími hrozbami a pomôžu zabezpečiť národné záujmy našej krajiny,“ povedal Putin obom vojenským dôstojníkom.

„Budeme pokračovať v rozvoji bojového potenciálu našich ozbrojených síl,“ dodal podľa The Telegraph.

USA testujú novú smrtiacu taktiku

Medzitým, pravdepodobne v očakávaní vojny s Ruskom alebo Čínou, americké letectvo testuje novú taktiku, ktorá silám protivníka mimoriadne sťaží obranu cenných cieľov.

Ako uvádza portál Task & Purpose:

„Podľa analýzy civilného výskumníka amerického letectva, ktorý sa špecializuje na čínske letecké a kozmické štúdie, sú čínski vojenskí predstavitelia pravdepodobne znepokojení snahou amerických vzdušných síl vypúšťať riadené strely z nákladných lietadiel.

Vypúšťanie zbraní z takýchto lietadiel by mohlo skomplikovať nepriateľovi zameriavanie cieľov, sťažiť mu detekciu prichádzajúcej hrozby a poskytnúť USA a ich spojencom viac možností, ako “pri nízkonákladovo”lacno” zasiahnuť svojich nepriateľov.“

Strely s plochou dráhou sa ani zďaleka nepohybujú tak rýchlo ako hypersonické strely, ktoré USA a Čína naďalej vyvíjajú. Ak ich však umiestnite na nákladné lietadlá a iné lode, ktoré nie sú vojnovými loďami, nepriateľ bude v počiatočných fázach bitky vystavený tlaku.

Musí totiž rýchlo určiť, odkiaľ môžu tieto rakety v danom čase priletieť. V opačnom prípade by protivníci neboli schopní brániť sa pred miestami, odkiaľ sú spúšťané útoky.

Čínska armáda pravdepodobne považuje tento systém nazvaný Rapid Dragon za dôveryhodnú hrozbu,“ napísal Derek Solen, vedúci výskumník v Americkom inštitúte štúdií čínskeho letectva v článku z 22. decembra 2022 pre The Jamestown Foundation, čo je think tank pre národnú bezpečnosť.

„MC-130J je perfektné lietadlo pre toto využitie, pretože môže pristávať a pracovať z 900-metrových štartovacích a pristávacích dráh, čo klasický bombardér nedokáže,“ povedala podplukovníčka vzdušných síl Valerie Knightová, veliteľka 352. divízie Special Operations Wing v novembrovej tlačovej správe po úspešnom teste rakety.

Autor: J.D. Heyes, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Exit mobile version