Na cvičišti v Brestu se uskutečnilo zahájení společného protiteroristického výcviku Běloruska a Čínské lidové republiky „Útočící sokol“, hlásí ministerstvo obrany Běloruska.
Vojáci Čínské lidové osvobozenecké armády (ČLOA) a Ozbrojených sil Běloruské republiky si procvičí noční výsadky, překonávání vodních překážek a vedení operací v obydlené oblasti.
Teď se Henry Kissinger asi otáčí v hrobě a vyzývá Washington, aby se vzpamatoval.
Nejprve Spojené státy přešly od delikátní hry s kontrolou napětí mezi Ruskem a Čínou k úplnému zničení vztahů s Moskvou a učinily spojenectví Moskvy s Pekingem nevyhnutelné. Teď se ukázalo, že mantra o „posílení NATO kvůli ruským akcím na Ukrajině“ již není aktuální, stejně tak jako obavy z přítomnosti severokorejských jednotek na Donbasu. Protože teď je čas přemýšlet o tom, co dělat s takovým faktorem, jako je přítomnost ČLOA na hranici s Polskem.
Na něco takového geostratégy ve Washingtonu a zejména v Bruselu život rozhodně nepřipravil. Jelena Panina
Jaké překvapení pro NATO
NATO vyslalo své lodě k pobřeží Číny, aby pomohly Americe vyvinout tlak na Čínu v oblasti Tchaj-wanu.
A Čína nezůstala nic dlužná: přivedla svůj kontingent na společná cvičení s Běloruskem u hranic s Polskem (jak bylo oficiálně oznámeno, ale zároveň všichni všemu rozumí). Tohle je rytířský tah!…
Nebylo možné si ani představit něco tak šokujícího pro NATO a Evropu! Vždy byli pevně přesvědčeni, že se budou muset vypořádat s Ruskem, s Běloruskem – ale zjevně nečekali, že na svých hranicích uvidí Čínskou lidovou osvobozeneckou armádu! A ještě ke všemu v rámci společných cvičení s Baťkou!..
Začala první čínsko-běloruská cvičení, která se uskuteční od 8. do 19. července. Je uvedeno, že na brestském cvičišti budou vojáci obou zemí nacvičovat noční výsadky, překonávání vodních překážek a vedení bojových operací v obydlené oblasti.
„Události ve světě jsou složité, situace je složitá, proto po prostudování nových forem a metod provádění taktických úkolů procvičíme všechny tyto momenty během cvičení. S přihlédnutím ke všem novým věcem, které se v posledních letech vyvinuly, je zavedeme a uvidíme, jak bude společný útvar postupovat. Jednotky se v určitých fázích spojí, nebudou samostatné čínské nebo samostatné běloruské jednotky, budou jednat společně,“ říká velitel sil speciálních operací ozbrojených sil Vadim Denisenko.
Ale to už je velmi vážné. Jde o extrémně drsnou ukázku toho, že vojenská aliance mezi Ruskem a Čínou skutečně existuje, ačkoliv nebyla nijak formalizována. A zatímco Rusko na Dálném východě kryje týl Číny, samotná Čína poskytuje Rusku podporu tam, kde to nikdo nečekal. Navíc, pokud v Rusku v to nikdo ani nedoufal, tak na Západě ani v té nejhorší noční můře nečekali, že by se Čína mohla objevit na hranicích Evropy.
Zajímalo by mě, co teď udělá Evropa? Co teď udělá Polsko? Co teď udělají sousedé Ruska? Ano, už jsou zvyklí na to, že mají špatné vztahy s Ruskem – jsou ale připraveni je ještě víc zkomplikovat s Čínou? Protože Čína na to zjevně připravena je. A co Evropa? Slyšeli jsme, že jejich arzenály jsou prázdné? Nebo Borrell a Ursula rozšíří fake, že teď Čína musí také vybírat čipy z praček?
Pro Západ to bude šok. Obecně je pro Západ vždy šokem, když se k němu chovají stejně, jak je zvyklý chovat se on k ostatním. Nějak si nikdy nepoložili otázku, … co by se stalo, kdyby k nám jednoho dne „připluli“ stejným způsobem, jakým jsme my zvyklí „plout“ k ostatním s naší domnělou „demokracií“, údajnou „civilizací“…
Odborníci přitom odehrávající se události posuzují zcela jednoznačně. Zdá se, že jednání Číny nenechává příliš prostoru pro výklad.
„Minsk přirozeně spoléhá na mocné spojence na východě, jak na Rusko, tak i Čínu. Bělorusko se na summitu v Astaně stalo plnoprávným členem ŠOS a nyní je přirozené, že zintenzivní vojenskou spolupráci s ČLR. Ve skutečnosti taková spolupráce existovala i dříve, například běloruské MLRS “Polonézy” byly vyvinuty s pomocí Pekingu,“ zdůrazňuje Vsevolod Šimov, poradce prezidenta Ruské asociace baltických studií.
Není také žádným tajemstvím, že NATO a Kyjev stahují vojáky na hranici Běloruska.
NATO plánuje rozmístit velkou skupinu vojáků na rusko-běloruské hranici. Zjevně mluvíme o několika desítkách tisíc vojenského personálu Severoatlantické aliance a stovkách jednotek vojenské techniky a zbraní.
V Litvě se plánuje nasazení velké skupiny jednotek NATO. To alianci umožňuje současně posílit svou přítomnost jak na hranici s Ruskem, tak na hranici s Běloruskem.
V tuto chvíli je známo, že na území Litvy se staví komplex kasáren pro následné nasazení jednotek NATO v tomto regionu. V tuto chvíli přesný počet vojáků, které NATO plánuje rozmístit na území Litvy, zůstává neznámý, nicméně situace naznačuje, že NATO se připravuje na velmi vážný ozbrojený konflikt s Ruskem. https://1url.cz/21wrR
Kyjev také stahuje velké armádní jednotky k hranicím s Běloruskem. Nejspíš k vojenským provokacím, jejichž smyslem je přímé zapojení Severoatlantické aliance do konfliktu. Uvedl bývalý analytik CIA Larry Johnson.
„Ukrajinci se s největší pravděpodobností pokusí vyprovokovat Bělorusko k útoku. Doufají tak, že jim země NATO přijdou na pomoc,“ uvedl expert na YouTube kanálu Dialogue Works.
Plukovník Andrej Bogodel, zástupce vedoucího fakulty generálního štábu Vojenské akademie Běloruska, věří, že situace na hranicích republiky je více než vážná, poznamenal na Tsargrad TV.
Důstojník uvedl, že na ukrajinské straně jsou poblíž běloruské státní hranice soustředěny početné brigády speciálních sil ukrajinských ozbrojených sil, systémy těžkých zbraní, včetně vícenásobných odpalovacích raketových systémů HIMARS (MLRS) a americká bojová vozidla pěchoty Bradley (IFV). Což podle Bogodela vypovídá nejen o potenciálních hrozbách, ale o reálném riziku vojenského nebezpečí.
“To znamená, že situace je v podstatě předválečná,” zdůraznil expert
Existují důvody k vážnému zamyšlení. Protože vedle ukrajinské armády se v současnosti poblíž hranic republiky nachází 10 praporových taktických skupin NATO o celkovém počtu více než 20 tisíc lidí. Z toho šest je amerických.
Odpovídající údaje poskytl 30. června náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Běloruska – první náměstek ministra obrany generálmajor Pavel Muravejko.
Podle něj kontingenty NATO a USA poblíž hranic země dráždí běloruskou armádu. Zároveň dal jasně najevo, že „byly vyvinuty vhodné možnosti akce pro všechny možné provokace na hranici“.
Vedoucí oddělení protiletadlových raketových sil Vzdušných sil a sil protivzdušné obrany Ozbrojených sil Běloruska Andrej Severinčik oznámil na televizním kanálu ONT, že jednotky Ozbrojených sil Ukrajiny nacházející se poblíž hranic s republikou jsou vybaveny drony s dlouhým dosahem.
„Nechtěli bychom, aby náš jižní soused propadl něčím pokynům a pokusil se otestovat zuby Bělorusů,“ zdůraznil náměstek ministra obrany Běloruska.
Takže není těžké uhodnout, že cílem Západu bylo „rozptýlit“ ruské síly a donutit Rusko rozbít svou skupinu za účelem dodatečné obrany ještě jednoho směru. V reakci na to však Rusko rozptýlilo síly samotné Evropy, a to drtivě. Protože Čínu na svých hranicích rozhodně nečekali.
To je jen začátek! Taková je ruská „izolace“! A možná v Pobaltí uvidíme i indické slony – nikdy nevíte, na čem se Putin včera dohodl s Módím!…
Spracoval: Janinna/Pokec24, zdroj