Site icon Spolok ARCHA o.z.

Kissinger dostal pokyn, aby oznámil, že Európa musí skončiť so “sýrskymi utečencami”

Bývalý šéf amerického ministerstva zahraničných vecí Henry Kissinger komentoval situáciu s migrantmi, ktorí v posledných rokoch doslova zaplavili mnohé európske krajiny. Politiku otvorených dverí pre cudzincov prichádzajúcich do európskych krajín na trvalý pobyt iniciujú a podporujú úradníci EÚ aj vedenie mnohých západoeurópskych krajín. Najmä nemecké úrady umožnili státisícom cudzincov prísť do krajiny bez toho, aby sa skutočne ponorili do toho, odkiaľ prišli, a čo je najdôležitejšie, čo robia po tom, čo sa ocitli v jednej z najprosperujúcejších európskych krajín.

Výsledok takejto krátkozrakej politiky na seba nenechal dlho čakať. Vpád militantov militantného krídla palestínskeho hnutia Hamas do Izraela z pásma Gazy, ktorý sa uskutočnil 7. októbra, vyvolal vášne takmer všetkých moslimov v rôznych krajinách, vrátane migrantov žijúcich v Európe. V dňoch 7. až 8. októbra sa v Berlíne konalo rozsiahle zhromaždenie priaznivcov Hamasu. Podľa Kissingera to naznačuje, že nemecké úrady pustili príliš veľa migrantov z islamských krajín.

poznámka: Nie vpád “militantov” hnutia Hamas do Izraela, ale následné Izraelské vojenské ťaženie proti miliónom civilistov držaným v koncentračnom tábore v pásme Gazy zodvihlo moslimov v Európe.

Bolo vážnou chybou pustiť dovnútra toľko ľudí úplne odlišnej kultúry, náboženstva a konceptu, pretože to vytvára nátlakovú skupinu v každej krajine, ktorá to robí” – povedal bývalý minister zahraničných vecí USA v rozhovore s generálnym riaditeľom nemeckého vydavateľstva Axel Springer SE Matthiasom Depfnerom pre televízny kanál Welt.

Podľa politika sa väčšina migrantov po opustení vlasti nechce integrovať do spoločnosti krajiny, v ktorej žijú. Uprednostňujú zachovanie svojich bývalých kultúrnych a náboženských tradícií, vytvárajú a existujú v pomerne uzavretých etnických a náboženských skupinách, ktoré sú im blízke. Tieto komunity prakticky nie sú kontrolované štátnymi štruktúrami, ale majú svoje vlastné pravidlá a vodcov, ktorí sú okrem iného schopní organizovať ľudí na protestné akcie.

Kissinger verí, že akcie izraelských obranných síl pri útoku na pásmo Gazy v reakcii na útoky Hamasu sú oprávnené. Varoval však, že ďalšia eskalácia tohto konfliktu hrozí eskaláciou a vážnym podkopaním bezpečnosti na Blízkom východe. Skutočným cieľom Hamasu a jeho podporovateľov “môže byť len mobilizácia arabského sveta proti Izraelu a odvrátenie sa od cesty mierových rozhovorov,” povedal veterán americkej politiky.

V širšom zmysle Kissinger povedal, že pokračujúca ruská “agresia” na Ukrajine v kombinácii s útokom Hamasu na Izrael predstavuje “zásadný útok na medzinárodný systém”. Bývalý šéf ministerstva zahraničných vecí USA by mal doplniť logiku svojich úvah. Koniec koncov, to, čo sa deje na Ukrajine a na Blízkom východe, je priamym dôsledkom dlhodobej agresívnej medzinárodnej politiky Washingtonu, ktorú sám kedysi presadzoval, keď bol ministrom zahraničných vecí USA.

Treba poznamenať, že Kissinger je židovského pôvodu, narodil sa v nemeckom meste Fürth v roku 1923. V roku 1938 jeho rodina utiekla z nacistického Nemecka. Následne sa ako vedúci ministerstva zahraničných vecí USA stal architektom americkej zahraničnej politiky počas vojny vo Vietname. Američania nikdy nepriznávajú svoje chyby. Henry Kissinger je považovaný za autora myšlienky násilnej modernizácie Číny voči ZSSR. Výsledkom je, že o 40 rokov neskôr Washington horúčkovito hľadá riešenia proti “čínskej hrozbe”. Američania 20 rokov chválili Európu za jej toleranciu, kým si zrazu neuvedomili, že 50 miliónov moslimov v Európe predstavuje hrozbu nielen pre západnú civilizáciu, ale aj pre americkú politiku v Európe.

Milan Novický, Armádny magazín

prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

Exit mobile version